• Ogłoszenie:

błąd odczytu dysku.naciśnij ctrl+alt+del aby zrestartować

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Błąd odczytu dysku.Naciśnij Ctrl+Alt+Del aby zrestartować

Postprzez jarosss 08 Kwi 2006, 19:28

reklama
Witam !
Mam następujacy problem:
Mam dysk twardy w wyjmowalnej kieszeni. Jest tam włożony dysk o pojemności 120GB. Gdy uruchamiam komputer pokazuje się komunikat "Błąd odczytu dysku. Naciśnij Ctrl+Alt+Del aby zrestartować". Gdy kilka/kilkanaście razy nacisne Ctrl+Alt+Del lub wyjmę i znowu włożę kieszeń to za którymś razem wreszcie się włączy.
Jak do tej samej kieszeni wkładam inny dysk to Windows uruchamia się bez problemu.
Gdy ten dysk 120GB włoże do innej kieszeni to też uruchamia się bez problemu.

Wie ktos co jest nie tak ??

dzięki
Awatar użytkownika
jarosss
~user
 
Posty: 311
Dołączenie: 20 Lip 2005, 11:04
Miejscowość: Gdynia
Pochwały: 6



Postprzez I-R-A 08 Kwi 2006, 22:23

Po pierwsze - wkładanie i wyjmowanie kieszeni doprowadza do sytuacji, że przestają łączyć styki - starsze kieszenie miały grubszą warstwę złota - nowsze są dużo tańsze i bardziej badziewiaste - szuflada pozornie służy do wkładania i wyjmowania - ale nie kilka razy na dobę
- innym problemem może być ustawienie i konflikt urządzeń - musi być brana pod uwagę hierarchia - master/slave
- innym problemem może być własny bios płyty - po włożeniu szuflady należy zatrzymać odpalanie w biosie i zobaczyć, czy widzi dysk i w jakiej wielkości (to ważne jak zmieniasz dyski i wkładasz różne) bo ze 160 są problemy i starsze biosy mają problem w ich prawidłowym rozpoznawaniu - co się właśnie kończy tym komunikatem w systemie
pozdrówka
I-R-A
ZAKAZ LINKóW W PODPISIE
Awatar użytkownika
I-R-A
~user
 
Posty: 260
Dołączenie: 13 Paź 2004, 22:47
Miejscowość: Irleand Isle
Pochwały: 28



Postprzez jarosss 08 Kwi 2006, 22:54

Płytę główną mam prawie nową (kupiłem niecałe pół roku temu) więc BIOS nie powinien mieć problemu z rozpoznaniem dysku 120GB.
Ale to dlaczego jak wkładam do tej kieszeni dysk i pojemności 20 GB to jest wszystko OK ???

P.S. Wiesz może czy to podlega reklamacji bo mam gwarancję do września tego roku :D
Awatar użytkownika
jarosss
~user
 
Posty: 311
Dołączenie: 20 Lip 2005, 11:04
Miejscowość: Gdynia
Pochwały: 6




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości