• Ogłoszenie:

wgrywanie windows

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

wgrywanie windows

Postprzez BZIKU 26 Mar 2006, 13:17

reklama
Witam.Koledzy mam taki problem:Próbuję wgrać Win XP na drugiego kompa,na początku idzie wszystko ok--partycja sformatowana,przestawione w biosie boot na cd-rom,ładuje płytke idzie,idzie---dochodzi do puktu Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD czekam chwilke nic nie wciskając i pojawia sie komunikat Brak pliku NTLDR-Naciśnij CTRL+ALT+DEL, ABY ZRESTARTOWAĆ.Restartuję dochodzę znowu do punktu Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CDwciskam i idzie dalej normalnie.Instalacja sie zaczyna--postepuję tak jak zawsze sie postepuje akceptuje itd--Win zaczyna się instalować i staje na 11%.Nie wiem gdzie jest pies pogrzebany;pierwszy raz sie z tym spotykam,pomożecie zdesperowanemu?Od rana walcze bez skutku.Na trzech płytach Win XP dzieje się to samo :? :wow: :( Nic nie rozumiem...... :evil: :evil: :evil:
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Postprzez numerant* 26 Mar 2006, 14:12

Jeśli to możliwe to spróbuj usunąć wszystkie partycje i jeszcze raz popartycjonować dysk, i wtedy zainstalować.

PZDR

Autor postu otrzymał pochwałę
Laptop: Asus K53SV-SX187V || Ubuntu 12.04 | Mac OS X Lion | Windows 7 Home Premium x64
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji.
Awatar użytkownika
numerant*
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 19 Sie 2005, 18:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 89



Postprzez kilkujadek 26 Mar 2006, 14:15

Cześc ! kiedyś walczylem z tym 3 dni i okazało się płytka była kopnięta wziełem 2 i poszło ! jak masz z kąd wziąść to sprubój z drugą płytą ! PZDR

Autor postu otrzymał pochwałę
__________
"I am not going to be a star.
I am going to be a legend"
freddie mercury
Awatar użytkownika
kilkujadek
~user
 
Posty: 1733
Dołączenie: 10 Lis 2005, 23:33
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 53



Postprzez Mike 26 Mar 2006, 14:15

Nieciekawa sprawa, bo podobne rzeczy działy się gdy robiłem kompa znajomym.
Instalka się rozpoczynała normalnie, ale potem działy się jaja, bo nie wszystkie pliki się kopiowały, czasami instalacja się zawieszała, innym razem nie mógł odczytać czegoś z płyty.
Jak już jakoś poradziłem sobie z instalką dodałem pliki, które nie zostały wcześniej skopiowane - winda początkowo (przez 1 dzień) chodziła ładnie, ale po tygadniu system nadawał się do formata.
Winny okazał się RAM - poprostu 'gubił' zapisane dane.

W twojej wytuacji to też może być coś ze sprzętem, ale najpierw można sprawdzić inne możliwości (po co zaraz zmieniać kompa)

Na początek:
1. zresetuj BIOS - może coś zmieniłeś i teraz jaja się dzieją
2. jak nie pomoże podłącz inaczej dysk (na którym chcesz instalować windę), np. z primary na slave lub z IDE1 do IDE2

Na razie tyle, napisz co będzie się działo jak to zrobisz.

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Postprzez BZIKU 26 Mar 2006, 14:18

popróbuje sugestii napisze co i jak dalej
kilkujadek napisał(a):Cześc ! kiedyś walczylem z tym 3 dni i okazało się płytka była kopnięta wziełem 2 i poszło ! jak masz z kąd wziąść to sprubój z drugą płytą ! PZDR
trzy płyty próbowałem :?
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Postprzez dziki kot 26 Mar 2006, 14:51

trzy płyty próbowałem Confused

Ale trzy płyty nagrywane z jednego obrazu? Czy każda płyta z innego źródła? U mojej Kobiety był podobny problem- wystarczyło wziąć inną wersje windy, z innego źródła. pzdr

Autor postu otrzymał pochwałę
"To przynajmniej zrób jej dzieciaka zanim się zwiążesz!"
dziki kot
~user
 
Posty: 24
Dołączenie: 25 Mar 2006, 13:45
Pochwały: 1



Postprzez Amistad18 26 Mar 2006, 14:51

BZIKU napisał(a):Brak pliku NTLDR-Naciśnij CTRL+ALT+DEL, ABY ZRESTARTOWAĆ.

BZIKU miałem jakieś 2 tygodnie temu to samo, a działo się tak jak ustawiłem mój 2 dysk ( 60Gb ) jako 1st, mój 1 dysk ( 80GB ) na 2nd....ponieważ chciałem zainstalować windowsa na podstawowej partycji na 2 dysku....i za h*** nic nie pomagało, musiałem z powrotem zamienić 1 dysk na 1st a 2 na 2nd i wtedy ruszyło, a jak chciałem instalować potem windowsa to oczywiście musiałem cd-rom na 1st 1 dysk na 2nd i 2 dysk na 3rd.....

jak nic nie kombinowałeś tak jak ja to spróbuj tak jak ci radzi numerant* , od nowa załóż partycje, a najlepiej podepnij dysk do 2 kompa i w windowsie PM8 to zrób...

Autor postu otrzymał pochwałę
i po ptokach ....
Amistad18
~user
 
Posty: 4441
Dołączenie: 03 Sie 2005, 11:25
Miejscowość: Bydgoszcz
Pochwały: 335



Postprzez kilkujadek 26 Mar 2006, 14:56

dziki kot napisał(a):Ale trzy płyty nagrywane z jednego obrazu?


Właśnie BZIKU o to mi chodziło ! Ja miałem 2 płyty i się potem okazało że to jedno żródło ! Napisz jak poszło na przyszłość żeby wiedzieć !
__________
"I am not going to be a star.
I am going to be a legend"
freddie mercury
Awatar użytkownika
kilkujadek
~user
 
Posty: 1733
Dołączenie: 10 Lis 2005, 23:33
Miejscowość: Zielona Góra
Pochwały: 53



Postprzez Mike 26 Mar 2006, 15:04

Amistad18

To może być tak jak mówisz, ale nie konieczkie, bo takie objawy mogą występować jeżeli:
1. jest coś pomieszane w biosie (wystarczy reser biosu)
2. jest coś nie tak z taśmą (jest uszkodzona albo poprostu źle włożona - nie wciśnięta do końca)
3. jest uszkodzony RAM
4. jest uszkodzony kontroler na płycie

Z tworzenie partycji od początku bym narazie zaczekał - lepiej najpierw sprawdić: 1, 2 punkt.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Postprzez Amistad18 26 Mar 2006, 15:09

Mike013 napisał(a):Amistad18

To może być tak jak mówisz, ale nie konieczkie, bo takie objawy mogą występować jeżeli:
1. jest coś pomieszane w biosie (wystarczy reser biosu)
2. jest coś nie tak z taśmą (jest uszkodzona albo poprostu źle włożona - nie wciśnięta do końca)
3. jest uszkodzony RAM
4. jest uszkodzony kontroler na płycie

Z tworzenie partycji od początku bym narazie zaczekał - lepiej najpierw sprawdić: 1, 2 punkt.

Mike013 raczej zostaje tylko bios, bo
2. ani nie wymieniałem ani nie poprawiałem tasmy
3. nie wymieniałem ramu
4. nie wymieniałem płyty głównej

tworzenie partycji od początku to była by ostateczność....
i po ptokach ....
Amistad18
~user
 
Posty: 4441
Dołączenie: 03 Sie 2005, 11:25
Miejscowość: Bydgoszcz
Pochwały: 335



Postprzez Mike 26 Mar 2006, 15:18

Amistad18
Ale ja już miałe do czynienia z kompen gdzie objawy były podobne, a wystarczyło poprawić taśmę.
Jeden był taki, że ram był walnięty.

Więc nie jest powiedziane, że jeżeji są takie objawy, to zawsze będzie powodowany przez to samo (troche zakręciłem to)
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Postprzez Reveler 26 Mar 2006, 15:20

Mój kumpel miał podobny problem tzn nie chciał mu sie zainstalowac system Windows z kluczem FCKGW-XXXX-XXXXX itd. Pomogło zainstaowanie systemu z innej wersji systemu (z innym kluczem)..

Autor postu otrzymał pochwałę
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez Amistad18 26 Mar 2006, 15:24

Reveler napisał(a):Mój kumpel miał podobny problem tzn nie chciał mu sie zainstalowac system Windows z kluczem FCKGW-XXXX-XXXXX itd. Pomogło zainstaowanie systemu z innej wersji systemu (z innym kluczem)..

BZIKU napisał(a):staje na 11%

Reveler o ile się orientuje to klucz się podaje już po instalacji, a raczej przy "finalizowaniu instalacji" jakoś jak ustawiasz użytkowników itp...
i po ptokach ....
Amistad18
~user
 
Posty: 4441
Dołączenie: 03 Sie 2005, 11:25
Miejscowość: Bydgoszcz
Pochwały: 335



Postprzez BZIKU 26 Mar 2006, 17:00

Jeszcze walcze koledzy.Jak sie uporam lub nie to podziele sie sugestiami.Czekam tez na wsparcie kumpla,ale jeszcze nie przyjechał napisze później.Niech moc bedzie z nami................. :?
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Postprzez Hellfire 26 Mar 2006, 17:05

Reveler napisał(a):nie chciał mu sie zainstalowac system Windows z kluczem FCKGW-XXXX-XXXXX

o ile sie nie myle to mam tego winshita :D
To jest Win XP Pro bez zadnego SP i o ile pamietam to instalowal sie bez problemu na wielu kompach...

Autor postu otrzymał pochwałę
<rotfl>
Awatar użytkownika
Hellfire
~user
 
Posty: 2753
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:24
Miejscowość: Kluszkowce
Pochwały: 162



Postprzez BZIKU 26 Mar 2006, 17:39

Już działa koledzy :papryczka: :papryczka: :papryczka: :papryczka: :papryczka: odemnie >>+<< wielki za podpowiedzi a od córeczki podziekowania-bo to jej komp.Skończe instalki to napiszę dla was i potomnych którzy tu zajrzą gdzie była przyczyna.Jeszcze raz DZIĘKI.........PROGRAMOSY RUUUUULLLEEZZZ! :D :D :D

[ Dodano: Dzisiaj o 18:56 ]
A wiec połączyłem wszystkie wasze rady i zadziałało.Modernizowałem dla córki swój stary k7 na PIII.Wymieniłem pł.główną.ramy z 64 na 256,procek z k7 na PIII-oczywiście używane.Kumpel wreszcie sie pojawił z jeszce jedną płytka win(nr fckgw-xxxx-xxxx he he) i zaczeło działac,choć system jeszcze sie chwiał stawało co chwile ale szło;wtedy zrobilismy tak pro forma podmiane ramu na inna kość i system poszedł od nowa już bez problemu.Okazuje się że najprawdopodobniej ram był dygniety;skoro wszystko poszło potem jak ta lala.Wszystko działa i jeszcze raz dzieki
Prosze Moderatorów o zamknięcie tematu
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości