• Ogłoszenie:

ukryte konto admina

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

ukryte konto admina

Postprzez Chibita 10 Paź 2005, 19:05

reklama
Witam!

Mam pytanie:Jak zrobić ukryte konto administratora(żeby na nie wejść 2 x CTRL + ALT + DEL i wpisać nazwe i hasło).Istnieje jakiś sposób żeby to zrobić??Proszę o odp.
Chibita
 
Posty: 155
Dołączenie: 16 Lip 2005, 10:02
Pochwały: 3



Postprzez Tom@szek 10 Paź 2005, 19:39

Konto administratora z reguły jest "ukryte" chyba że nie podasz nazwy użytkownika "administratora" przy instalacji systemu.
Tom@szek
 



Postprzez MUTOPOMPKA 10 Paź 2005, 20:04

ZAWSZE jest!!!! Weź wciśnij, to zobaczysz, że jest tworzone... Na samym początku instalacji systemu podajesz nazwę konta administratorskiego i hasło do niego...

To jest właśnie to ukryte!!! Potem dopiero wpisujesz urzytkowników, którzy będą korzystać z kompa (mają prawa administratorskie).
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez Tom@szek 10 Paź 2005, 21:40

MUTOPOMPKA napisał(a):Na samym początku instalacji systemu podajesz nazwę konta administratorskiego i hasło do niego


Jeśli nie poda nazwy i hasła - nie ma "administrarora"
Domyślnie jest :
login:administrator
hasło: administrator
Tom@szek
 



Postprzez MUTOPOMPKA 10 Paź 2005, 22:04

Tomaszek napisał(a):Jeśli nie poda nazwy i hasła - nie ma "administrarora"

Hmm ja zawsze wpisuję tylko administrator a hasło zostawiam puste i mam konto adminowskie.

Ale co tam... :mrgreen: I tak prawie nikt nie ma pojęcia, że takie konto jest...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez LOCO 10 Paź 2005, 22:14

MUTOPOMPKA napisał(a):Ale co tam... Mr. Green I tak prawie nikt nie ma pojęcia, że takie konto jest...

i tu się zgodze!! zakażdym razem jak przychodze do kogoś coś naprawić to najczęściej właze na admina:P i nigdy nie ma hasła.
Jaki z tego morał zakładajcie hasła przy instalacji jak pyta o hasło administratora:P bo jak nei to kazdy co się co neico zna zna wasze hasło :>
Awatar użytkownika
LOCO
~user
 
Posty: 446
Dołączenie: 27 Sty 2004, 09:17
Miejscowość: Kraków
Pochwały: 63



Postprzez MUTOPOMPKA 10 Paź 2005, 22:15

LOCO napisał(a):zakładajcie hasła przy instalacji jak pyta o hasło administratora

Tylko jeszcze muszą je ZAPAMIĘTAĆ!!!!!! Bo potem jest ból i płacz... i -> format i instalka na nowo... A po co?
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez MaRrIoO 10 Paź 2005, 22:23

Tak jak pisali poprzednicy konto administratora jest tworzone przy instalacji systemu i jest zawsze ukryte! Jeśli jakimś CUDEM u Ciebie nie jest ukryte to wejdź do rejestru i wyszukaj
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList tutaj musisz stworzyc wartość DWORD o nazwie Administrator i nadać wartość 0.

Tym sposobem możesz ukryć równiez innych użytkowników tylko w nazwie wartości DWORD musisz wpisać nazwe tego użytkownika który ma być niewidoczny

PoZdRo
Jestem cieniem Twoich rąk,Echem milczenia...Bez twarzy, bez serca.. bez imienia... Serce człowieka nie jest głazem wspomnij, że kiedyś byliśmy razem... :( :(
Awatar użytkownika
MaRrIoO
~user
 
Posty: 102
Dołączenie: 24 Paź 2004, 18:32
Miejscowość: okolice Rzeszowa
Pochwały: 12



Postprzez Magik 11 Paź 2005, 08:08

Witam

Nalezy jednak pamietac, ze Windows XP posiada 2 konta administratora. Jedno jest dostępne dla użytkownika komputera, natomiast drugie zostaje ukryte i jest dostępne w przypadku awaryjnego uruchamiania komputera.

Pozdro
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez kogutor 10 Lis 2005, 12:40

Ok.Ale co zmienić aby po uruchomieniu się kompa wyskoczył komunikat o konieczności wciśnięcia CTRL+ALT+DELETE a następnie było można wybrać poszczególnego użytkownika lub admina kompa w polu logowania bez każdorazowego ich wpisywania w pole zaloguj jako...
kogutor
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 12 Lip 2005, 19:26
Miejscowość: Jaworzno



Postprzez Tom@szek 10 Lis 2005, 13:49

Start - ustawienia - panel sterowani - konta użytkowników - zmień sposób logowania -> użyj ekranu powitalnego.
Tom@szek
 



Postprzez kogutor 10 Lis 2005, 16:26

Tom@szek napisał(a):Start - ustawienia - panel sterowani - konta użytkowników - zmień sposób logowania -> użyj ekranu powitalnego.


No to wiem.Ale chodzi mi o to aby po użyciu klawiszy CTRL+ALT+DELETE po starcie kompa pojawił się panel sterowania i można było z niego wybrać za pomoca rozwinięcia potocznie zwanego "ptaszkiem" wszystkich użytkowników danego kompa bez konieczności każdorazowego wpisywania nazwy konta do panelu logowania.W przypadku który mi podałeś w panelu logowania pojawia się standardowo tylko Administrator i nie ma możliwości rozwinięcia na innych użytkowników kompa.Wiem że coś zmienia się w rejestrze ale co i jak?
kogutor
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 12 Lip 2005, 19:26
Miejscowość: Jaworzno




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości