• Ogłoszenie:

windows xp - nie można wgrać systemu plików ntfs

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

windows xp - nie można wgrać systemu plików NTFS

Postprzez tcmc1 22 Sie 2005, 08:31

reklama
Miałem wgrany na dysku system operacyjny XP preofesional - orginał aktywowany pobrane wszystkie uaktualnienia z serwis pak 2 (posiadam orginalną płyte ) system działał prawidłowo przez 2 lata pod systemem plików NTFS. Niestety system się zawiesił i nie mozna było go załadować - nie pomogły próby podniesienia systemu z płyty CD, nie pomogła konsola odzyskiwania systemu.
Załozyłem nowy dydk twardy - sformatowałem po dsytsem plików NTFS zacząłęm wgrywać sysytem operacyjny i tu niespodzianka system wgrał wszystkie sterowniki programowe jednak nie wgrywa samego systemu - system milczy. Zrobiłem formatowanie dydku tego nowego pod system plików FAT 32 - i znów wgrywam system XP niestety problem z wgraniem Win XP się powtórzył. To samo stał sie ze systemem po wgrywaniu sysyemu operacyjnego Win 2000 - takze płyta orginalna.
w dalszek kolekności zrobiłem format dysku z dyskietki startowej Win 98 - i zaczłaem wgrywać system operacyjny WIN 98 - i tutaj niespodzianka system wgrał się bez problemu działał bez zarzutu - więc chciałem uaktualnic Win Xp poprzeez wgranie na niego systemu operacyjnego XP. w tym wypadku ładują się tylko sterowniki systemowe i system tak jak przy wgrywaniu na pusty dysk nie ładuje windowska Xp - zero komunikatów. wymieniłem CD, kartę grafiki, stację dyskietek pozastała stsre tylko płyta głowna MSI 6330 oraz procek Altxon Xp 2200.
co mam rabic pomóżcie bo ja zostałem juz bezsilny. gdzie tkwi bład że nie mogę wgrac WIn Xp pod zaden system plików. Na dysku mam bardzo dużo danych które - jak każdemu sa potrzebne.

z pozdrowieniami dla wszystkich. m

[ Dodano: 22.08.2005 07:33:31 ]
Miałem wgrany na dysku system operacyjny XP preofesional - orginał aktywowany pobrane wszystkie uaktualnienia z serwis pak 2 (posiadam orginalną płyte ) system działał prawidłowo przez 2 lata pod systemem plików NTFS. Niestety system się zawiesił i nie mozna było go załadować - nie pomogły próby podniesienia systemu z płyty CD, nie pomogła konsola odzyskiwania systemu.
Załozyłem nowy dydk twardy - sformatowałem po dsytsem plików NTFS zacząłęm wgrywać sysytem operacyjny i tu niespodzianka system wgrał wszystkie sterowniki programowe jednak nie wgrywa samego systemu - system milczy. Zrobiłem formatowanie dydku tego nowego pod system plików FAT 32 - i znów wgrywam system XP niestety problem z wgraniem Win XP się powtórzył. To samo stał sie ze systemem po wgrywaniu sysyemu operacyjnego Win 2000 - takze płyta orginalna.
w dalszek kolekności zrobiłem format dysku z dyskietki startowej Win 98 - i zaczłaem wgrywać system operacyjny WIN 98 - i tutaj niespodzianka system wgrał się bez problemu działał bez zarzutu - więc chciałem uaktualnic Win Xp poprzeez wgranie na niego systemu operacyjnego XP. w tym wypadku ładują się tylko sterowniki systemowe i system tak jak przy wgrywaniu na pusty dysk nie ładuje windowska Xp - zero komunikatów. wymieniłem CD, kartę grafiki, stację dyskietek pozastała stsre tylko płyta głowna MSI 6330 oraz procek Altxon Xp 2200.
co mam rabic pomóżcie bo ja zostałem juz bezsilny. gdzie tkwi bład że nie mogę wgrac WIn Xp pod zaden system plików. Na dysku mam bardzo dużo danych które - jak każdemu sa potrzebne.

z pozdrowieniami dla wszystkich. m
mark
tcmc1
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 06 Lip 2005, 14:30



Postprzez jakubat 22 Sie 2005, 12:09

Najpierw zajmij sie danymi. Idz do kolegi i podlaczcie dysk na SLAVE, po uruchomieniu systemu skopiujcie dane z Twojego dysku na inne nosniki.
Najwygodniej bedzie pozniej sformatować caly dysk. Osobiscie polecam program partition Magic 8. Nie ma sily zeby windows sie nie zainstalowal.
Sadze ze na czystym dysku pojdzie z latwoscia. I jeszcze jeden Trick :)
Windows co 24 godziny ( i po wgraniu sterownikow i programow ) robi punkt przywracania systemu. Przed ladowanie Xp naciskaj caly czas F8 i pojawi sie menu. Nalezy wybrac " [...] ostatnia dzialajaca konfiguracja systemu [...] "
jakos tak bylo. W 99% zadziala. Mozna takze od czasu do czasu zrobic backup danych :)
jakubat
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 26 Lip 2005, 21:56



i co dalej

Postprzez tcmc1 22 Sie 2005, 13:48

próbowałem wszystkich możliwych czynności łącznie z nowym dyskiem i nie mozna zainstaloważ zadnego systemu operacyjnego na NTFS tylko FAT 32 - systemy które nie instaluje XP oraz WIN 2000 instaluje za to WIN 95 oraz WIN 98 . Moze cały kłopot to płtya główna moze jest to problem płyty lub procesora jak to wygląda pod względem instalacj plików typu FAT a jak NTFS - co o tym sądzicie.
Mój dydk z Xp widziany jest w innych kompach a w moin nie. pozdrawiam
mark
tcmc1
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 06 Lip 2005, 14:30



Postprzez spajdi63 22 Sie 2005, 13:58

Miałem kiedyś podobny problem, że niemogłem zainstalowac
WinXP a 98 bez prbolemów, okaażło się ze miałem coś namieszane w biosie, i dałem ze zresetować wszystkie ustawienia(w biosie)i pomogło.Nie wiem czy w twoim przypadku pomoże, ale warto spróbowac :D
Microsoft gives you Windows.
GNU/Linux gives you the whole house.
Awatar użytkownika
spajdi63
~user
 
Posty: 143
Dołączenie: 28 Gru 2004, 14:55
Miejscowość: /home/Polkowice
Pochwały: 5



Postprzez tcmc1 22 Sie 2005, 14:43

niestety w moim przypadku nie pomogło - zrestartowałem BIOS - i nic dalej to samo - jaki element biosu odpowiedzialny jest za partycje FAT a jaki za NTFS może to robi któryś z elementów płyty głóównej.
pozdrawiam .
aktualizacja biosu nie przyniosłą żadnych rezultatów .

[ Dodano: 22.08.2005 13:46:40 ]
na tym kompie win XP działał przez 2 lata izero problemów, acha był jeden kiedy zainstalowałem serwis pak 2 - padł system i nie mogłem go podnieść. ale po formatowaniu dysku podniosłem - teraz ten nowo zainstalowany dziłała około 3 miesięcy i było oki.
mark
tcmc1
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 06 Lip 2005, 14:30



Postprzez jakubat 22 Sie 2005, 16:46

Chyba się nie zrozumielismy :) Jak podłączysz dysk do kumpla to przekopiuj sobie wazne dane. Pozniej sformatuj i na "czysto" zainstaluj windowsa. Gwarantuje ze sposob dziala bo sam wiele razy sprawdzalem :) Pozdrawiam
jakubat
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 26 Lip 2005, 21:56



win xp

Postprzez tcmc1 22 Sie 2005, 20:34

w moim kompie podłaczyłem nowy dysk twardy i także nie mogę wgrać XP . a co do starego w innym kompie się otwiera
pozdrawiam
mark
tcmc1
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 06 Lip 2005, 14:30



Postprzez spajdi63 22 Sie 2005, 22:14

moze zainstaluj SP u kolegi??Podłącz u niego swój dysk i odpal instalke i zainsatluj moze zadziała :?: :?:
Microsoft gives you Windows.
GNU/Linux gives you the whole house.
Awatar użytkownika
spajdi63
~user
 
Posty: 143
Dołączenie: 28 Gru 2004, 14:55
Miejscowość: /home/Polkowice
Pochwały: 5



Postprzez jakubat 23 Sie 2005, 14:36

Troche dziwacznie. Moze z plyta glowna jest cos nie tak ?
jakubat
~user
 
Posty: 34
Dołączenie: 26 Lip 2005, 21:56



Postprzez tcmc1 24 Sie 2005, 11:26

niestety wszystkie próby zawiodły, ale co ciekawe po 3 dniach zaczął zawieszać się win 98 - a tyski na których miałem zapisane dane te z tego kompa starciły partycje - taki komunikat wyświetal sie pod DOSEM brak aktywnych partycji.
Może jest to nowy rodzaj wirusa - który w ten sposób działa po kilku dniach.
ciekawe no nie ]

pozdrawiam i czeka m na odpoawiedzi
mark
tcmc1
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 06 Lip 2005, 14:30




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości