• Ogłoszenie:

komp wiesza sie przy wlaczaniu i tylko reset pomaga

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Komp wiesza sie przy wlaczaniu i tylko reset pomaga

Postprzez MGLena 08 Sie 2005, 15:43

reklama
Problem polega na tym ze nie moge za kazdym razem normalnie wlaczyc kompa.Zawiesza sie na czarnej stronie Microsoft Windows XP i nie chce isc dalej.Kiedys czekalam 15 minut i nie ruszyl. Dopiero reset pomaga ale za to pojawia sie strona ktora informuje mnie ze wystapil problem i czy chce uruchomic system normalnie czy na awaryjnym.Denerwuje mnie to ale zauwazylam ze gdy kompa nie wylacze z listy to on sie pozniej normalnie wlacza.Czy to moze byc jej wina?????
MGLena
Awatar użytkownika
MGLena
~user
 
Posty: 22
Dołączenie: 06 Sie 2005, 15:28
Miejscowość: Kielce



Postprzez @Marcin 08 Sie 2005, 16:12

Może być to od zasiłki, ramu może system?
Sprawdzałeś ramy? programem np memtest?
MGLena napisał(a):pojawia sie strona ktora informuje mnie ze wystapil problem i czy chce uruchomic system normalnie czy na awaryjnym

Przeważnie po resecie pojawia sie ta stronka :wink:
MGLena napisał(a):gdy kompa nie wylacze z listy to on sie pozniej normalnie wlacza.

rozumiem że z listwy, może to być od zasilacza..

PZDR
Awatar użytkownika
@Marcin
~user
 
Posty: 2296
Dołączenie: 19 Sty 2005, 08:55
Miejscowość: Jugów
Pochwały: 232



Postprzez Puma 08 Sie 2005, 16:49

MGLena napisał(a):zauwazylam ze gdy kompa nie wylacze z listwy to on sie pozniej normalnie wlacza.


Hmm ... chyba nie wyłączasz komputera przed zamknięciem systemu? bo jeśli tak robisz to wtedy to normalne zjawisko.
Awatar użytkownika
Puma
~user
 
Posty: 1925
Dołączenie: 23 Lis 2004, 10:24
Miejscowość: Chojnice
Pochwały: 138



Postprzez tyrex 08 Sie 2005, 17:12

Spróbuj programem Botvis.

Po zainstalowaniu wybierasz "Trace" następnie "Optimize Systam" i czekasz aż program zrestartuje system i przeprowadzi optymalizację. Tylko spokojnie bo to może potrwać.
Myśli pozostają mniej więcej w tym samym stosunku do mózgu, co żółć do wątroby lub mocz do nerek. Karl Vogt (1817 - 1895)_______________________________________
XP Prof. AMD Athlon XP 2500+ DDR 512 MB RAM nVIDIA GF 5200 Neo. 128
Awatar użytkownika
tyrex
~user
 
Posty: 191
Dołączenie: 05 Cze 2005, 23:09
Pochwały: 12



Postprzez MGLena 09 Sie 2005, 14:11

No coz...co do tego jak wylaczam kompa to nie mam watpliwosci.Troche jestem zielona w temacie i chcialam zapytac co ten memtest ma mi dac.Jezeli go juz zalczacze to co mam dalej robic.A jezeli tak jak zasugerowal Martin ze to moze byc wina zasilacza to co mam z nim zrobic :?: :?: :?: :?:
MGLena
Awatar użytkownika
MGLena
~user
 
Posty: 22
Dołączenie: 06 Sie 2005, 15:28
Miejscowość: Kielce



Postprzez bNK 09 Sie 2005, 14:23

Jeżeli jest to wina zasilacza to należy to sprawdzić pożyczając zasilacz od kolegi, czy sąsiada, podłączyć go i zobaczyć czy problem dalej występuje. Jeżeli nie, znaczy się, że musisz kupić nowy zasilacz do swojego blaszaka.

A nie podkręcałeś ostatnio swojego kompa, albo bawiłeś się przy procesorze? Bo jeżeli tak, to nie koniecznie musi to być wina zasilacza.
Awatar użytkownika
bNK
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 09 Sie 2005, 02:30
Miejscowość: Szczecin



Postprzez MGLena 09 Sie 2005, 14:45

Mam za malą wiedze by choc troche bawic sie z tym sprzetem wiec zadne dodawanie energi lub cos w tym stylu nie mialo miejsca.Faktycznie musze sprobowac pozyczyc od kogos zasilacz i zobaczyc co wtedy sie dzieje...THX
MGLena
Awatar użytkownika
MGLena
~user
 
Posty: 22
Dołączenie: 06 Sie 2005, 15:28
Miejscowość: Kielce




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości