• Ogłoszenie:

odnośnie rejestru

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

odnośnie rejestru

Postprzez majussek 21 Lip 2005, 18:21

reklama
1)zauważyłem że w kazdym folderze rejestru znajduje sie klucz " wartość domyślna z wartościa nieustaloną" i tak sobie pomyslałem jak by wszystkie te wartości domyslne usunąc to rejestr by sie zmniejszył i to znacznie. jak można tego dokonać???? czy to tylko jest jakies ułatwienie zeby szybciej tworzyć nowe klucze??
2) zauważyłem ze gdy za każdym razem gdy jestem zalogowany na jakiejś stronce i wezme zmienie opcje folderów "ukryj bąz pokaz ukryte pliki, to musze logować sie ponownie" ;/
Ostatnio edytowany przez majussek, 21 Lip 2005, 18:35, edytowano w sumie 1 raz
majussek
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 07 Mar 2005, 23:15
Miejscowość: uyr



Postprzez Puma 21 Lip 2005, 18:28

Nie radzę rejestru 'odchudzać' jak nie wiesz co robisz a ty tylko gdybasz.
Awatar użytkownika
Puma
~user
 
Posty: 1925
Dołączenie: 23 Lis 2004, 10:24
Miejscowość: Chojnice
Pochwały: 138



Postprzez majussek 21 Lip 2005, 18:36

nie gdybam tylko sie pytam
majussek
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 07 Mar 2005, 23:15
Miejscowość: uyr



Postprzez celeronik 21 Lip 2005, 19:55

Najlepiej używaj programów do przeczyszczania rejestru z błędnych/nieużywanych kluczy. Wtedy masz pewność, że nic się nie zepsuje (a jęsli nawet to jest kopia zapasowa).
Awatar użytkownika
celeronik
~user
 
Posty: 187
Dołączenie: 13 Lis 2004, 22:22
Pochwały: 34



Postprzez @Marcin 21 Lip 2005, 19:55

Każdy wpis z rejestru ma jakieś znaczenie, usuniesz lub edytujesz dany wpis i zaczną sie problemy z systemem, tymbardziej jak nie wiesz którą wartość możesz zmienić albo usunąć. Ale jak już chcesz sie bawić w tym to radze zrobić kopie zapasową rejestru zanim dokonasz zmian. :)

PZDR
Awatar użytkownika
@Marcin
~user
 
Posty: 2296
Dołączenie: 19 Sty 2005, 08:55
Miejscowość: Jugów
Pochwały: 232



Postprzez Conquer 21 Lip 2005, 22:00

Powiedz mi tylko po co ty chcesz w rejestrze grzebac, jesli ci wszystko działa :?: :?
Awatar użytkownika
Conquer
~user
 
Posty: 27
Dołączenie: 18 Lip 2005, 13:14



Postprzez MUTOPOMPKA 21 Lip 2005, 22:31

majussek napisał(a):1)zauważyłem że w kazdym folderze rejestru znajduje sie klucz " wartość domyślna z wartościa nieustaloną" i tak sobie pomyslałem jak by wszystkie te wartości domyslne usunąc to rejestr by sie zmniejszył i to znacznie.

nawet jak je wywalisz to system ponownie je założy...


majussek napisał(a):jak można tego dokonać????

Ale po co? Już poprzednicy odpowiedzieli... Nie grzeb, bo narobisz więcej szkód niż pożytku...


majussek napisał(a):czy to tylko jest jakies ułatwienie zeby szybciej tworzyć nowe klucze??

nie rozumiem???? Każdy klucz posiada swoją domyślną wartość. Nawet jak nie ma tam nic (a jest domyślnie zero lub wartość null) w zależności od tego jaki jest rodzaj klucza. I teraz zmieniając coś w systemie odpowiednie klucze zmieniają właśnei wartości domyślne. Np.
Zmienić chcesz ikonkę pliku JPG. Domyślnie wskazuje na np. NONE (lub zero) czyli brak skojarzenia, ale w jakimkolwiek programie graficznym (przeglądarce) masz opcję do skojarzeń plików. I gdy wybierzesz, że ten właśnie program ma mieć skojarzone to rozszerzenie (czyli jpg) to zamiast wartości domyślnej "" lub "0" będzie np wpis: "C:\xxxxx\yyyy\zzzz.exe %1" i jeśli zmienisz z poziomu rejestry ten klucz (lub wywalisz) już zostanie usunięte DOMYŚLNE ustawienie, że program ZZZZ.EXE ma otwierać pliki JPG.

To oczywiście przykłąd, więc nie radzę kasować tego, co nie wiesz z czym jest skojarzone, ponieważ naprawdę narobisz sobie bałaganu i możes zdoprowadzić do całkowitego padu systemu, gdzie reinstalka (naprawa) nie pomoże tylko formacik i instalacja od nowa...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości