• Ogłoszenie:

niefartowna aktywacja

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

niefartowna aktywacja

Postprzez kempa 11 Lip 2005, 18:04

reklama
Mam wielki problem,pożyczyłem kuzynowi swego orginalnego windowsa,a ten go niechcący aktywował przez internet...czy coś mi,lub jemu grozi?czy można go jakoś dezaktywowac?
HELP
kempa
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 11 Lip 2005, 17:54



Postprzez MUTOPOMPKA 11 Lip 2005, 18:16

Że jak? Ty masz legala i aktywowałeś już? Jeśli tak, to ok. I teraz twój kuzyn zainstalował system z Twojej płyty podając Twój numer seryjny i aktywował????

Jeśli tak -> to nie wiem, ale chyba nic się nie stanie.


A dezaktywacji -> nie ma...
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Postprzez ToMek 2512 11 Lip 2005, 20:26

Ja wiem o co chodzi!!!
MUsisz wgrac sobie do windowsa program Ghost for windows i wtedy kiedy system zapyta Cię o aktywacje i chce zebyś podał numer seryjny to musisz uruchomić ten program i wtedy on zrobi ze tak powiem darmowa aktywacja on wpisze stary kod a instalator pomysli ze nowy tak dziala GHOST wypasiony jest:)
ToMek 2512
~user
 
Posty: 56
Dołączenie: 03 Cze 2005, 21:52



Postprzez MUTOPOMPKA 11 Lip 2005, 20:42

ToMek 2512 napisał(a):Ja wiem o co chodzi!!!
MUsisz wgrac sobie do windowsa program Ghost for windows i wtedy kiedy system zapyta Cię o aktywacje i chce zebyś podał numer seryjny to musisz uruchomić ten program i wtedy on zrobi ze tak powiem darmowa aktywacja on wpisze stary kod a instalator pomysli ze nowy tak dziala GHOST wypasiony jest:)

że co????? Rany! Cudotwórca się znalazł???? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



chyba wiem o co chodzi

Postprzez Czaruś 12 Lip 2005, 17:56

W systemie nie ma takiego czegoś jak dezaktywacja... Przewidziane jest, że wszyscy użytkownicy aktywujący się będą legalni... Ale klucz aktywacyjny jest wpisany w rejestrze, wystarczy go znaleźć i usunąć.
Mianowicie:

Start>Uruchom>Otwórz: wpisujesz "regedit" i Enter

Jesteśmy w rejestrze, teraz musisz w lewym okienku znaleźć i odpalić dany klucz rejestru:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\WindowsNT\Current Version\WPAEvents
Dalej w prawym okienku kliknij prawym przyciskiem myszy klucz OOBETimer, a następnie kliknij polecenie Modyfikuj.
Zmień, co najmniej jedną cyfrę tej wartości w celu dezaktywacji systemu i już :D system jest już postrzegany w sieci jako nieaktywowany :D

Mam nadzieje że pomogłem :D
Czaruś :D
Czaruś
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 12 Lip 2005, 17:39



Postprzez kempa 12 Lip 2005, 21:07

hmmmm...tylko czy to zadziała,bo skoro klucz został już przesłany podczas aktywacji,to jego modyfikacja po fakcie dokonanym może już niewiele zmienic.
kempa
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 11 Lip 2005, 17:54



Postprzez P@blo 12 Lip 2005, 23:46

Teraz nie masz co już cudować, choć najlepiej jakby kuzynek użył programu do zmiany klucza np: XPPID.exe działa bez problemu, no i niech zmieni sobie na klucz korporacyjny były tu już podawane, bo po co ma jechać na twoim.
XP Prof SP2 + Firefox + Kerio Personal Firewall + NOD32 i nic mi więcej nie potrzeba :D
Awatar użytkownika
P@blo
~user
 
Posty: 231
Dołączenie: 12 Cze 2005, 14:42
Pochwały: 16



Postprzez kempa 19 Lip 2005, 11:42

ok,dzięki wszystkim za pomoc,mam nadzieje,że te informacje jakoś mi pomogą.
kempa
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 11 Lip 2005, 17:54




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości