• Ogłoszenie:

Windows 7 skróty programów na pulpicie usuwają się ze...

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Windows 7 skróty programów na pulpicie usuwają się ze...

Postprzez husiek20031 06 Kwi 2018, 18:33

reklama
Witam
Mam mały problem z Windows 7 Home Premium. Gdy instaluje programy, one pojawiają się też na drugim koncie, a gdy z drugiego konta usunę skróty tych programów, z pulpitu to u mnie z pulpitu też znikają. A że mam program dzięki któremu z jednego komputera mam dwa stanowiska pracy, to gdy ja gram i ktoś chciałby pograć w te samą grę to nie może, no bo tam jest zainstalowana już moja gra, a wiem że niektóre programy są takie, że trzeba zainstalować je osobno na każdym z profili. Mam nadzieję, że napiszecie co zrobić by skróty pulpitu nie usuwały się ze wszystkich kont, i programy też nie instalowały się dla wszystkich. Mam nadzieję że wszyscy rozumieją o co mi chodzi. Z góry dzięki za pomoc. pozdro.
husiek20031
~user
 
Posty: 228
Dołączenie: 09 Mar 2016, 21:43



Windows 7 skróty programów na pulpicie usuwają się ze...

Postprzez krystian3w 08 Kwi 2018, 22:54

husiek20031 napisał(a):Gdy instaluje programy, one pojawiają się też na drugim koncie, a gdy z drugiego konta usunę skróty tych programów, z pulpitu to u mnie z pulpitu też znikają.
Sprawdź w jakim katalogu Desktop są, jak w:
Kod: Zaznacz wszystko
C:\Users\Public\Desktop
to będą znikać z pulpitu każdego użytkownika.

husiek20031 napisał(a):programy też nie instalowały się dla wszystkich. Mam nadzieję że wszyscy rozumieją o co mi chodzi.
Jak program nie ma opcji instalacji na jednym profilu, to będzie raczej ciężko to ogarnąć w własnym zakresie (np. rejestr i wypisy w gałęzi dla wszystkich użytkowników). Niby można by wrzucać je do sanboxie ale nie każdy program tam działa a piaskownica utrudnia normalną pracę z programem. Można by go przerobić na wersje przenośną jakimś Cameyo ale na ile aplikacja potem będzie działała, trudno powiedzieć.
Awatar użytkownika
krystian3w
~user
 
Posty: 230
Dołączenie: 25 Sie 2015, 12:27
Miejscowość: Śląskie
Pochwały: 11



Windows 7 skróty programów na pulpicie usuwają się ze...

Postprzez husiek20031 10 Kwi 2018, 19:20

W folderze użytkownicy publiczny nie mam folderu pulpit.
husiek20031
~user
 
Posty: 228
Dołączenie: 09 Mar 2016, 21:43



Windows 7 skróty programów na pulpicie usuwają się ze...

Postprzez krystian3w 13 Kwi 2018, 21:42

No to dziwne, że są na pulpicie u każdego i każdy może usunąć, pewnie aplikacja automatycznie każdemu tworzy osobny...
Awatar użytkownika
krystian3w
~user
 
Posty: 230
Dołączenie: 25 Sie 2015, 12:27
Miejscowość: Śląskie
Pochwały: 11




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości