• Ogłoszenie:

Odświeżanie windows 8 na laptopie samsung np350e5c-a05pl

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Odświeżanie windows 8 na laptopie samsung np350e5c-a05pl

Postprzez lukand 05 Lis 2017, 12:23

reklama
Chciałbym prosić o pomoc w związku z zaistniałym problemem. Otóż zaszła konieczność odświeżenia systemu, więc postąpiłem według wskazówek dostępnych w Internecie. Pierwotnie komputer pracował pod kontrolą Windows 8 a po pewnym czasie dokonałem aktualizacji do wersji 8.1. Uruchomiłem procedurę odświeżania, pojawił się monit o podłączenie nośnika z systemem wobec czego umieściłem w napędzie optycznym płytę instalacyjną z systemem Windows 8.1 (wersji 8 nie posiadam, lecz nie wiem czy ma to w tej sytuacji znaczenie). Wszystko wydawało się przebiegać pomyślnie do chwili pojawienia się na ekranie komunikatu „Konfigurowanie innych składników 100%”. I w tym momencie ukazało się też okno z informacją „System nie może ukończyć instalacji. Aby zainstalować system na tym komputerze, uruchom ponownie instalację”. Naciśnięcie klawisza „Enter” powoduje ponowne uruchomienie i ponowne pojawienie się wspomnianych komunikatów. W tej sytuacji nie mam pomysłu jak wybrnąć z tej pętli, gdyż oczywiście system nie się nie uruchamia. Proszę o wsparcie w tej sprawie.
lukand
~user
 
Posty: 108
Dołączenie: 09 Paź 2006, 10:01



Odświeżanie windows 8 na laptopie samsung np350e5c-a05pl

Postprzez Thunderas 06 Lis 2017, 11:51

lukand napisał(a):Chciałbym prosić o pomoc w związku z zaistniałym problemem. Otóż zaszła konieczność odświeżenia systemu, więc postąpiłem według wskazówek dostępnych w Internecie. Pierwotnie komputer pracował pod kontrolą Windows 8 a po pewnym czasie dokonałem aktualizacji do wersji 8.1. Uruchomiłem procedurę odświeżania, pojawił się monit o podłączenie nośnika z systemem wobec czego umieściłem w napędzie optycznym płytę instalacyjną z systemem Windows 8.1 (wersji 8 nie posiadam, lecz nie wiem czy ma to w tej sytuacji znaczenie). Wszystko wydawało się przebiegać pomyślnie do chwili pojawienia się na ekranie komunikatu „Konfigurowanie innych składników 100%”. I w tym momencie ukazało się też okno z informacją „System nie może ukończyć instalacji. Aby zainstalować system na tym komputerze, uruchom ponownie instalację”. Naciśnięcie klawisza „Enter” powoduje ponowne uruchomienie i ponowne pojawienie się wspomnianych komunikatów. W tej sytuacji nie mam pomysłu jak wybrnąć z tej pętli, gdyż oczywiście system nie się nie uruchamia. Proszę o wsparcie w tej sprawie.
Wychodzi na to, że odświeżyć system możesz do wersji 8.0 A nie 8.1. Jak dla mnie jest to strata czasu i lepiej będzie postawić nowy system.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Postprzez Łowca Androidów 07 Lis 2017, 14:49

Oczywiscie. Pierwotnie byla 8ka, a 8.1 to aktializacja i zostala wlozona niewlasciwa plyka, z niewlasciwym systemem. W tej chwili to tak jak wyzej zostalo napisane - pozostalo stawianie systemu na nowo.
Tak na przyszlosc w takich sytuacjach najpierw nalezaloby sie poradzic na jakims forum tematycznym, a nie dopiero po rozpoczetych dzialaniach.

Wysłane z mojego Maleństwa przy użyciu Tapatalka
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości