• Ogłoszenie:

Mysz i klawiatura przestaje działać po jakimś czasie.

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Mysz i klawiatura przestaje działać po jakimś czasie.

Postprzez AdamPL234 06 Wrz 2017, 16:54

reklama
Tak jak w temacie. W ogóle nie wiem o co chodzi... Zazwyczaj mysz i klawiatura wyłączy mi się nawet w trybie awaryjnym i z zaskoczeniem tuż przed włączeniem systemu operacyjnego Windows 7 na moim komputerze. Sterowniki nie aktualizowane przez programy takie jak: Driver Booster i podobne. Sterowniki mam oryginalne do myszy i klawiatury, sprawdzałem zgodność w sfc i nie znalazł problemów. Czytałem na innych forach że czasami może to być wina płyty głównej lub dysku twardego, a nawet kabla myszki lub klawiatury. Czasami bardzo często mi się zdarza ten problem z tymi urządzeniami opisanymi w temacie. Zdarza mi się ten problem nawet podczas grania w byle co. Czy ktoś opisze jakieś pomoce w rozwiązaniu tego problemu?
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4



Mysz i klawiatura przestaje działać po jakimś czasie.

Postprzez Łowca Androidów 06 Wrz 2017, 22:51

Pierwsze co to podmiana zasilacza - to może być wina napięć USB - jeśli to urządzenia pod USB.
Jeśli podłączone są pod PS2 to kup przejściówkę PS2->USB i podepnij pod USB.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Mysz i klawiatura przestaje działać po jakimś czasie.

Postprzez Garu 07 Wrz 2017, 02:03

Porty USB wyłączają się. Wpisz w google nazwę płyty i drivers. Znajdź do chipsetu i zainstaluj.
Porty wywala podczas grania - to może być akcja oszczędzania energii, czyli we właściwościach sterowników - jest - zezwól systemowi na wyłączenie tego urządzenia. Tak jest przy LAN - to także jest sterownik obsługi portów. Też tak miałem - wyłączało mi mysz. W systemowych opcjach zasilania - też są takie ustawienia.
We właściwościach sterowników głównych koncentratorów USB - jest zakładka oszczędzania energii. U mnie powyłączałem http://prntscr.com/gi0rnp
Przestało mi wyłączać mysz. Jednak kupiłem nową - bezprzewodową mysz modecom. Siupy na tym polegają, że mysz ma inteligentne oszczędzanie energii. Zostawię parę minut kursor na pulpicie - to optyka gaśnie, kursor nieruchomy. Kliknięciem wzbudza się mysz, zaświeca optyka i działa bezbłędnie. Już trzy dni i przyzwyczaiłem sie do tej cichutkiej myszy.

Co do zasilacza podczas grania - to też może nie wydolić.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Mysz i klawiatura przestaje działać po jakimś czasie.

Postprzez AdamPL234 07 Wrz 2017, 14:21

Gdy już ten problem zaczął mnie denerwować, nieco poruszyłem kable USB i z zaskoczenia pozbyłem się przyklejonego kurzu z kabla od innej przejściówki którą miałem podłączoną i na razie problem znikł, lecz nie wiem na jak długo. Jak problem powróci, zastosuję wasze metody i opiszę jak będzie stać z problem.

Dodano Dzisiaj, 20:09:
Niestety, problem nadal tkwi na mojej myszce przewodowej, więc podłączyłem starą myszkę (Również przewodowa) i na razie jest dobrze. Zastanawia mnie czy to nie przypadkiem wina tej nowej myszki którą kupiłem rok temu z klawiaturą, która bardzo szybko potrafiła przestać reagować wraz z myszką.
AdamPL234
~user
 
Posty: 261
Dołączenie: 15 Sie 2015, 14:36
Pochwały: 4




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości