• Ogłoszenie:

Odbudowa macierzy raid 1 na win 10

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Odbudowa macierzy raid 1 na win 10

Postprzez Xfire 13 Lip 2017, 19:29

reklama
Witam, mam pewien problem, z którym nie mogę sobie dać rady, a mianowicie: na komputerze Dell Precision 390 WS (chipset Intel 975X) był zrobiony RAID 1 gdy jeszcze był na nim zainstalowany WIN 7. Jakiś czas temu zrobiłem update do 10, a tydzień później ktoś wyłamał złącze SATA z jednego z dysków, przez to, że obudowa była otwarta, bo ktoś zamiast kątowych kabli użył prostych co uniemożliwiało zamknięcie budy... No ale dobra, kupiłem używaną elektronikę z podobnego dysku, ale z takim samym złączem, przelutowałem je i śmiga. Komputer w czasie tej operacji, która trwała z tydzień oczywiście był używany, więc teraz gdy dziś włożyłem naprawiony dysk z powrotem okazało się, że konieczna jest odbudowa macierzy. W biosie się upomniał o odbudowę, potwierdziłem i teraz mam tam komunikat "raid will be rebuilt in operating system". Odpaliłem więc system, ale żadnego komunikatu o odbudowie nie uświadczyłem. Zacząłem więc czytać i dowiedziałem się, że potrzeba zrobić to ręcznie z poziomu Intel Matrix Storage Manager (kiedyś) lub Intel Rapid Storage Technolody (obecnie). W systemie nie znalazłem ani jednego ani drugiego więc postanowiłem, że ściągnę i zainstaluję. Przy próbie instalacji Intel Matrix Storage 7.6 pobranego ze strony Della dla w/w modelu wyskoczył błąd, że nie jest na tą platformę (oficjalnie działało tylko do visty). Wiem, że instalowanie sterowników w trybie zgodności nie kończy się dobrze, ale postanowiłem sprawdzić jaki będzie efekt. Dostałem komunikat, że "jest zainstalowana wersja 8.6, czy chcę zainstalować starszą" (pozostałość po WIN7?), dałem tak, ale wywaliło błąd, że komputer nie spełnia minimalnych wymagań. Stwierdziłem, że spróbuję Intel RST, ale przy próbie instalacji wywala błąd, że "platforma nieobsługiwana" więc chyba chipset mu nie pasuje... Co ciekawe w menadżerze urządzeń są sterowniki do RAIDu, więc brakuje chyba tylko konsoli?? Jest jakaś komenda, która może bezpośrednio odpalić odbudowę RAIDu? Może jakiś zewnętrzny program? Chociaż jeśli nie zostanie to zrealizowane bezpośrednio przez sterownik to chyba bios może się oburzyć?
Starałem się streszczać, ale krócej się nie dało :P
Z góry dzięki za pomoc
[b]MSI B75A-G43 || Intel Xeon E3 1240 v2 @3.4GHz||WD Blue 1000GB + WD Blue 500GB|| 24 GB Goodram 1333Mhz ||Chieftec 450W || Creative Soundblaster audigy || GeForce GTX1660 OC || Creative G500 ||
Awatar użytkownika
Xfire
~user
 
Posty: 1290
Dołączenie: 09 Wrz 2007, 12:09
Pochwały: 57



Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości