• Ogłoszenie:

Win10 - nie mogę przesłać skanu do udostępnionego katalogu

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Win10 - nie mogę przesłać skanu do udostępnionego katalogu

Postprzez Łowca Androidów 21 Lut 2017, 14:39

reklama
Witam.
Pod XP mam udostępniony katalog C:\skaner, drukarka Konica Minolta Bizhub C220 - skanowanie odbywa się bezpośrednio z drukarki (nie korzystam z programu do skanowania), drukarka jest w sieci (LAN) W drukarce jest ustawiony adres IP komputera z XP i wskazany jest katalog skaner (\\192.xxx.x.xx\skaner) i śmiga.
Teraz postawiłem nowy system (nowy sprzęt) ustawiłem identyczny adres IP jak w starym komputerze z XP, utworzyłem katalg C:\skaner, udostępniłem go, włączyłem udostępnianie plików i drukare, wyłaczyłem udostępnianie hasłem, włączyłem konto Gość, nadałem katalogowi uprawnienia dla Wszyscy i dla Gość (urpawnienia pełne), w udostępnianiu również nadałem uprawnienia pełne) - katalog jest udostępniony prawidłowo bo z innej stacji mogę w tym katalogu po sieci zapisywać bez potrzeby podawania hasłą - drukarka jednak nie przesyła skanu.
Co mogę jeszcze sprawdzić?
Zastanawiam się czy mac adres karty sieciowej ma tu znaczenie, ale raczej nie powinno bo w ustawieniach skanowania ustawiamy jedynie adres IP\katalog o_O
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2136
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości