• Ogłoszenie:

Windows vista recovery - fujitsu siemens

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Windows vista recovery - fujitsu siemens

Postprzez Veno 15 Sty 2016, 21:09

reklama
Witam
mam problem z ponowną instalacją systemu Windows Vista Home Basic x86. Laptop to Fujitsu Siemens Amilo pi 1505. Do przywrócenia fabrycznych ustawień windowsa potrzebny jest recovery cd, którego nie mam. Mam natomiast oryginalną naklejkę z numerem seryjnym. Problem w tym, że przy instalacji systemu z dysku pobranego z sieci mój cd-key nie jest akceptowany. Czy jest możliwość uzyskania recovery cd z sieci? Szukałem trochę ale nigdzie nie znalazłem. Może ktoś takowy posiada takowy albo ma namiar? Proszę o pomoc bo szkoda by było nie móc wykorzystać oryginalnej licencji.
Pozdrawiam,
Rafał


P.S.
Nie ma kopii systemu na ukrytej partycji gdyż dyski były formatowane... Nie ma również opcji napraw system po wciśnięciu f8 podczas uruchamiania systemu.
Awatar użytkownika
Veno
~user
 
Posty: 142
Dołączenie: 24 Paź 2004, 17:41
Miejscowość: Katowice



Windows vista recovery - fujitsu siemens

Postprzez Łowca Androidów 15 Sty 2016, 21:50

Instalujesz sytem Vista Home Basik pomijając wpisywanie numerków z nalepki.
Po instlacji używasz programu Windows Loader byDaz - jest to aktywator, ale działa on tak, że jeśli w BIOSie jest tablica SILC to program zczytuje z niej certyfikat i przypisuje mu odpowiedni klucz i rejesruje ten certyfikat - w ten sposób masz legala.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows vista recovery - fujitsu siemens

Postprzez Veno 16 Sty 2016, 08:26

Z tego co pamiętam to podanie klucza aktywacyjnego jest konieczne by przejść do następnego kroku instalacji. Sprawdzę to dla pewności...
Awatar użytkownika
Veno
~user
 
Posty: 142
Dołączenie: 24 Paź 2004, 17:41
Miejscowość: Katowice



Windows vista recovery - fujitsu siemens

Postprzez Łowca Androidów 16 Sty 2016, 15:15

Nie wpisujesz klucza tylko klikasz przycisk Dalej
Jeśli podajemy klucz instlator sam rozpoznaje wersję windowsa, w przypadku nie podania klucza w kolejnym kroku zostaniemy poproszeni o wybór wersji systemu.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows vista recovery - fujitsu siemens

Postprzez marcin19 17 Sty 2016, 18:49

Łowca Androidów napisał(a):Instalujesz sytem Vista Home Basik pomijając wpisywanie numerków z nalepki.
Po instlacji używasz programu Windows Loader byDaz - jest to aktywator, ale działa on tak, że jeśli w BIOSie jest tablica SILC to program zczytuje z niej certyfikat i przypisuje mu odpowiedni klucz i rejesruje ten certyfikat - w ten sposób masz legala.

Zwróć uwagę na poniższy cytat
Veno napisał(a):Witam
Problem w tym, że przy instalacji systemu z dysku pobranego z sieci mój cd-key nie jest akceptowany. Czy jest możliwość uzyskania recovery cd z sieci? Szukałem trochę ale nigdzie nie znalazłem. Może ktoś takowy posiada takowy albo ma namiar?


Po co piracić oryginalny system?

Do autora, spójrz na nalepkę z kluczem, tam będzie napisane, jaką wersję Windowsa masz - starter, home basic itd i liczy się też wersja x32 lub x64. Musisz wybrać dobre obie wersje
Podpis:
Opcjonalny podpis, który może pojawiać się na dole Twoich wiadomości.
marcin19
~user
 
Posty: 921
Dołączenie: 01 Lip 2006, 11:43
Pochwały: 22



Windows vista recovery - fujitsu siemens

Postprzez Łowca Androidów 17 Sty 2016, 19:48

Nkt tu nic nie piraci.
Windows Loader jeśli nie wykrywa tablicy slic wówczas ją emuluje, ale jeśli wykryje takową - a w tym przypadku istneje gdyż lapek został zakupiony z sytemem - intaluje odpowieni certyfikat i go rejestruje - system jest legalny.

A co do nalepki to niestety nie zawsze klucz na naklejce jest kluczem isntalacyjnym i nic nie da odczytywanie wersji systemu.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows vista recovery - fujitsu siemens

Postprzez developer 18 Sty 2016, 00:36

jeśli tablicy slic nie ma i program ją emuluje to najlepszy znak że zostaje spiracony OS.

BTW: za poradę o użycie emulatora slic należy się ban (+ pozew za namawianie do przestępstwa).
Podpis niezgodny z regulaminem forum >> [Mike]
developer
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 04 Lis 2013, 19:46



Windows vista recovery - fujitsu siemens

Postprzez Łowca Androidów 18 Sty 2016, 16:56

developer napisał(a):jeśli tablicy slic nie ma i program ją emuluje to najlepszy znak że zostaje spiracony OS.

Dobrze napisane - przeczytaj więc pierwszy post - lapek z systemem więc tablica slic jest - nie ma tu mowy o piraceniu.
developer napisał(a):BTW: za poradę o użycie emulatora slic należy się ban (+ pozew za namawianie do przestępstwa).

Możesz zgłosić mojego posta do raportu - żyjemy w wolnym kraju.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows vista recovery - fujitsu siemens

Postprzez BZIKU 18 Sty 2016, 20:11

Może wtrące 3 grosze...ban to sie należy autorowi postu na dzień dobry i tyle
I Łowca i developer macie racje;i jej nie macie,paradoks?heh....
Na wstępie napisał że ma nalepke...nie ma ratunkowych,ani płyty z systemem
Nie dziw że chłopak szukał porady w sieci,aczkolwiek kopa we dupe powinien dostać-ponieważ każdy laptop z preinstalowanym czymś pyta się kiedyś i prosi o cd aby zrobić sobie kopie na wypadek;nie raz to przerabiałem...hehe I się to czyni...nośniki kosztują grosze-problemy 10x tyle :P
Dał dupy i tyle...normalnie to powinien napisać do dystrybutora,opisać problem i poprosć o przysłanie kopii systemu preinstalowanego na modelu laptoa XxX-009-df6 podać n/s p/d usb ssd i inne bzdury.....oczywiscie odpłatnie,a dlaczemu.....czytac od poczatku plisss
Gdy mamy nr,sciągamy jakiś tam obraz "systemu" i pròbujemy "podpisać" pod niego klucz;owszem,może nielegal-ale o małej szkodliwości czynu (50/50),wiec ban raczej nie teges....ostrzeżenie ok,zgodze się
I to do Łowcy....niu niu frind ;)
Co do developera....wizualizacja.....miałem przypadki iż mimo oryginalnej płyty i klucza,po pewnym czasie system wołał o nielegalności i potrzebie zakupu...znów paradoks?
Po użyciu "witaminki"-juz nie wołał...piractwo?nielegal?Czy nastepny kaprys windozy;która tak czy owak nadal się rządzi jak i wcześniej to robiła;swoimi 'prawami' ?
Podsumujmy....autor postu dał pewnej części ciała i tyle...Wiem,ratunkowiec zajmuje w xuj miejsca na dysku....ale;10 cd kosztuje mniej jak piwko.... NA JOWISZA!!!!!!!! nie zaperdahlajcie pewnych spraw....
Na baletach pińcet złotych w kanał,i nie szkoda....a problem-to do boga.......heh
Pzdr
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Windows vista recovery - fujitsu siemens

Postprzez marcin19 19 Sty 2016, 17:57

Łowca Androidów napisał(a):
developer napisał(a):jeśli tablicy slic nie ma i program ją emuluje to najlepszy znak że zostaje spiracony OS.

Dobrze napisane - przeczytaj więc pierwszy post - lapek z systemem więc tablica slic jest - nie ma tu mowy o piraceniu.
developer napisał(a):BTW: za poradę o użycie emulatora slic należy się ban (+ pozew za namawianie do przestępstwa).

Możesz zgłosić mojego posta do raportu - żyjemy w wolnym kraju.

To ty przeczytaj pierwszy post. Autor pisze, że ma naklejkę z kluczem do windowsa.

BZIKU napisał(a):Może wtrące 3 grosze...ban to sie należy autorowi postu na dzień dobry i tyle
I Łowca i developer macie racje;i jej nie macie,paradoks?heh....
Na wstępie napisał że ma nalepke...nie ma ratunkowych,ani płyty z systemem
Nie dziw że chłopak szukał porady w sieci,aczkolwiek kopa we dupe powinien dostać-ponieważ każdy laptop z preinstalowanym czymś pyta się kiedyś i prosi o cd aby zrobić sobie kopie na wypadek;nie raz to przerabiałem...hehe I się to czyni...nośniki kosztują grosze-problemy 10x tyle :P
Dał dupy i tyle...normalnie to powinien napisać do dystrybutora,opisać problem i poprosć o przysłanie kopii systemu preinstalowanego na modelu laptoa XxX-009-df6 podać n/s p/d usb ssd i inne bzdury.....oczywiscie odpłatnie,a dlaczemu.....czytac od poczatku plisss
Gdy mamy nr,sciągamy jakiś tam obraz "systemu" i pròbujemy "podpisać" pod niego klucz;owszem,może nielegal-ale o małej szkodliwości czynu (50/50),wiec ban raczej nie teges....ostrzeżenie ok,zgodze się
I to do Łowcy....niu niu frind ;)
Co do developera....wizualizacja.....miałem przypadki iż mimo oryginalnej płyty i klucza,po pewnym czasie system wołał o nielegalności i potrzebie zakupu...znów paradoks?
Po użyciu "witaminki"-juz nie wołał...piractwo?nielegal?Czy nastepny kaprys windozy;która tak czy owak nadal się rządzi jak i wcześniej to robiła;swoimi 'prawami' ?
Podsumujmy....autor postu dał pewnej części ciała i tyle...Wiem,ratunkowiec zajmuje w xuj miejsca na dysku....ale;10 cd kosztuje mniej jak piwko.... NA JOWISZA!!!!!!!! nie zaperdahlajcie pewnych spraw....
Na baletach pińcet złotych w kanał,i nie szkoda....a problem-to do boga.......heh
Pzdr

Też masz mację i jej nie masz - przynajmniej moim zdaniem. Na swoim laptopie kupionym 4 lata temu (w kwietniu tyle będzie) miałem partycje recovery. mam naklejkę z wersją windowsa i kluczem seryjnym, ale nie dostałem oryginalnej płyty z windowsem.
Bez problemu zainstalowałem windowsa po sformatowaniu CAŁEGO dysku twardego razem z recovery, ustawieniu partycji wedle mojej zachcianki, wybrałem z instalatora winows taką wersję windowsa jaką mam i wpisałem klucz z naklejki - wszystko gra do tej pory, czyli prawie od 4 lat.
//edytuję
Literówki i ja mam windows 7 home premium x64 czyli 64bitowy
Cyrk może być przy windows 8.1 bing. Poczytajcie o tym u wujka google.
Podpis:
Opcjonalny podpis, który może pojawiać się na dole Twoich wiadomości.
marcin19
~user
 
Posty: 921
Dołączenie: 01 Lip 2006, 11:43
Pochwały: 22



Windows vista recovery - fujitsu siemens

Postprzez Łowca Androidów 19 Sty 2016, 21:42

tymonn napisał(a):To ty przeczytaj pierwszy post. Autor pisze, że ma naklejkę z kluczem do windowsa.


A co to oznacza według ciebie? Bo według mnie oznacza, że laptop był przy zkupie wyposażony w system operayjny czyli posiada tablicę slic
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Windows vista recovery - fujitsu siemens

Postprzez marcin19 21 Sty 2016, 17:28

Łowca Androidów napisał(a):
tymonn napisał(a):To ty przeczytaj pierwszy post. Autor pisze, że ma naklejkę z kluczem do windowsa.


A co to oznacza według ciebie? Bo według mnie oznacza, że laptop był przy zakupie wyposażony w system operayjny czyli posiada tablicę slic


Widocznie ja z taki laptopem się nie spotkałem. Wybacz mój błąd.

Na moim laptopie miałem partycje recovery i uzylem do instalacji windowsa obraz sciagniety z internetu i uzylem klucza z nalepki - instalacja poszla bez problemu.

Do autora tematu, o recovery cd najlepiej pytac producenta laptopa.
Podpis:
Opcjonalny podpis, który może pojawiać się na dole Twoich wiadomości.
marcin19
~user
 
Posty: 921
Dołączenie: 01 Lip 2006, 11:43
Pochwały: 22




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości