• Ogłoszenie:

Jak to wyłączyć w windows xp ?

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Jak to wyłączyć w windows xp ?

Postprzez Darom 19 Wrz 2015, 18:10

reklama
Czy ktoś może wie w jaki sposób mogę sobie w windows XP Professional wyłączyć ikonki plików exe i bufer filmów avi ? Podobno można zrobić to w rejestrze, pytanie jak ? Czy prawdą jest, że to trochę zwalnia pamięć ram tym samym trochę przyspiesza komputer ? mam 447 MB pamięci ram.
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Jak to wyłączyć w windows xp ?

Postprzez Garu 20 Wrz 2015, 01:29

Nie wyłączysz ikon. To co miałoby zastąpić ikony - napisy? Nawet wygląd zawartości folderu - szczegóły, to napisy i miniaturowe ikonki. Jeśli uszkodzisz system, to nie będziesz mieć podglądu obrazów. Będziesz dużo czytał, a nie dane by Ci było rozpoznawanie programów, plików - po ikonach.

Możesz mieć większe ikony i to samo będzie system brał praktycznie. Bo jakbyś zmniejszył ikony, to ten obszar system zapełni kolorem tła. Jakieś mikroskopijne różnice by były, ale prawie niezauważalne. I Ci napiszę obrazowo - duża ciemna ikona może mniej obciążać grafikę, niż jasne tło na takim samym obszarze.
Jak masz zaznaczone w opcjach folderów / widok - nie buforuj miniatur - to dla oszczędności wystarczy.

Co to jest bufer avi? Coś serdecznie pomieszało Ci się.
Buforowanie systemowe musi być, bo nic by Ci się nie załadowało. Możesz tylko ustawić mniejszy priorytet.
Kliknij w start, panel sterowania, system, zaawansowane, wydajność, ustawienia, opcje wydajności, zaawansowane, -
Planowane użycie procesora - i tu ma być zaznaczone - programy.
Użycie pamięci - ma być zaznaczone - programy. Tu się ustawia użycie pamięci pod bufor, ale w konkretnych przypadkach, np gdy komputer służy jako serwer. U ciebie ma być - programy. Potem zastosuj i OK. Restart kompa.

Powinieneś wiedzieć, że są jeszcze aktywne okna. Np - im bardziej powiększasz okno oglądanego filmu, tym bardziej obciążasz grafikę, procesor i tam takie. Tak samo okna gierek mają być jak najmniejsze na takiej słabiźnie.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Jak to wyłączyć w windows xp ?

Postprzez apg2312 20 Wrz 2015, 10:34

Darom napisał(a):mam 447 MB pamięci ram.

To dokup pamięci, żeby mieć 1 GB. Na XP to rozsądne minimum, a i koszt nie powinien być wielki.
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Jak to wyłączyć w windows xp ?

Postprzez Darom 20 Wrz 2015, 13:25

W jaki sposób mogę sobie przyspieszyć uruchamianie menu start ? Podobno też w rejestrze można to zrobić. Także jeśli nie używam opcji szukaj (a malo kto jej używa w xp), można wyłącz usługę indeksowania w rejestrze tylko gdzie ?
Można też włączyć auto usuwanie zbędnych bibliotek z pamięci ram ( w rejestrze, bodajze sie to nazywa autounloadDLL), tylko jak to zrobić ?

Zauważyłem też, że zaraz po włączeniu stacjonarnego komputera z windows XP professional pojawiają się takie jakby tabelki, tablice w dosie z danymi różnymi które wyświetlają się przez kilka sekund i potem dopiero pojawia się logo systemu windows XP, a później pojawia się okno "Zapraszamy" i dopiero uruchamia się system windows XP z wszystkimi ikonkami. Powiedzcie mi proszę, czy można w jakiś sposób wyłączyć ten początkowy czarny ekran z tabelkami, tablicami z danymi ? żeby po prostu go nie było lub jeśli się nie da, to może da się skrócić czas jego wyświetlania ??
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Jak to wyłączyć w windows xp ?

Postprzez Garu 20 Wrz 2015, 14:56

Usługę indeksowania zatrzymujesz we właściwości usługi i ustawiasz tryb uruchamiania na wyłączony.
Akurat zrzucanie zawartości stronicowania podczas zmykania systemu, spowolni Ci uruchamianie, bo system będzie musiał i tak załadować pagefile.sys żeby zadeklarować tą pamięć dla systemu, innych urządzeń i dla uruchamianych procesów. Lepiej zostaw ustawione stronicowanie na sztywno.

Nie przyśpieszysz uruchamiania XP, przynajmniej odczuwalnie. Wyrzucasz z autostartu niepotrzebne.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Jak to wyłączyć w windows xp ?

Postprzez Darom 20 Wrz 2015, 16:23

Czyli tych tablic na początku uruchamiania systemu nie da się wyłączyć albo żeby się szybciej znikały ? Np. na windows 7 albo windows 10 niema tego tylko od razu jest logo systemu.
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Jak to wyłączyć w windows xp ?

Postprzez Łowca Androidów 22 Wrz 2015, 08:06

Te "tablice" wyłącza się w BIOSie - opcje różnie się nazywają - silent start lub coś w tym stylu.
Kobiety nie zmienisz, możesz zmienić kobietę, ale to nic nie zmieni.

nie potrafie znaleźć darmowego programu który byłby za darmo
---------------------------------------------------------------------------------------
sprawdź czy na systemie jest system
Awatar użytkownika
Łowca Androidów
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 2138
Dołączenie: 11 Kwi 2014, 13:03
Pochwały: 105



Jak to wyłączyć w windows xp ?

Postprzez Darom 30 Paź 2015, 18:45

Łowca Androidów napisał(a):Te "tablice" wyłącza się w BIOSie - opcje różnie się nazywają - silent start lub coś w tym stylu.

Szukałem tego teraz w swoim biosie na stacjonarnym komputerze i czegoś takiego jak silent start nie mam.
Możesz mi pomóc te tablice wyłączyć :?:
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Jak to wyłączyć w windows xp ?

Postprzez XMan 1 30 Paź 2015, 19:11

apg2312 napisał(a):
Darom napisał(a):mam 447 MB pamięci ram.

To dokup pamięci, żeby mieć 1 GB. Na XP to rozsądne minimum, a i koszt nie powinien być wielki.

Racja :)
Jak zrobić z gówna granat ?

Używana pamięć kosztuje 20 zł. a nowa 50 zł.

Tatuś płaci a syn chyba ćpa i oszukuje/zaoszczędza aby mieć następne "działki" :wink:

Proponuję sprawdzić ostatnie tematy/posty...
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Jak to wyłączyć w windows xp ?

Postprzez Darom 30 Paź 2015, 20:46

XMan 1 napisał(a):Tatuś płaci a syn chyba ćpa

Xman1 póknij się :x bo chyba nie wiesz co do mnie piszesz.
Jak te tablice wyłączyć :?: :?:
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Jak to wyłączyć w windows xp ?

Postprzez apg2312 30 Paź 2015, 22:28

Kolego...choćbyś się zesrał, to z Polskiego Fiata 126p nie zrobisz Ferrari. A ze starego rzęcha grzebaniem w sofcie nie zrobisz nowego kompa z i7 6700.
Chcesz przyspieszyć komputer ? Dokup pamięci RAM, żebyś miał co najmniej 1 GB. Oraz (jeśli Twój komputer spełnia wymagania sprzętowe, w co czytając Twoje posty raczej wątpię) zainstaluj sobie 7 czy 8. Te systemy są odczuwalnie szybsze, niż przestarzały Windows XP.
O samym BIOS-ie na necie napisano już chyba wszystko, co się da, w każdym dostępnym języku, więc wystarczy użyć szukajki Googla, zamiast setny czy tysięczny raz zawracać komuś tym samym dupę. Tak na marginesie - POST-a wyłączyć się nie da. Co najwyżej można go przyśpieszyć, ale oceniając Twoje "umiejętności" po tym co piszesz, to odradzam grzebanie w BIOS-ie.
http://pl.wikipedia.org/wiki/POST
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Jak to wyłączyć w windows xp ?

Postprzez Darom 30 Paź 2015, 23:15

Wlasnie szukam w google jak przyspiewszyc POST w biosie i nie moge znalesc nic co by mi pomoglo.
Może mi ktoś pomoc ?
Darom
~user
 
Posty: 663
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:00
Miejscowość: Tarnów/Kraków



Jak to wyłączyć w windows xp ?

Postprzez ToServeAndProtect 30 Paź 2015, 23:28

nikt nie może pomóc bo się nie da. zamykam ten durny temat bo prowadzić się go dalej nie da. to jak tłumaczenie głupiemu ślepemu i głuchoniememu jak ma się poruszać po mieście
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości