• Ogłoszenie:

Bootscreen

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Bootscreen

Postprzez Kodzio 26 Cze 2005, 10:53

reklama
otóz mam problem z moim bootscreenem, podczas uruchamiania systemu on miga i lata po ekranie. :roll: Zaznaczam, ze nie bawiłem sie żadnymi programami w stylu StyleXP.
Awatar użytkownika
Kodzio
~user
 
Posty: 270
Dołączenie: 29 Gru 2004, 22:11
Pochwały: 14



Re: Bootscreen

Postprzez doom 26 Cze 2005, 11:09

Kodzio napisał(a):otóz mam problem z moim bootscreenem, podczas uruchamiania systemu on miga i lata po ekranie. :roll: Zaznaczam, ze nie bawiłem sie żadnymi programami w stylu StyleXP.


Spróbuj zmienić skreena, niektóre żle działają lub wywołują niebieski ekran tak jak u mnie jeden którego wywaliłem. Ja używam bootskin
Awatar użytkownika
doom
~user
 
Posty: 86
Dołączenie: 25 Cze 2005, 10:10
Miejscowość: Rzeczyca
Pochwały: 4



Postprzez Kodzio 26 Cze 2005, 13:10

Hmm. Tylko od czego to może być w sumie nic nie grzebałem przy ustawieniach booscreena więc powinn być dobrze. :roll: Zastanawiam sie czy to nie wina karty graficznej mam GeForca 6600, ale podczas instalacji sterowników do niej za każdym razem wyskakuje mi komunikat, że nie przeszły one testów zgodności. :roll:
Awatar użytkownika
Kodzio
~user
 
Posty: 270
Dołączenie: 29 Gru 2004, 22:11
Pochwały: 14



Postprzez doom 26 Cze 2005, 14:01

nie przeszły testów bo używasz nieoficjalnych sterowników które sa nie podpisane. Możesz sciagnąć podpisane(posiadają certyfikat WHQL) sterowniki ze strony
http://download.nvidia.com/Windows/77.72/77.72_win2kxp_international_whql.exe

Jednak to raczej nie jest wina sterowników
Athlon 64 2800+, MSI K8N Neo Platinum(nForce 3 250GB), 2x512MB(400), Maxtor 160GB SATA 1-1.5G,
AGP gf6800gs 128mb DDR3 128bit, LG Flatron F700P, DVD-RW NEC
Awatar użytkownika
doom
~user
 
Posty: 86
Dołączenie: 25 Cze 2005, 10:10
Miejscowość: Rzeczyca
Pochwały: 4



Postprzez Kodzio 26 Cze 2005, 14:17

Heh używam dokładnie tych samych sterowników które podałeś. :wink:

EDIT: A jednak moje wcześniejsze sterowniki nie miały certyfikatu WHQL zainstalowałem powyższe, ale to tak jak pisałeś nie była wina sterowników bo problem pozostał.

Dodam jeszcze, że nie zawsze tak jest czasem jest zupełnie dobrze. Próbowałem całkowicie usunąć bootscreena i sprawdzić jak bedzie bez niego, no ale obraz dalej skakał i migotał z tą różnicą, że nie było logo windowsa w tle. :roll:

Próbowałem także bootskinem, ale niezależnie od tego jaki bootscreen ustawie dlaej jest tak samo. :roll:
Awatar użytkownika
Kodzio
~user
 
Posty: 270
Dołączenie: 29 Gru 2004, 22:11
Pochwały: 14



Postprzez loukass 30 Cze 2005, 21:53

szczerze mówiąc to was chyba troche pogieło, bo wtedy kiedy jest obecny boot screen, to zadne sterowniki karty graficznej nie są załadowane, lecz podstawowy sterownik vga, którego sie nie zmieni

a co jest powodem tego bledu to szczerze nie wiem na Twoim miejscu to bym przywrócił oryginalny plik ntoskrnl.exe z płyty Windowsa to powinno pomóc (tylko należy przy tym uważać bo ten plik z Windowsa z SP2 jest inny od tego z Windowsa z SP1, a ten jest jeszcze inny niż z Windy bez żadnego SP)

może zrób takie coś: wpisz do Uruchom:
sigverif
kliknij na rozpocznij i zobacz co z tego wyniknie wyświetlą się źle podpisane albo nie podpisane pliki i wtedy te co będą złe próbujesz przywrócić z płyty Windowsa czy tam Service Packa... może zadziała powinieneś myślę spróbować

Pozdro 8)
loukass
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 30 Cze 2005, 13:38
Miejscowość: ..::zza::konsoli::..




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości