• Ogłoszenie:

Windows 8 (laptop)-ciągły restart po bs

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Windows 8 (laptop)-ciągły restart po bs

Postprzez BZIKU 13 Lis 2013, 01:01

reklama
Witam....
Pojawił się mały problem z systemem Win 8.Wieczorem działał normalnie,natomiast rano po odpaleniu pojawiło sie okienko :
Image
Na początku nawet nie zauważyłem kodu błędu,tak szybko mignęło :/
Sikiem prostym trzeba było nagrać filmik fonem aby odczytać ten kod .Brzmi on dokładnie:
driver irql not less or equal (iaStorA.sys)
Trwa to ułamek sekundy,system się restartuje;pojawia sie napis: Preparing Automatic Repair,chwilka mielenia dysku......Znów BSOD......restart i tak w kółko :/
W tryb awaryjny F8 wejść już się nie da (też wiadomo) sciana
Nie mam płyty z systemem ani ratunkowego recovery.Jedynie co mogę-to wejść w bios
Format/reinstal zostawiam na koniec,chciałbym najpierw powalczyć i naturalnie odzyskać kilkadziesiąt giga baaardzo ważnych danych.....Macie koledzy może jakieś sugestie jak to dziadostwo pchnąć do przodu?
Podam konfig laptopa,moze się przydać:
Kod: Zaznacz wszystko
Intel® Core(TM) i5-3210M Prozessor, Windows 8, NVIDIA® GeForce® GT730M DirectX® 11 Grafik, 750 GB HDD, 32 GB SSD, 8 GB Arbeitsspeicher, Multistandard-DVD-/CD-Brenner, 43,9 cm/17,3'' mattes Display

CPU: Intel® Core(TM) i5-3210M Prozessor

Betriebssystem (OEM Version): Windows 8

Taktfrequenz: 2.5 Gigahertz

Arbeitsspeicher Kapazität: 8.0 Gigabyte

Festplattenkapazität: 750.0 Gigabyte

SSD Kapaziztät: 32.0 Gigabyte

Bildschirmdiagonale: 43,9 cm (17,3")

Auflösung: 1600x900 Pixel

Bildschirmtyp: matte Oberfläche (non-glare)

LED Backlight: ja

Seitenverhältnis: 16:9

Grafik: Neuste NVIDIA® GeForce® GT730M DirectX® 11 Grafik mit 2048 MB Speicher und digitalem HDMI®-Audio-/Video-Ausgang

Dank der intelligenten NVIDIA® Optimus(TM) Technologie wird je nach Anwendung zwischen der leistungsstarken NVIDIA® Grafik und der stromsparenden integrierten Grafik gewechselt.

Optische Laufwerke: Multistandard-DVD-/CD-Brenner mit DVD-RAM und Dual-Layer-Unterstützung

Sound: High-Definition-Audio mit 2 Lautsprechern Dolby Home Theater® v4 zertifiziert

Bluetooth: Bluetooth 4.0

Sonstiges:

Digitaler HDMI®-Audio-/Video-Ausgang
Integrierte HD-Webcam und Mikrofon
MultiTOUCHpad
MEDION® Solid Keyboard

Akku Zellenanzahl: 8.0

Anschlüsse:

Anschlüsse
Multikartenleser für SD-, SDHC-, SDXC-, MMC-, MS- &
MS-Pro-Speicherkarten
2 x USB 3.0
2 x USB 2.0
1 x HDMI® Out
1 x VGA
1 x LAN (RJ-45)
Audio:
1 x Mikrofon
1 x Line Out inkl. S/PDIF

LAN: Netzwerk Controller Gigabit LAN (10/100/1000 Mbit/s.)

WLAN: Schnelle Wireless LAN IEEE 802.11 n-Standard-Technologie

Po Niemcu ;) ale można się domyslić...
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Windows 8 (laptop)-ciągły restart po bs

Postprzez Thunderas 13 Lis 2013, 12:11

Dane możesz odzyskać mają live z linuxem.
Pierwsza strona z google
Kod: Zaznacz wszystko
IaStor.sys file information

The process known as Intel Matrix Storage Manager driver (version ia32, x64) or Intel Application Accelerator driver or Intel AHCI Controller belongs to software Intel Matrix Storage Manager driver or Intel RAID Controller or Intel AHCI Controller or Intel Integrated RAID by Intel (www.intel.com).

Description: The file iaStor.sys is located in the folder C:\Windows\System32\drivers. Known file sizes on Windows 7/XP are 874,240 bytes (36% of all occurrences), 872,064 bytes and 14 more variants. 
The driver can be started or stopped from Services in the Control Panel or by other programs. The program has no visible window. The service has no detailed description. IaStor.sys is not a Windows core file. The iaStor.sys file is a Microsoft signed file. iaStor.sys seems to be a compressed file. Therefore the technical security rating is 23% dangerous, however also read the users reviews.

Czyli zajrzyj do biosu i zobacz ustawienia dysku.

Autor postu otrzymał pochwałę
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Windows 8 (laptop)-ciągły restart po bs

Postprzez Garu 13 Lis 2013, 15:40

Odłącz laptop od zasilania i wyjmij baterię na jakie 10 minut. Potem podłączaj baterię i zasilanie, włącz laptopa. Powinny wyświetlić się opcje uruchamiania. Wybierz albo naprawę, albo ostatnią dobrą konfigurację.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Windows 8 (laptop)-ciągły restart po bs

Postprzez placek77 13 Lis 2013, 19:33

zaktualizuj bios!
placek77
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 13 Lis 2013, 19:30



Windows 8 (laptop)-ciągły restart po bs

Postprzez BZIKU 13 Lis 2013, 21:11

Cześć...
Garu,Twój sposób nie zadziałal niestety.Widziałem w sumie podobna solucje w sieci,gdzie pisano ze w win 8 po 3-4 samoczynnych restartach powinno wyskoczyć okno opcji.Ale wiadomo jak to się windołss ma-u kazdego dziala inaczej..
placek77,laptop ma zaledwie 5msc i nie sadzę aby to było potrzebne i wykluczam taka mozliwość.Nie tu lezy przyczyna myślę
Thunderas,stara gwardio :) .Wiem,moge odzyskać live cd linuksa.Ale nie o to chodzi.Zasadą jest walka,potem format.
Dyski mam ustawione w bios w Raid.Nic nie mogę odpalic bo non stop laduje bs i restart.Widziałem te info z google ale zwiodły mnie wypisy 7/xp
Mam opcje przestawienia ahci/ide/raid
Poprzestawiam i zobacze jak to sie ma.....O wynikach poinformuje
edit
mój angielski jest powiem ze..yyyyy...wole niemiecki lub nl ;)

Dodano 13.11.2013 21:07:33:
Jestem spowrotem...z dziwami
Zaczałem od przestawienia w AHCI.Znów tak jak wyzej...miganie błedu i samoczynny restart i tak j/w
Więc w bios i przestawienie w IDE.restart migniecie blędu i szok,wyskoczyło okno:
Image
poszedłem dalej,mialem kilka opcji numerycznych co do wyboru i wybrałem 4-tryb awaryjny
Restart,bsod,system repair i weszło..Nie zrobiłem absolutnie nic w tym trybie..poklikałem ikonami,aktualizowalem antywira bo zawołał o aktualki i to wsio..choć przy wyjściu wywaliło:
Image
Wracam do bios i mysle przestawie na oryginał jak było-czyli RAID.f10 i jazda...wywala bład,restart i widze juz normalnie błąd:
Image
bez migania...odliczylo od 10ciu,restart i pojawilo się znów j/w okno opcji;znów wybrałem 4,-i znów nie zrobiłem nic..
Pomieszałem troche ikonami,folderami i kliknałem uruchom ponownie
System wstał normalnie ale z opcja -> Preparing Automatic Repair Drive (I)
Przeleciało sprawdzanie do 100% i poszlo normalnie.Nie mam pojęcia czemu akurat zabral sie za sprawdzanie I.To dysk instalek :1:
Image

Głupi juz jestem,bo wszystko działa normalnie (narazie)....Nie mam sensownego wytłumaczenia,moze wy?
Moze jakies logi dam do bezpieczeństwa?Normalnie poprzez wszystkie lata i staz tu na forum nauczyłem sie rozwiazywać problemy...Ale ten mnie położył na łopaty panowie.....
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Windows 8 (laptop)-ciągły restart po bs

Postprzez Thunderas 14 Lis 2013, 00:00

BZIKU napisał(a):Nie mam sensownego wytłumaczenia,moze wy?

Jasne, że mamy.
Windows się nazywa.
Usuwają stare błędy dodają nowe.
Mnie ostatnio wskazał, że tablica partycji jest uszkodzona i wybitnie nie chciał się zainstalować.
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Windows 8 (laptop)-ciągły restart po bs

Postprzez BZIKU 14 Lis 2013, 00:12

Myślę ze masz rację Thunderas, bo nic się nadal nie dzieje działa jak działac powinno...Jednak Winzgroza zyje indywidualnie pod człowieka ;)
Pażyjem,uwidim co dalej,i dzieki na odpowiednie nakierunkowanie :banan:
znów w WOT na full detalach na 55 fps :banan:

:ok: :ok: :ok:
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość