• Ogłoszenie:

Utracone dokumenty podczas przejścia xp --> 8.1

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Utracone dokumenty podczas przejścia xp --> 8.1

Postprzez Jaramaniak 11 Lis 2013, 12:22

reklama
Witam , mam ogromny problem.
Wczoraj zdecydowałem się na instalację nowego systemu operacyjnego Win 8.1. Na swoim komputerze, przed instalacją miałem ważne dokumenty ulokowane w folderze na zupełnie innym dysku niż systemowy. Jednak dzięki kliknięciu w "moje dokumenty" przechodziłem właśnie automatycznie do mojego folderu zlokalizowanego gdzie indziej. Po prostu tak było mi wygodniej.

Wczoraj musiałem sformatować dysk systemowy ze względu na właśnie nowy twór microsoftu. Byłem pewien że wszystkie dokumenty pozostaną, bo przecież nie były na partycji systemowej, mało tego, nie były nawet na dysku fizycznym na którym znajdował się system.

Jednak po instalacji i konfiguracji nie znalazłem ani jednego mojego dokumentu.

Jest szansa żeby jakkolwiek odzyskać utracone dokumenty? To dla mnie niezmiernie istotne.
Awatar użytkownika
Jaramaniak
~user
 
Posty: 140
Dołączenie: 29 Gru 2007, 11:52
Pochwały: 1



Utracone dokumenty podczas przejścia xp --> 8.1

Postprzez Sh@m@N 11 Lis 2013, 18:37

Recuva - odzyskiwanie plików (lub podobny program - O&O UnErase, BYClouder data recovery, Wondersahre data recovery itp).
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Utracone dokumenty podczas przejścia xp --> 8.1

Postprzez Thunderas 12 Lis 2013, 11:43

Analiza po kolei.
Jaramaniak napisał(a):ważne dokumenty ulokowane w folderze na zupełnie innym dysku niż systemowy

Czyli Czy one są na tej drugiej partycji/dysku?
Zainstalowałem nowy system więc wszystkie ustawienia poszły papa i są nowe domyślne.
Xp ma inny sposób na "dokumenty" niż zaczynając do visty kończąc na 8.1
Najpierw podaj czy te dokumenty są fizycznie tam gdzie je miałem wchodząc bezpośrednio na tą partycje.
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości