• Ogłoszenie:

Nie można sformatować dysku z poziomu instalki windows xp

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Nie można sformatować dysku z poziomu instalki windows xp

Postprzez bagi89 19 Maj 2013, 17:44

reklama
Witam, kumplowi coś się uszkodziło w systemie. Dostarczył mi płytę z instalką Windows XP i kiedy odpaliłem kompa z tej płyty wszystko szło po mojej myśli do próby sformatowania dysku. Robiłem już format nie raz, zarówno sobie, jak i kumplom, sąsiadom, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Kumpel, o którym mowa ma starego kompa i Windows 7 mu nie zainstaluję, bo nie ma DVD, tylko CD, a bootowanie z USB jest na tym sprzęcie niemożliwe, dlatego zostaje tylko XP. System działał normalnie, tylko coś go tam zaczęło denerwować -jakieś błędy, czy coś i poprosił mnie o formata. Teraz przy próbie sformatowania pokazuje się, że instalator nie mógł sformatować dysku. Pisze, że może to być dysk SCSI (nie możliwe) i że może być uszkodzony, albo źle podłączony, tylko jak już wcześniej napisałem przed próbą sformatowania system normalnie się odpalał i działał, czyli dysk jest dobry. Teraz nawet system nie chce się odpalić.

Czy to może być wina instalki. Może trzeba załatwić instalkę ze zintegrowanymi sterownikami SATA, bo to, co dostarczył kumpel raczej nie ma nic zintegrowanego (ewentualnie SP). Czy płyta z XP ze zintegrowanymi sterownikami SATA pomoże?

Dodano Dzisiaj, 16:53:
Kumpel nie ma do tego kompa żadnej płyty ze sterownikami, a ja zawsze przykładam się do tego, co robię, dlatego przed feralną próbą sporządziłem pełen raport EVEREST'em żebym po wszystkim wiedział do czego ściągać stery i widzę, że to nie jest żaden dysk SATA, tylko IDE. Podaję link do raportu:

http://www33.zippyshare.com/v/51545277/file.html

Ten transcend to mój dysk zewnętrzny na którym zapisałem raport.

Dodano Dzisiaj, 19:07:
Co mogę zrobić? Pomoże mi ktoś?

Dodano Dzisiaj, 14:11:
Przypomniałem sobie, że kumpel nie miał żadnej ochrony antywirusowej. Miał zainstalowanego jakiegoś antywirusa, ale go nie aktywował (pewnie nawet nie wiedział, że trzeba). Możliwe, że to wirus w MBR? Mam ściągnąć i wypalić "Kaspersky Rescue Disk", czy nie warto? Jak myślicie?
bagi89
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 05 Mar 2011, 17:13



Nie można sformatować dysku z poziomu instalki windows xp

Postprzez Gizmo 25 Maj 2013, 07:50

1.Najprostszy sposób to podpięcie dysku do innego komputera i format dysku z systemu windows
2. Użycie innego systemu Windows xp SP3 (inna płyta)
3. podpięcie innej taśmy do dysku (jeżeli jest w komputerze więcej dysków to odłączenie pozostałych i zostawienie tylko dysku na system i CD)
4. Uszkodzony CD i podpięcie innego napędu
5. Błąd pamięci Ram odpięcie jednej kości
Awatar użytkownika
Gizmo
~user
 
Posty: 616
Dołączenie: 29 Gru 2004, 14:39
Pochwały: 27



Nie można sformatować dysku z poziomu instalki windows xp

Postprzez bagi89 27 Maj 2013, 16:02

Dzięki, ale chyba nie mam takiej możliwości. Wspomniany kumpel ma tylko jeden dysk, a do mojego kompa go nie podepnę, bo to już nie ta generacja -ja mam chyba tylko SATA.
bagi89
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 05 Mar 2011, 17:13



Nie można sformatować dysku z poziomu instalki windows xp

Postprzez apg2312 27 Maj 2013, 16:24

IMHO podepniesz, praktycznie na każdej płycie głównej (może oprócz najnowszych modeli) powinno być złącze IDE do zamontowania napędów optycznych.
Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Nie można sformatować dysku z poziomu instalki windows xp

Postprzez bagi89 27 Maj 2013, 22:45

OK, dzięki, zobaczę, ale wydaje mi się, że napędy też są teraz na SATA.
bagi89
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 05 Mar 2011, 17:13



Nie można sformatować dysku z poziomu instalki windows xp

Postprzez blasterplaster 31 Maj 2013, 13:40

Parted Magic -w tej paczce masz programy do obsługi dysków(np. GParted). Warto sprawdzić połączenie i ustawienia dysku, zaktualizować bios płyty gł., zintegrować SPaki i stery sata z instalką Windowsa.
Amiga 500, MC68000 7.14MHz, 1MB RAM, dyskietki
Awatar użytkownika
blasterplaster
~user
 
Posty: 1030
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:34
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 71



Nie można sformatować dysku z poziomu instalki windows xp

Postprzez bagi89 01 Cze 2013, 00:16

Tylko, że ten kumpel ma stary sprzęt i już chyba od lat nie ma do niego nowych sterów. Dysk IDE, którego nie mam gdzie podłączyć, bo mam SATA.
bagi89
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 05 Mar 2011, 17:13



Nie można sformatować dysku z poziomu instalki windows xp

Postprzez Gizmo 01 Cze 2013, 15:23

ostatni sposób kup przejściówkę na allegro ADAPTER PRZEJŚCIÓWKA SATA IDE & IDE SATA cena 8zł (będziesz miał możliwość podłączenia dysku do każdego komputera). W innym wypadku twierdzę że tak naprawdę nie chce ci się podłączać dysku więc temat na forum jest bez sensu ,
Awatar użytkownika
Gizmo
~user
 
Posty: 616
Dołączenie: 29 Gru 2004, 14:39
Pochwały: 27



Nie można sformatować dysku z poziomu instalki windows xp

Postprzez blasterplaster 01 Cze 2013, 19:40

bagi89 napisał(a):chyba od lat nie ma do niego nowych sterów
ma najnowszy bios? -jaka to płyta i dysk?
Nie ma sensu podłączać dysku do innego kompa.
blasterplaster napisał(a):Warto sprawdzić połączenie i ustawienia dysku, zaktualizować bios płyty gł., zintegrować SPaki i stery sata z instalką Windowsa.
jak masz z tym problem to nie zawracaj d... kumplowi )
Amiga 500, MC68000 7.14MHz, 1MB RAM, dyskietki
Awatar użytkownika
blasterplaster
~user
 
Posty: 1030
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:34
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 71



Nie można sformatować dysku z poziomu instalki windows xp

Postprzez Desteran 01 Cze 2013, 22:01

Konfig - informacje z Everesta:

płyta główna Dell OptiPlex GX260 na chipsecie i845G (Socket 478)
procesor Intel Pentium 2000 MHz na rdzeniu Northwood
pamięć 2x 256MB SDRAM - RAM, który był jeszcze przed DDR
dysk twardy WD Caviar o pojemności 20GB - czyli bardzo słaba wydajność


Moim zdaniem nie ma sensu cokolwiek kombinować z tym sprzętem. BIOS jest z 2002 roku. Gdybyś doradził koledze zakup innego HDD, to i tak nie wiele to da. Dyski na ATA są dosyć drogie (oczywiście używane), a pojemność 80GB dla przykładu niewiele zmieni. Cała partycja na system o pojemności 20GB na obecne standardy i tak byłaby za mała, a gdzie reszta ? Jeśli płyta główna byłaby na innym chipsecie i miała kontrolery SATA, wtedy mógłbyś coś zadziałać. W takiej sytuacji jak teraz nic nie zrobisz.
Na nic się to wszystko zdało, bo królewnie było mało...

Tylko wielkie pieniądze otumaniły ludzi, szybki, łatwy zysk cały świat paskudzi.

Jeśli kombinujesz to radzisz sobie chłopie, właśnie dzięki temu jesteś na topie.

Matematycznie i szachowo szurnięty... po prostu taka cicha woda.

Student-konfident, niczym typowa kanalia, jemu niestraszne wirusy oraz Juwenalia.
Desteran
~user
 
Posty: 65
Dołączenie: 12 Mar 2012, 20:32



Nie można sformatować dysku z poziomu instalki windows xp

Postprzez blasterplaster 01 Cze 2013, 23:34

W takim razie olej stery sata :lol: i instaluj win2000. +aktualizuj bios/ustawienia domyślne, wyłącz SMART jak się da.
Amiga 500, MC68000 7.14MHz, 1MB RAM, dyskietki
Awatar użytkownika
blasterplaster
~user
 
Posty: 1030
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:34
Miejscowość: Jelenia Góra
Pochwały: 71



Nie można sformatować dysku z poziomu instalki windows xp

Postprzez bagi89 02 Cze 2013, 14:00

OK, temat zamknięty, sformatował mu go ktoś kto mógł podłączyć dysk ATA do swojego kompa. Ja tam tylko stery zainstaluje i będzie ok. Wkońcu po to robiłem raport EVEREST'em, żebym po formacie wiedział do czego ściągać stery. Dzięki.
bagi89
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 05 Mar 2011, 17:13




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości