• Ogłoszenie:

3/trzy systemy windows xp na jednym komputerze

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

3/trzy systemy windows xp na jednym komputerze

Postprzez Ante 20 Sty 2013, 11:58

reklama
Witam.U mojego znajomego na komputerze wystąpił bardzo ciekawy problem otóż, gdy próbował przeinstalować sobie Windowsa XP(format).To zrobił to jakoś tak nie fortunnie że zainstalował 2 Windowsa na partycji C:,a ten stary zawirusowany został nie naruszony.Co ciekawsze później zainstalował kolejnego Windowsa bo myślał że mogło się to tak zrobić tylko dlatego że zainstalował go po prostu na złej partycji.Po instalacji okazało się że ma 3 Windowsy XP.2 na partycji C i jeden na partycji D.I tu pojawia się moje pytanie.Czy by sformatować ten dysk całkowicie tj. z tych 3 Windowsów wystarczy tylko podczas instalacji XP-eka podczas wyboru partycji na której ma być instalowany usunąć wszystkie partycje utworzyć nowe i na jednej z nich zainstalować Windowsa po wcześniejszym sformatowaniu tej że partycji w instalatorze.Efekt ma być taki aby te wszystkie partycje były czyste i aby nie było śladu na nich po żadnym z tych 3 systemów.Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedz.
Ante
 
Posty: 359
Dołączenie: 16 Lut 2007, 21:27
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 2



3/trzy systemy windows xp na jednym komputerze

Postprzez ToServeAndProtect 20 Sty 2013, 12:06

Wystarczy z instalatora systemu skorzystać by format zrobić. To całkowicie Wystarczy. Dla pewności zabezpiecz ważne dane i sformatuj wszystkie partycje. Dla pewności możesz zrobić pełny format
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



3/trzy systemy windows xp na jednym komputerze

Postprzez Ante 20 Sty 2013, 12:22

No dobrze tylko jak zrobić ten pełen format.W tej chwili gdy są 3 windowsy a działa ten tylko z partycji D.To podczas pracy na nim nie moge zformatować Windowsów z partycji C.Bo wywala jakieś błędy.Dane i tak już teraz nie są ważne ważne aby dysk był czysty i spokojnie można było zainstalować Xp-eka.
Ante
 
Posty: 359
Dołączenie: 16 Lut 2007, 21:27
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 2



3/trzy systemy windows xp na jednym komputerze

Postprzez MaTi 20 Sty 2013, 12:37

Przeczytaj mój post FORMATOWANIE
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



3/trzy systemy windows xp na jednym komputerze

Postprzez Ante 20 Sty 2013, 13:12

Przeczytałem.Ale dalej nie mam odpowiedzi na moje pytanie czy jeśli dysk z danymi(zawirusowany) podczas instalacji systemu...usunę z niego wszystkie partycje i postawie je na nowo to czy te 3 Windowsy dalej będą na dysku?Wiem że trzeba sformatować dysk aby nie było tych danych rozumiem...ale w tej chwili Windows jest na dwóch partycjach a chce aby po prostu po żadnym z tych Windowsów nie było śladu...po prostu czysty dysk.Pozdrawiam
Ante
 
Posty: 359
Dołączenie: 16 Lut 2007, 21:27
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 2



3/trzy systemy windows xp na jednym komputerze

Postprzez MaTi 20 Sty 2013, 13:43

Ante napisał(a):chce aby po prostu po żadnym z tych Windowsów nie było śladu...po prostu czysty dysk.Pozdrawiam
To po prostu zrób formatowanie z poziomu instalacji systemu Windows, ale bez instalowania Windowsa. Wybierasz, którą partycje chcesz sformatować. Po sformatowaniu możesz sformatować kolejną itp. Sformatujesz i będziesz miał czysty dysk tak jak chcesz i wówczas dokonasz instalacje systemu Windows.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



3/trzy systemy windows xp na jednym komputerze

Postprzez Ante 21 Sty 2013, 19:37

No dobrze ale w którym momencie instalacji Windowsa można formatować te dyski do woli.Zawsze podczas instalacji systemu wybierałem partycje ta się formatowała a później następowała instalacja systemu, to jak to zrobić aby sformatować wszystkie partycje a dopiero później zainstalować Windowsa???
Ante
 
Posty: 359
Dołączenie: 16 Lut 2007, 21:27
Miejscowość: Lublin
Pochwały: 2




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości