• Ogłoszenie:

Zdalne udostępnianie systemu

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Zdalne udostępnianie systemu

Postprzez Mati92 03 Sty 2013, 15:01

reklama
Witam. Mam pytanie do ekspertów :) Otóż posiadam komputer stacjonarny na którym jest zainstalowany WINDOWS XP. Niebawem wyjeżdżam na kilka tygodni i potrzebuje mieć dostęp do plików i danych na komputerze stacjonarnym. Chciałbym zarządzać nim za pomocą Laptopa z systemem WINDOWS 7 Home Premium 64bit.
I tu pojawia sie moje pytanie.
Czy jest możliwość udostępnienia zawartości komputera stacjonarnego w sposób taki abym mógł na laptopie zarządzać plikami i je edytować oraz zapisywać ?
(słyszałem o opcji takiej jak wirtualny pulpit czy coś takiego ale nie mam za bardzo pojęcia co z czym się ma...)

Bardzo proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
Mati92
~user
 
Posty: 369
Dołączenie: 17 Kwi 2006, 16:29



Udostępnianie systemu

Postprzez Haczyk 04 Sty 2013, 23:22

Przykładowa aplikacja do zdalnego połączenia poniżej:
VNC

Na swoim komputerze musisz zainstalować tzw. "serwer", a na laptopie tzn. "klient". Oczywiście komputer stacjonarny musi być uruchomiony aby się do niego podłączyć.

Możesz również użyć standardowego "zdalnego pulpitu", który jest domyślnie w Windowsach :)

Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Haczyk
~user
 
Posty: 797
Dołączenie: 21 Sty 2006, 16:11
Miejscowość: Drzewica/Bydgoszcz
Pochwały: 62



Udostępnianie systemu

Postprzez cimlik 05 Sty 2013, 01:11

Dosyć bezproblemowym programem tego typu jest TeamViewer - działa w zasadzie od razu po zainstalowaniu:
TeamViewer

Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiam,
Adrian
Awatar użytkownika
cimlik
~user
 
Posty: 28
Dołączenie: 29 Maj 2012, 21:02
Miejscowość: Kraków/Kęty
Pochwały: 3



Udostępnianie systemu

Postprzez Mati92 08 Sty 2013, 13:44

Panowie mam jeszcze jedno pytanie. obydwa programy działają tak jakbym tego chciał lecz skorzystałem z opcji zdalnego pulpitu systemu windows.
I tu moje pytanko.
Czy da radę korzystać ze zdalnego pulpitu gdy komputer stacjonarny jest wyłączony ?
(teraz wygląda to tak, że gdy chce sie laptopem połączyć ze stacjonarnym to muszę uruchomić stacjonarny komputer a jak wiadomo gdy bd poza domem nie zawsze będzie miał kto go uruchomić)
Awatar użytkownika
Mati92
~user
 
Posty: 369
Dołączenie: 17 Kwi 2006, 16:29



Udostępnianie systemu

Postprzez Haczyk 09 Sty 2013, 15:00

Haczyk napisał(a):Oczywiście komputer stacjonarny musi być uruchomiony aby się do niego podłączyć.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Haczyk
~user
 
Posty: 797
Dołączenie: 21 Sty 2006, 16:11
Miejscowość: Drzewica/Bydgoszcz
Pochwały: 62




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: tinade oraz 16 gości