• Ogłoszenie:

Memory management blue screen vista

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Memory management blue screen vista

Postprzez placebo 26 Gru 2012, 23:56

reklama
Hej! Mam problem ze swoim laptopem, który zaczął sie kilka dni temu, dość nieoczekiwanie (nie zmieniałem nic w konfiguracji sprzętu, ani nie instalowałem ŻADNEGO nowego oprogramowania).

Mój system to Vista Home Premium 32-bit, parametry komputera:

Płyta główna: Compal IFL90
Procesor: Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T9300, 2500 MHz
4 GB RAM
Karta graficzna: ATI Mobility Radeon HD 3400 Series
Dysk: SAMSUNG HM201JJ (200 GB)

Dysk mam podzielony na partycje na Vistę i Kubuntu, na Kubuntu wszystko działa ok. Przez jakiś czas dostawałem "Katastrofalny błąd" podczas próby wejścia w jakikolwiek folder Visty (mój komputer, itp.) i nie mogłem nic włączyć (przeglądarka, foobar - działały normalnie), tylko foldery żadne nie dały się otworzyć, ani panel sterowania - zaczęło się to praktycznie bez powodu. Postanowiłem zainstalować Vistę od nowa, sformatowałem jej partycję i zainstalowałem (układu dysku ani innych partycji nie ruszałem wcale). Jednak od tego czasu, przy każdym uruchomieniu Visty, dostaję blue screeny, Memory Management, komputer się restartuje ok. 2 razy, a jak już się zaloguję do Visty, to działa normalnie.

Sprawdzam teraz bad sectory programem HDTune Pro w wersji portable, dam znać, jak wyniki, jak skończę.

Bardzo proszę o pomoc, bo na sprzęcie znam się bardzo słabo, i nie mam pojęcia, co może być powodem tych blue screenów :(

Dodano 27.12.2012 19:37:13:
HDTune nie pokazał żadnych uszkodzonych sektorów, dysk więc jest sprawny. Co jeszcze mogę sprawdzić?
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02



Memory management blue screen vista

Postprzez Thunderas 29 Gru 2012, 10:35

Jak możesz podaj kody blue screen'ów.
Pozatym
placebo napisał(a):32-bit
oraz
placebo napisał(a):4 GB RAM
nie ida w parze. działac bedzie, ale częśc pamięci lezy odłogiem.
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Memory management blue screen vista

Postprzez placebo 03 Sty 2013, 22:51

Przerzuciłem się na Kubuntu, (tym razem piszę z Visty, ale o dziwo uruchomiła się tym razem normalnie). Jak tylko uda mi się złapać jakiś kod, to napiszę na forum. Dziwne, co piszesz, bo do tej pory przez 5 lat od kiedy mam ten komputer, jego konfiguracja sprzętowa nic a nic się nie zmieniła, a problem pojawił się dopiero pod koniec grudnia, i też w sumie można powiedzieć, z niczego.

Dodano 04.01.2013 23:43:11:
Dzisiaj niestety znów to samo. Najdziwniejsze jest to, że takie blue screeny pojawiają się tylko przy włączaniu Visty, jak już uda mi się ją włączyć, to działa dobrze. Plików minidump w folderze C:\Windows\Minidumps nie mam, pomimo, że bluescreen się pojawił, i mam zaznaczoną opcję, żeby zapisywać logi błędów do pliku. Mało tego, znalazłem program BlueScreenView i on też mi żadnych plików nie znalazł :/ Nie zdążyłem zapisac numeru błędu, ale zauważyłem, że za każdym razem pojawia się napis "MEMORY MANAGEMENT" - w Biosie nic nie zmieniałem, w sprzęcie też nic, więc nie mam pojęcia, czym to może być spowodowane. Ma ktoś jakiś pomysł?
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02



Memory management blue screen vista

Postprzez placebo 01 Lut 2013, 13:15

Podejrzewam, że to uszkodzony RAM. Sprawdzałem dysk, jest ok. Może ktoś zerknąć na to zdjęcie z Memtestu?

Image

Link: http://ifotos.pl/zobacz/2013-01-2_xssxshr.jpg/
Awatar użytkownika
placebo
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 02 Lis 2007, 13:02




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości