• Ogłoszenie:

[win 7] malejący fps podczas konwersji

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

[win 7] malejący fps podczas konwersji

Postprzez Gazprom 01 Gru 2012, 23:20

reklama
Cześć wszystkim. Problem jest dość nurtujący. Wydłuża konwersję. Co dziwniejsze do 50% fps nie maleje, ale gdy już konwersja dojdzie do 50%, maleje od wartości rzędu 55-70 do 1, a w końcowym stadium nawet do niemal 0. Instalowałem najnowsze sterowniki do karty graficznej, ale to nic nie dało. Jakieś pomysły?
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"

*Ernest Hemingway*
Awatar użytkownika
Gazprom
~user
 
Posty: 591
Dołączenie: 17 Mar 2008, 21:52
Pochwały: 10



[win 7] malejący fps podczas konwersji

Postprzez fluid 02 Gru 2012, 12:51

Czym u co kompresujesz?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



[win 7] malejący fps podczas konwersji

Postprzez Gazprom 02 Gru 2012, 14:20

Kompresuję format VOB na format AVI (Xvid codec). Dźwięk zostaje w AC3.
Używam xmedia recode.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"

*Ernest Hemingway*
Awatar użytkownika
Gazprom
~user
 
Posty: 591
Dołączenie: 17 Mar 2008, 21:52
Pochwały: 10



[win 7] malejący fps podczas konwersji

Postprzez fluid 02 Gru 2012, 18:05

Sprobuj przerobic innym programem np Video Converter Ultimate i zobacz czy jest podobnie.
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



[win 7] malejący fps podczas konwersji

Postprzez Gazprom 02 Gru 2012, 20:07

Przerobiłem materiał podanym przez ciebie programem. Co prawda dźwięk to nie AC3 i nie zastosowano usuwania przeplotu (co stosuję w moim programie), ale konwersja przebiegła sprawnie od początku do końca, więc dobrze. Zaraz po tym sprawdziłem xmedia recode i od 50% znów spada.
Sam nie wiem czym to jest spowodowane. Jeszcze dwa tygodnie temu było dobrze. Problem jest cykliczny, gdyż już wcześniej występował. Znika tak samo niespodziewanie jak się pojawia.
Jeżeli masz jakieś pomysły, to proszę o ich podanie. Okazałeś zainteresowanie w temacie, więc chciałbym, że tak powiem "wykorzystać cię" ile tylko mogę :)

Czytałem dzisiaj o technologii CUDA, która rzekomo przydaje się przy konwersji, gdyż ją przyspiesza. Czy to prawda? Jeśli tak, jak ją włączyć lub sprawdzić czy jest włączona w karcie Ati Radeon?
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami"

*Ernest Hemingway*
Awatar użytkownika
Gazprom
~user
 
Posty: 591
Dołączenie: 17 Mar 2008, 21:52
Pochwały: 10




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości