• Ogłoszenie:

Wiele systemów operacyjnych windows xp

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Wiele systemów operacyjnych windows xp

Postprzez silverwind 01 Paź 2012, 15:43

reklama
Podzieliłem sobie dysk Ranish Partition Manager stworzyłem sobie 4 partycje na 4 system dwa xp i 2 jakieś tam linux po zainstalowaniu drugiego xp nie mogę wejeść na pierwszego wyświetla mi że nie ma pliku NTLDR. Jak to zrobić by działały oby dwa windows xp i czemu tak się dzieje próbowałem przez konsole odzyskiwania fixboot fixmbr ten windows naprawić ale nic to nie dało nawet przegrać z płyty ale pisało że takiego pliku nie ma .
silverwind
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 27 Sty 2012, 11:45



Wiele systemów operacyjnych windows xp

Postprzez Michał22 01 Paź 2012, 18:05

jaka była kolejność instalacji systemów? najpierw windowsy a potem linuxy?
Awatar użytkownika
Michał22
~user
 
Posty: 685
Dołączenie: 29 Paź 2005, 21:04
Miejscowość: Sopot
Pochwały: 10



Wiele systemów operacyjnych windows xp

Postprzez silverwind 01 Paź 2012, 20:22

linux jeszcze ani nie instalowałem chodzi mi o windows xp jak zainstaluje drugi to pierwszy nie działa i przy uruchomieniu pisze że nie ma NTLDR . To z konsoli skopiowałem ten plik To teraz się resetuje i włącza od nowa kompa . Linux będę potem instalował zresztą wiem że na końcu instalować .
silverwind
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 27 Sty 2012, 11:45



Wiele systemów operacyjnych windows xp

Postprzez Haczyk 25 Paź 2012, 23:56

z tego co pamiętam windows jest dość "inteligentnym" systemem - jeśli chcesz mieć dwa Windowsy XP obok siebie to:
1. zainstaluj na jednym dysku fizycznym Windows-a
2. odłącz ten dysk fizycznie i zainstaluj na drugim dysku windows
3. podłącz oba dyski i masz dwa działające windowsy - musisz tylko wybrać w Biosie, z którego dysku ma sie bootowac komputer
3a. kulturalnie było by dodać wpis do bootloader-a odnośnie drugiego OS-u (problem się automatycznie rozwiąże jeśli zainstalujesz Linux-a :p)

Pozdrawiam
Paweł
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Haczyk
~user
 
Posty: 797
Dołączenie: 21 Sty 2006, 16:11
Miejscowość: Drzewica/Bydgoszcz
Pochwały: 62




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości