• Ogłoszenie:

System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez pythoonsss 10 Wrz 2012, 19:02

reklama
Witam
Na wstępie od razu zaznaczę, że czytałam poradnik "Nie mogę uruchomić komputera - poradnik pierwszej pomocy".
Mój problem jest następujący: gdy włączam komputer wyświetla mi się komunikat "Uruchomienie systemu Windows nie powiodło się. Przyczyną może być ostatnia zmiana sprzętu lub oprogramowania. Aby rozwiązać ten problem(...)
Plik: \Windows\system32\config\system
Stan: 0x00000e9
Informacje: Nie można załadować systemu windows, ponieważ nie ma pliku rejestru systemowego lub jest on uszkodzony."

Nie znam dokładnie przyczyny, wiem, że wujek jakiegoś wirusa chciał usunąć i taki oto rezultat.

Mam cd z systemem jednak jak ją wkładam nie mam opcji napraw. Mogę tylko sformatować partycję c (jedyną partycję na dysku) usunąć, załadować sterownik. Format nie wchodzi w grę. Kiedy zaznaczam partcje i klikam dalej żeby nadinstalować (nie wiem czy dobrze tak robić) to początkowo komputer informuje mnie, że stare pliki systemowe zostaną zapisane w folderze Windows.old. Coś tam zaczyna rozpakowywać, aż wyskakuje powiadomienie, że nie można wymaganych plików bo są one uszkodzone bądź nie istnieją(...) kod błędu :0x80070017.
Czy jest jakiś sposób naprawy systemu bez konieczności formatowania? Nie mam za bardzo jak skopiować ważne pliki z dysku. Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam

P.S. Piszę z innego komputera;) a komputer z problemami ma wgraną VISTE
Awatar użytkownika
pythoonsss
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 13 Sie 2006, 16:32



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez bladi1492 12 Wrz 2012, 08:57

pythoonsss napisał(a):Mam cd z systemem jednak jak ją wkładam nie mam opcji napraw. ...

Na pewno nie ma takiej opcji ? To to dosyć dziwna sprawa.
Image
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez pythoonsss 12 Wrz 2012, 11:14

Nie ma u mnie takiego obrazu, umnie to tak wygląda:
Image
potem
Image
i w końcu
Image
Awatar użytkownika
pythoonsss
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 13 Sie 2006, 16:32



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez bladi1492 12 Wrz 2012, 20:20

W trybie Awaryjnym możesz zalogować się do systemu ?
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez pythoonsss 12 Wrz 2012, 20:23

Niestety nie mogę, w żadnym trybie awaryjnym czy z wierszem poleceń czy bez...
Awatar użytkownika
pythoonsss
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 13 Sie 2006, 16:32



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez bladi1492 12 Wrz 2012, 20:47

Nie wiem jak naprawić system, naprawiając go z płyty systemowej, jeżeli nie masz dostępu ani do wiersza polecenia ani samego systemu, ja bym jeszcze spróbował sie pobawić tak bo widziałem ze masz wolne miejsce jeszcze ok 38 GB to za pomocą programu Gparted zmniejszyć jedna partycje i stworzyć dzięki temu dwie jedna będzie miała 20GB( z wolnego miejsca 38 GB) a druga to pozostałe pliki z systemem , dużo razy za pomocą Gparted zmieszałem partycje i nigdy nie uszkodziłem plików, ale gwarancji nie daje, i wtedy bym na stworzoną partycje 20GB wgrał na odczepnego Widnowsa Vistę tą same wersje a potem tylko skopiować z świeżej Visty katalog "Windows" do poprzedniej Visty, a co do partycji to jak ci to nie przeszkadza to tak zostawić a jak przeszkadza to z powrotem zmienić Gparted jak było :)....nie ukrywam że może pomysł nie należy do dobrych, jak i jest sporo roboty ale nic innego do głowy mi nie przychodzi . Nie wiem czy można by było np wgrać Dos na dyskietkę i spróbować skopiować pliki z płyty spod dosa na Katalog "Windows" ale nie wiem czy istnieje taka możliwość .
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez pythoonsss 12 Wrz 2012, 20:59

W jaki sposób mam użyć tego programu, jeśli nie mogę dostać się do systemu? Czy jest jakiś sposób, o którym nie wiem? Trochę w tej kwestii jestem zielona. Zazwyczaj dzieliłam na partycje dysk w działającym komputerze;)
Czy można z flasha go ruszyć i czy zadziała na 32 bit systemie?
Awatar użytkownika
pythoonsss
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 13 Sie 2006, 16:32



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez bladi1492 12 Wrz 2012, 21:21

To jest program który botuje się z płyty CD z napędu, w tym poradniku od początku do pierwszego takiego okienka Image masz ukazane jak zmniejszyć partycje i jak już będziesz ucinać partycje zmieszać to zmniejszaj od tyłu bo przeważnie końcówka dysku jest pusta. Tylko zastanów się czy chcesz się w to bawić i czy temu podołasz bo jest ryzyko uszkodzenia dysku i wtedy pozostaje jedynie format i zabawa w odzyskiwanie danych .
Gparted
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez pythoonsss 12 Wrz 2012, 21:40

Niestety nie mam dostępu do nagrywarki cd (piszę z netbooka i nie mam napędu, który mogłabym podłączyć pod usb) w googlach wyczytałam, że da się uruchomić w niektórych kompach bootowanie z flash (nie wiem jak z tym komputerem). Szczerze mówiąc nie wiem co innego (pomijając oddanie komputera do serwisu) mogę zrobić. Format i tak bym mogła, ale chciałam tego uniknąć. Miałam zamiar zaryzykować z Gparted, ale po Twoim ostatnim poście mam wątpliwości. Może poczekam z tym do jutra i jeśli nie dostanę innej rady to się pobawię tym programem. A tak na marginesie ile może koszować odzyskiwanie danych?;)
Awatar użytkownika
pythoonsss
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 13 Sie 2006, 16:32



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez bladi1492 12 Wrz 2012, 22:00

Nie wiem czy ceny są aktualne .
Cennik
Bootowanie z flash to rozumiem ze z pamięci flash ?, a co byś powiedzenia za rozwiązanie wgranie drugiego systemu obok na tą sama partycję ? .....Co z serwisem to się po pierwsze wykosztujesz a po drugie nie będziesz miała pewności czy wszystko odzyskają. Albo odpal na komputerze ubuntu/linux/hirent's boota z płyty i zgraj pliki np na laptopa z którego aktualnie piszesz, i wgraj system na nowy.

Autor postu otrzymał pochwałę
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez pythoonsss 13 Wrz 2012, 00:30

Jeśli chodzi o wgrywanie systemu "obok" o już wcześniej próbowałam i miałam kounikat, że plik jest uszkodzony lub nie istnieje i nie może ukończyć operacji. Z pamięci, a konkretnie z karty SD (fat 32). W takim razie jutro popróbuje, jeśli nic nie zrobię to i tak dam go do naprawy, a tak może mi coś wyjdzie;)
Awatar użytkownika
pythoonsss
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 13 Sie 2006, 16:32



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez jarski185 13 Wrz 2012, 10:29

pythoonsss, o naprawianiu systemu masz tu trochę info: http://www.searchengines.pl/Metody-naprawy-Vista-t124843.html/page__p__545997#entry545997

Jest tam też wyjaśnienie czemu Tobie się może nie pokazywać opcja naprawy. W razie czego zerknij tutaj http://www.searchengines.pl/Windows-RE-t98574.html/page__p__443095#entry443095

=============================================================================
Tak obok jeszcze wspomnę Ci o możliwości zbootowania Twojego komputera za pomocą systemu LIVE CD i przeniesienia ważnych danych.
http://www.slax.org/get_slax.php

Trzeba wypalić na płytce jako obraz lub załadować na pena np. poprzez unetbootin.

Trzymam kciuki:)

Autor postu otrzymał pochwałę
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez pythoonsss 13 Wrz 2012, 10:47

Uruchomiłam GParted ale nie podzieliłam dysku bo program pokazuje jakbym miała czysty dysk. Pokazuje mi sięostrzegawczy trójkącik i jak go włączam jest taka informacja:
Image

a na początku tak to wyglądało:
Image

Potem odpaliłam normalnie bootowanie z płyty z Windoesem, ale tam bez zmian widzi ze jakieś 30 gb mam wolne reszta zajęta...

Dodano 13.09.2012 10:26:29:
Wypróbowałam opcję z SHIFT+F10 CD /d %systemdrive%\sources\recovery RecEnv.exe
niestety gdy uruchomiłam Nardzędie do naprawy systemu podczas uruchomienia wyrzucił mi błąd:
nazwa zdarzenia problemu startupRepairV2

podpis problemu 01 externalMedia
podpis problemu 02 6.0.6000.16386.0.0.0.0
podpis problemu 03 0
podpis problemu 04 65537
podpis problemu 05 unknown
podpis problemu 06 CorruptBootConfigData
podpis problemu 07 0
podpis problemu 08 1
podpis problemu 09 FixPartitionTable
podpis problemu 10 1168
wersja systemu operacyjnego 6.0.6000.2.0.0.256.1
identyf ustawień reg 1045


narzędzie do naprawy systemu podczas uruchomienia


Były jeszcze inne opcje, np uruchomić system z poprzedniego punktu ale okazało się że nie mam punktów przywracania, był też wiersz poleceń dostępny. Może coś z wiersza poleceń się da zrobić?
Jeszcze muszę zobaczyć o co chodzi z Live CD (nigdy się ztym nie spotkałam).

Dodano 13.09.2012 11:01:59:
Ok odpaliłam Live CD mama zamiar zrzucić ważne pliki i zrobić format dysku i nagrać świerzy. Mam nadzieje że wszystko pójdzie gładko i sprawnie;) Dzięki za pomoc. Jakbym miała jakieś problemy to się odezwę;)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pythoonsss
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 13 Sie 2006, 16:32



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez jarski185 13 Wrz 2012, 13:07

pythoonsss napisał(a):Może coś z wiersza poleceń się da zrobić?

W odniesieniu do błędu, który otrzymujesz(uszkodzony plik rejestru) należy zastąpić go prawidłowym. Wiem, że bez problemu daje się to zrobić na xp-dla visty brak szczegółowej procedury w internecie.

Dlatego pewnie w tych podlinkowanych tematach jest info o instalacji nakładkowej-bez utraty danych. Taki zabieg będzie również skutkował naprawieniem rejestru(a przynajmniej tak na logikę powinien). W tym celu trzeba mieć jednak odpowiedni rodzaj płytki lub ewentualnie skorzystać z tych, które są podane.

pythoonsss napisał(a):Ok odpaliłam Live CD mama zamiar zrzucić ważne pliki i zrobić format dysku i nagrać świerzy.

Tak będzie szybciej/łatwiej i przy okazji pobawisz się linuksem:)
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez pythoonsss 13 Wrz 2012, 16:18

Zrobiłam kopie swoich plików, zrobiłam format, ale system dalej się nie instaluje. wyskakuje mi taki błąd jak wcześniej.:
Image
Awatar użytkownika
pythoonsss
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 13 Sie 2006, 16:32



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez jarski185 13 Wrz 2012, 17:18

W takim razie coś spróbuj odpalić gparted, usuń partycje(tak żebyś calą przestrzeń miała unnallocated, następnie uruchom instalator windowsa i zobacz czy śmignie.
ps. instalowałaś z tej płyty już kiedyś system?
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez pythoonsss 13 Wrz 2012, 17:30

Nigdy nie instalowałam nic z tej płyty. Jak weszłam przez Live CD to po formacie ciągle mam jakieś dane na dysku.

Dodano 13.09.2012 16:33:12:
Tak dla pewności jeśli usunę tę prtycję to niczego innego nie usuwam? Rozumiem, że skoro zrobiłam format to te rzeczy co mam widoczne na dysku to na jakiejś ukrytej partycji.
Awatar użytkownika
pythoonsss
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 13 Sie 2006, 16:32



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez jarski185 13 Wrz 2012, 17:53

Skoro masz na na tym samym dysku kopie danych to oczywiscie usun tylko partycje z winda. Sugerowałem się screenem z gparted.
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez pythoonsss 13 Wrz 2012, 18:07

Uruchomiłam gparted i mam tam informacje że jest zajęte 3GB. Mam tylko wątpliwość, czy jeśli usunę te 3 GB to czegoś ważnego nie usunę.
Awatar użytkownika
pythoonsss
~user
 
Posty: 69
Dołączenie: 13 Sie 2006, 16:32



System windows vista nie uruchamia się brak pliku rejestru

Postprzez jarski185 13 Wrz 2012, 18:08

Te dane, które zabezpieczałaś masz na tym samym dysku co windows?
pythoonsss napisał(a):to czegoś ważnego nie usunę.

Masz coś ważnego tam?
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Następna

Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości