• Ogłoszenie:

Windows się długo ładuje.

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Windows się długo ładuje.

Postprzez stedirill 31 Maj 2012, 18:45

reklama
mam windows xp,który bardzo długo się ładuje,pasek pod logo zamiast 4 do 6 to ĺaduje 70 razy-liczyłam . Co może być przyczyną?I jak temu zaradzić?
stedirill
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 13 Sie 2009, 19:51



Windows się długo ładuje.

Postprzez C-oolt 01 Cze 2012, 12:12

Możliwe, że uszkodzeniu uległ system plików na partycji systeowej. Po uruchomienu systemu zrób następującą rzecz:

START=> uruchom=> wpisz cmd (uruchomi się konsola) => następnie polecenie chkdsk /r i dajesz ENTER

Wyskoczy informacja, że sprawdzanie nie jest mozliwe z poziomu windows i zrobi to przy następnym uruchomieniu dajesz T -TAK i uruchamiasz komputer ponownie. Po przeskanowaniu daj znać czy sie polepszyło jak nie to będziemy kombinowć dalej.

Pozdr
Awatar użytkownika
C-oolt
~user
 
Posty: 266
Dołączenie: 17 Gru 2005, 14:15
Pochwały: 6



Windows się długo ładuje.

Postprzez stedirill 01 Cze 2012, 18:27

Zrobiłam tak jak kazałeś i musiałam 2 h. czekać,aż zakończy skanowanie i pisało,że wolumin jest wolny od błędów . Nadal występuje ten problem. A może to wina ,że mam mało miejsca na dysku C ? i chciałabym wykurzyć niepotrzebne pliki ,ale nie wiem jakie moge ? wiem,ze w uruchom wchodzi sie na rejestr -co tam moge wywalić,bo pełno tego?
stedirill
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 13 Sie 2009, 19:51



Windows się długo ładuje.

Postprzez C-oolt 01 Cze 2012, 18:40

Podaj ile masz miejsca na dysku c:\

dodatkowo zainstaluj program :

Ccleaner: programosy.pl KLIK

Po instalacji wykonaj w programie: Analiza w menu Cleaner po saknie daj Uruchom cleaner

W menu rejestr daj Skanuj by znaleźć problemy i następnie Napraw zaznaczone problemy. Jak wyskoczy: Czy chcesz zrobić kopię... daj tak i zapisz na pulpicie następnie Napraw wszystkie zaznaczone problemy.

następnie daj screen ekranu z programu z pozycji: Narzędzia=> Autostart

Czy system podczas pracy jak się załaduje chodzi normalnie?
Awatar użytkownika
C-oolt
~user
 
Posty: 266
Dołączenie: 17 Gru 2005, 14:15
Pochwały: 6



Windows się długo ładuje.

Postprzez stedirill 01 Cze 2012, 19:00

system też chodzi wolno,jak sie cokolwiek załaduje to troche trzeba czekać,tzn.ok.4minut...

Dodano Dzisiaj, 08:51:
Dysk C: całkowity rozmiar to 9.30GB ,wolne miejsca po użyciu Ccleaner to 118MB ...scren to jedynie taki moge dać,bo nie mam na dzień dzisiejszy netu,a posługuje się obecnie telefonem

Dodano Dzisiaj, 09:15:
Zauważyłam,źe po zrobieniu hibernacji w panelu opcje zasilania-i zrobienie na wyłączenie miejsca na dysku zrobiło się 373MB - czy mogę to tak zostawić?
Załączniki
Scren.jpg
stedirill
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 13 Sie 2009, 19:51



Windows się długo ładuje.

Postprzez numerant* 02 Cze 2012, 14:14

Polecam sprawdzenie danych SMART dysku twardego - wrzuć screen z zakładki Health w programie HD Tune.
Poza tym - z czego wynika brak wolnego miejsca, czy może masz na niej zainstalowanych wiele programów/gier? Jeśli tak, to polecam część odinstalować i przenieść na drugą partycję. Gdy uda się zwolnić chociaż 1,5GB miejsca, warto przeprowadzić defragmentację systemowej partycji - dobry do tego będzie program MyDefrag z opcją "System Disk Monthly". Najlepsze efekty osiąga się, gdy defragmentator uruchomiony jest z płyty LiveCD (jak UBCD4Win) bądź innej instalacji Windows, ale jeśli nie masz takiej możliwości - nie ma co się przejmować.

Uruchom także program Autoruns, użyj opcji File->Save i wrzuć nam stworzony przez program plik.

C-oolt napisał(a):W menu rejestr daj Skanuj by znaleźć problemy i następnie Napraw zaznaczone problemy. Jak wyskoczy: Czy chcesz zrobić kopię... daj tak i zapisz na pulpicie następnie Napraw wszystkie zaznaczone problemy.

Osobiście nie ufam automatom wyrzucającym "zbędne" rzeczy z rejestru, niejednokrotnie pojawiają się później problemy.
Laptop: Asus K53SV-SX187V || Ubuntu 12.04 | Mac OS X Lion | Windows 7 Home Premium x64
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji.
Awatar użytkownika
numerant*
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 19 Sie 2005, 18:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 89



Windows się długo ładuje.

Postprzez C-oolt 02 Cze 2012, 16:55

Autostart nie wygląda, źle. Jedynie odinstalowałbym MCAfee bo masz Avasta.

Dodatkowo odznacz/ustaw na wyłącz w autostarcie QUICKTIME, WINAMP i APpnUbdater od ASK.com

Osobiście nie ufam automatom wyrzucającym "zbędne" rzeczy z rejestru, niejednokrotnie pojawiają się później problemy.


Używam Ccleaner-a od bardzo dawna i to nie na jednym komputerze i nigdy nie miałem problemów po jego użyciu.

Co do partycji to straszeni mało miejsca.

Hibernacja może być wyłączona. Podaj dane S.M.A.R.T i zrób defragmentację tak jak pisał numerant*
Awatar użytkownika
C-oolt
~user
 
Posty: 266
Dołączenie: 17 Gru 2005, 14:15
Pochwały: 6



Windows się długo ładuje.

Postprzez stedirill 03 Cze 2012, 14:49

Dzięki za pomoc.Jak się okazało to ten komputer to bardzo stary,bez romu i procesor do bani. Miałam na nim podstawowe programy,żadnych gier ,a pamięć zawalona. Mam juz new komp i myśle,że będzie długo ok. Dziękuje Wam za pomoc! :wink:
stedirill
~user
 
Posty: 33
Dołączenie: 13 Sie 2009, 19:51




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości