• Ogłoszenie:

Problem z kartą pamięci

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Problem z kartą pamięci

Postprzez troll83 26 Mar 2012, 21:46

reklama
mam krte pamieci 16gb taka mala z adapterem, nowka sztuka nie uzywana. w dwoch aparatach fotograficznych dziala i na komputerze w paracy tez, dziala tez mi w telefonie, ale w laptopie i w komputerze stacjonarnym domowym juz jest problem. gdy chce ja odpalic pojawia sie komunikat: dysk w stacji dyskow E jest niesformatowany. czy chcesz go sformatowac teraz? gdy klikne TAK to: w laptopie zaczyna sie formatowanie po czym po kilku sekundach pojawia sie komunikat system windows nie moze ukonczyc formatowania, natomiast w komputerze stacjonarnym domowym pojawia sie komunikat brak dysku w stacji dyskow wloz dysk. o co chodzi wiem ze karta jest dobra bo dziala w telefonie w aparacie i na jednym komputerze, wiec wniosek jest prosty cos jest nie tak w systemie w tych dwoch komputerach. tylko co??/???
troll83
~user
 
Posty: 189
Dołączenie: 15 Paź 2008, 20:06



Problem z kartą pamięci

Postprzez Thunderas 26 Mar 2012, 22:10

troll83 napisał(a):wiec wniosek jest prosty cos jest nie tak w systemie w tych dwoch komputerach. tylko co??/???
czytnik kart to jest te coś.
Sam miałem przykład karty 8 Gb jedna była widziana druga nie a tej samej firmy tylko jeden mały szczegół je różnił.
Jaki? Nie pamiętam coś z typem czy jakoś tak.
A co ciekawe podłączając inny czytnik pod kompa obydwie karty były w pełni widziane.
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Problem z kartą pamięci

Postprzez troll83 27 Mar 2012, 07:34

I co nie da sie nic zrobić? W miarę nowy komputer laptop tez i jest probvlem z odczytem zwyklej karty pamieci? A moze gdybym przez aparat sie podlaczyl do kompa to mialbym dostep do jej zawartosci?
troll83
~user
 
Posty: 189
Dołączenie: 15 Paź 2008, 20:06



Problem z kartą pamięci

Postprzez Sh@m@N 27 Mar 2012, 20:59

Jakie systemy i jakie programy antywirusowe są na "felernych" komputerach? Korzystasz z zewnętrznego czytnika, czy też "wbudowanego"? Jaki to typ czytnika (producent)?
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101



Problem z kartą pamięci

Postprzez troll83 28 Mar 2012, 15:35

Na obu kompach jest windows xp i avast a czytniki kart sa wbudowane ale jakiego producenta to nie wiem, laptop jest asus a komputer stacjonarny adax
troll83
~user
 
Posty: 189
Dołączenie: 15 Paź 2008, 20:06



Problem z kartą pamięci

Postprzez Sh@m@N 28 Mar 2012, 21:18

1. Wyłącz na chwilę avasta i spróbuj odczytać kartę.
2. Menedżer urządzeń (panel sterowania/system/sprzęt/ itd...) - kontrolery IDE/ATA/ATAPI - urządzenia z MMC/SD/Memory Stick - najczęściej. Tu ustalisz nazwę producenta i / lub nie zainstalowane sterowniki.
3. panel sterowania/narzędzia administracyjne/Zarządzanie komputerem/zarządzanie dyskami. Włóż kartę i zrób zrzut ekranu.


Istnieje opcja, że karta umiera - niedawno pożegnałem jedną z podobnymi objawami. Podobne objawy, udało się ją sformatować pod linuksem, ale pochodziła jeszcze kilka dni i ostatecznie wyzionęła ducha.
道可道﹐非常道;名可名,非常名。人之性、惡;其善,偽也。
Wyrzucając stare graty zastanawiam się, co z nich zrobiłby chińczyk. I w końcu ich nie wyrzucam, tylko próbuję to zrobić.
Awatar użytkownika
Sh@m@N
~user
 
Posty: 1235
Dołączenie: 16 Wrz 2009, 16:52
Pochwały: 101




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości