• Ogłoszenie:

Reinstalacja: windows vista (pytania)

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Reinstalacja: windows vista (pytania)

Postprzez krzysiekuser 23 Sie 2011, 15:51

reklama
Witam :)
Na Viscie jeszcze nie robiłem reinstalacji systemu, więc dla upewnienia się chciałbym zadać parę pytań, bo obiło mi się o uszy że jest nieco inaczej niż w poprzednich systemach.

Sytuacja wygląda tak, że mam na dysku dwie partycje, takie jak chce. Na C wiadomo, jest system, na D inne ważne pliki. Chciałbym sformatować dysk C ale z tego co słyszałem to w Viscie wystarczy zrobić coś w rodzaju... przywrócenia do ustawień fabrycznych/początkowych (oczywiście nie dosłownie). Chodzi mi o to, żeby C był sformatowany i na nowo zainstalowana Vista tak jak było na początku, a podobno przy tych oryginalnych systemach (jak w moim przypadku) instalowanych na laptopach nie trzeba tego robić z pomocą płytki. Jeśli ma to znaczenie, to jest to laptop: Toshiba A300.

W związku z tym prosiłbym o instrukcję krok po kroku, za którą z góry dziękuję :)
Awatar użytkownika
krzysiekuser
~user
 
Posty: 293
Dołączenie: 13 Sty 2007, 23:35
Miejscowość: BP



Reinstalacja: windows vista (pytania)

Postprzez Mikou@j 23 Sie 2011, 15:58

Instalacja, reistalacja wygląda jak w XP. No może MENU jest ładniejsze.

To o czym ty mówisz to jest przywracanie fabrycznych ustawień z partycji/płytek Recovery. Jak sama nazwa wskazuje przywróci ustawienia fabryczne, więc po tym zabiegu będziesz mieć lapka w stanie surowym, w takim jakim go kupiłeś, a co za tym idzie dane z partycji D zostaną usunięte.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Reinstalacja: windows vista (pytania)

Postprzez krzysiekuser 23 Sie 2011, 16:29

Dzięki za odpowiedź.

Chociaż tak teraz myślę, że przywrócenie do ustawień fabrycznych tez nie byłoby złym pomysłem, bo dane dysku D paroma kliknięciami przerzucę sobie na dysk przenośny i po problemie a dysk C ustawiłbym jednak na nieco mniejszy rozmiar.

Czy jest jakiś schemat przywracania z partycji (bo wydaje mi się, że tak właśnie by było w moim przypadku)? Jeśli nie, to tak jak pisałem, mój model to: Toshiba A300, system: Vista. Jeszcze raz z góry dzięki za konkretne wskazówki/instrukcje :)
Awatar użytkownika
krzysiekuser
~user
 
Posty: 293
Dołączenie: 13 Sty 2007, 23:35
Miejscowość: BP



Reinstalacja: windows vista (pytania)

Postprzez Mikou@j 23 Sie 2011, 16:34

Jeśli przerzucisz dane, to śmiało możesz przywracać ustawienia fabryczne.
Dokładnie jak to zrobić będziesz mieć opisane w instrukcji od laptopa. Zerknij do Panelu Sterowania lub po prostu do menu Start, bo tam prawdopodobnie będziesz mieć program od Toshiby odpowiedzialny za przywracanie. Potem postępujesz zgodnie z instrukcjami na ekranie.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Reinstalacja: windows vista (pytania)

Postprzez krzysiekuser 23 Sie 2011, 16:54

Pudełka/instrukcji nie mam w miejscu gdzie teraz jestem, dostęp do tego będe miał dopiero za jakiś czas. Jak dotąd znalazłem taki folder na C: "TOSHIBA Recovery Disc Creator", ale po wejściu w " TRORDCLauncher.exe " pojawia się błąd:

Image

Czy w związku z tym wiesz/wiecie może jak sobie z tym wszystkim poradzić bez pudełka i instrukcji? :-|
Awatar użytkownika
krzysiekuser
~user
 
Posty: 293
Dołączenie: 13 Sty 2007, 23:35
Miejscowość: BP



Reinstalacja: windows vista (pytania)

Postprzez Mikou@j 23 Sie 2011, 17:05

Nic strasznego, że nie mamy papierkowej instrukcji.
Jak klikniesz na belce User's Guide to włączy się pobieranie instrukcji.
Na stronie 63 jest wszystko opisane. Z tego co wyczytałem istnieje również możliwość zachowania partycji D ;)

To co dałeś na screenie, to program do robienia Recovery DVD. Swoją drogą dziwne, że nie działa, ale nie wiem w czym problem.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Reinstalacja: windows vista (pytania)

Postprzez krzysiekuser 01 Wrz 2011, 11:55

Dzięki za pomoc :)
Jednak zainstalowałem system od nowa za pomocą płytki Visty. Ale niestety pojawiło się parę problemów...

Pierwszy to taki, że przy starcie systemu pojawia się wybór systemu z których do wyboru są... dwie Visty (a instalowałem system raz) :-|

Widać to na poniższym filmiku:

http://www.youtube.com/watch?v=Z1g9V20dXKs

Jak się z tym obejść? :)


Kolejna sprawa: nie wykrywane są sieci bezprzewodowe. Wszedłem na stronę Toshiby zainstalowałem jeden ze sterowników i nic... zainstalowałem dwa kolejne i także nic. Instalowałem te sterowniki:

Image


Widok analizy błędu (braku połączenia):

Image

Screen z menadżera urządzeń:

Image


W czym jest problem?
Awatar użytkownika
krzysiekuser
~user
 
Posty: 293
Dołączenie: 13 Sty 2007, 23:35
Miejscowość: BP



Reinstalacja: windows vista (pytania)

Postprzez C-oolt 02 Wrz 2011, 11:03

Karta WIFI prawdopodobnie jest wyłączona. Musisz za pomocą włącznika na obudowie lub kombinacji klawiszy Fn+ np F2 (szukaj symbolu z antenką) włączyć kartę WIFI. Zostanie ona wykryta w systemie. Następnie zainstalować sterowniki które ściągnąłeś. Co do dwóch systemów to pokaż nam co widnieje na liście rozruchowej:

odsyłam do strony MS: KLIK

Który system z listy wybierasz podczas uruchamiania 1 czy 2???
Awatar użytkownika
C-oolt
~user
 
Posty: 266
Dołączenie: 17 Gru 2005, 14:15
Pochwały: 6



Reinstalacja: windows vista (pytania)

Postprzez krzysiekuser 03 Wrz 2011, 11:34

C-oolt napisał(a):Karta WIFI prawdopodobnie jest wyłączona. Musisz za pomocą włącznika na obudowie lub kombinacji klawiszy Fn+ np F2 (szukaj symbolu z antenką) włączyć kartę WIFI. ?


Powiedzmy, że ta odpowiedź mnie nie uraziła... :) Jak widać nie od dzisiaj jestem na forum i mam już "trochę" postów. Sprawdziłem czy karta WIFI jest włączona oczywiście na samym początku. Co więcej nie tylko pobrałem ale i zainstalowałem wszystkie sterowniki WIFI które były dostępne do tego modelu (przy wyszukiwaniu nie tylko brałem pod uwagę pełną nazwę modelu ale też jego numer), co już wcześniej pokazywałem:

Image

Czyli problem nadal nie jest rozwiązany. Może pomoże Wam jak prześlę jakieś logi z combofixa itp.?



C-oolt napisał(a): Co do dwóch systemów to pokaż nam co widnieje na liście rozruchowej:

odsyłam do strony MS: KLIK

Który system z listy wybierasz podczas uruchamiania 1 czy 2???


Tutaj link który wrzuciłeś pomógł i już jest OK. Jak widziałeś obydwa systemy to Vista, wybieram ten pierwszy, a ten drugi to może... pozostałości po poprzednim. Teraz uruchamia się w porządku ale zastanawiam się czy nie przydałoby się czegoś zrobić z tym niby drugim systemem.

Tak czy inaczej już tylko kwestia połączenia WIFI nie zostaje rozwiązana.
Awatar użytkownika
krzysiekuser
~user
 
Posty: 293
Dołączenie: 13 Sty 2007, 23:35
Miejscowość: BP




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości