• Ogłoszenie:

Opinie nt. windows xp oraz 7

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez sakuwbarakushow 13 Lip 2011, 23:28

reklama
Witam,celem ankiety jest sprawdzenie co użytkownicy myślą o systemie Windows 7 (byłbym wdzięczny za napisanie jaki macie zainstalowany system).Opiszcie dokładnie dlaczego uważacie ze ten system jest lepszy - chciałbym aby został podane rzetelne i twarde argumenty.
Oraz zapraszam do ogólnej dyskusji nt wspomnianych Windowsów.
Pozdrawiam
sakuwbarakushow
 



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez Ubuntu11.04 14 Lip 2011, 09:44

Dla mnie jest lepszy XP
ale 7 ma więcej funkcji
Ubuntu/Windows XP/Linux Mint/Windows 7 user
Awatar użytkownika
Ubuntu11.04
~user
 
Posty: 2
Dołączenie: 13 Lip 2011, 12:42



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez sakuwbarakushow 14 Lip 2011, 09:57

Dlaczego uważasz że XP jest lepszy ?
sakuwbarakushow
 



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez Haczyk 15 Lip 2011, 09:33

pytanie trochę niesprecyzowane ale Google i tak wie lepiej

Może napisz jakie kryteria mamy brać pod uwagę przy porównaniu tych systemów - wygoda pracy, interfejs graficzny ( :lol: ), stabilność itd ?

Używam obecnie: Debian, windows seven, windows XP i kilka innych (w pracy)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Haczyk
~user
 
Posty: 797
Dołączenie: 21 Sty 2006, 16:11
Miejscowość: Drzewica/Bydgoszcz
Pochwały: 62



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez sakuwbarakushow 15 Lip 2011, 09:39

Szczególnie interesuje mnie porównanie techniczne.
sakuwbarakushow
 



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez Thunderas 15 Lip 2011, 11:42

sakuwbarakushow napisał(a):porównanie techniczne
Znaczy się tak:
Każda nowsza wersja systemu= więcej zajętego miejsca na dysku.
Dodanie kilku funkcji = troche wieksze zapotrzebowanie na pamięć.
W win7 poprawiono błedy które były w xp, ale dodano nowe <rotfl>
Win 7 wieksza baza sterowników wbudowana w system.
Xp na czysto lepiej pracuje poniewaz nie ma odpalonych funkcji w tle które zajmuja czas procesora ( w linuxie tez sa te funkcje i nikt nie płacze)
Najprociej zainstalowac na tym samym kompie xp i win7 i uzywać sprawdzając własciwe uzytkowanie ale na podstawie kopii systemu.
Czyli to co odpala sie z xp z programów uzytkownika tak samo ma sie odpalac w 7.
jak ktos jest uparty i chce tak naprawde porównywac to może przy uzytkowaniu stoper z dokładnościa do 0.000 sekundy? :banan:
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez sakuwbarakushow 15 Lip 2011, 12:24

Podejdź poważnie do tematu, chciałbym to wykorzystać w referacie i nie będę tam pisał takich głupot.
sakuwbarakushow
 



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez Thunderas 15 Lip 2011, 18:00

sakuwbarakushow napisał(a): chciałbym to wykorzystać w referacie

Nie odrabiamy tutaj zadan domowych za kogoś troche trzeba samemu ruszyc głową sciana
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez sakuwbarakushow 15 Lip 2011, 18:11

Przecież to nie zadanie domowe ! Wakacje są a ja bym odrabiał prace domowe ? Skoro referat to od razu kojarzy się ze szkołą ? ;/
sakuwbarakushow
 



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez Thunderas 15 Lip 2011, 18:57

sakuwbarakushow napisał(a):Skoro referat to od razu kojarzy się ze szkołą ? ;/

a z czym ma sie kojarzyć? z miejscem gdzie plecy kończa swoja szlachetna nazwę :?:
Skoro Ty masz napisac referat nikt nie podac Ci gotowca troche checi i samemu cos dla siebie znaleść·
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez sakuwbarakushow 15 Lip 2011, 19:02

Będę zgadywał co myślą inni użytkownicy ! Tak ?!
Nie wypowiadaj się już w temacie.Poczekam na wnioski kompetentniejszego użytkownika.
sakuwbarakushow
 



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez Bleking 15 Lip 2011, 21:09

osobiście jestem zwolennikiem Windowsa Xp, a przemawia za tym to
1. mniejsze wymagania sprzętowe
2. łatwość obsługi i pracy
3. niezawodność ( nie twierdzę ze 7 jest zawodna )
4. przyzwyczajenie ( no już kilka latek z nami jest ) :]
5. mniejsze wymagania sprzętowe jeżeli chodzi o gry, no a grać lubię
6. zajmuje mniej miejsca na dysku
7. brak wpadek z podstawowymi funkcjami
a co ty za referat na wakacjach piszesz :] pozdro
Intel core 2 Duo, 2,00 GHz, 1999 MHz; Pamięć : DDR2 1024 Mb 667Mhz; Grafika : ASUS EAH 5770; Płyta główna: ASUS P5VD2-VM/SI; Zasilacz Tagan TG-500W U33II; Windows XP Professional SP3
Awatar użytkownika
Bleking
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 10 Gru 2010, 22:48
Miejscowość: Zamość
Pochwały: 2



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez sakuwbarakushow 15 Lip 2011, 21:21

Przecież jutro do szkoły :P A ja jeszcze nie odrobiłem lekcji :D - no oczywiście to sarkazm ale idąc tropem inteligencji nie których użytkowników tak właśnie jest.
A że wakacje to co .Wypożyczyłem sobie kilka książek + książki techniczne czytam sobie bo i tak nie mam co robić prócz cało dniowego spamowania na forach internetowych. :)
sakuwbarakushow
 



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez Mikou@j 15 Lip 2011, 22:09

Windows 7 x64 od ponad 2 lat i nie zamieniłbym go na żadnego innego.

1. obsługa 3.25GB + (oczywiście x64, w moim przypadku nie ma sensu innego używać)
2. lepsze zarządzanie pamięcią - za czym przemawia dobra praca systemu nawet na komputerze z 1GB ramu
3. niezawodność (ani pół zwiechy przy rozsądnym użytkowaniu)
4. łatwość obsługi i pracy jeśli na to patrzymy
Bleking napisał(a):5. mniejsze wymagania sprzętowe jeżeli chodzi o gry, no a grać lubię

5. gry wcale gorzej nie działają, tym bardziej, że obsługuje więcej ramu
6. wbrew temu co niektórzy uważają wszystkie programy (z wyjątkiem tych, o których nawet producent mówi, że na 7 nie działają), nieważne, czy starsze ,czy najnowsze działają bez problemu. Pograć w Warcrafta, czy pierwszego PoPa to żaden problem.
7. wygląd i kilka pomniejszych bajerów

IMO nie ma sensu używać już archaicznego XP, jeśli nie ma się wiekowego kompa. Tym bardziej, że jego support się pomału kończy.

sakuwbarakushow, referat, czy nie, mogłeś napisać, czego dokładnie oczekujesz od nas, bo takie lanie wody o wszystkim i niczym, moim zdaniem nie ma sensu.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez sakuwbarakushow 15 Lip 2011, 22:11

No właśnie takie odpowiedzi jak Twoje oby więcej takich opinii od użytkowników i będzie cacy ;d :banan:
sakuwbarakushow
 



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez Mikou@j 15 Lip 2011, 22:27

Ano zapomniałbym jeszcze, ze posiadając 7 Professional w górę, nie potrzebny mi już XP, bo dostaje go za darmo od M$ i mogę sobie w Virtualu uruchomić ;)
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez sakuwbarakushow 15 Lip 2011, 22:40

Wiele osób jako kryterium odrzucające W7 obstawia jego świecący interfejs Oo .. no załamuje mnie ta Polska i szukanie na silę błędów i minusów dla 7mki. Tylko dlatego aby usprawiedliwić dalsze urzędowanie na XP jako najlepszym systemem ...
Hm co dalej interesuje mnie gestia poprawy bezpieczeństwa W7 na tle XP.
Jest coś tam na necie o tym ale mało fachowej gadki o systemie zabezpieczeń i porównaniu go ze systemem zabezpieczeń Windowsa XP.
Oraz kwestia w integralność w windowsie - czyli czy możemy zmienić / wyłączyć wszystko w 7. I czy daje więcej kontroli niż XP ? (chodzą sugestie że 7mka jest uboga pod tym względem a tutaj XP króluje).
sakuwbarakushow
 



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez Mikou@j 15 Lip 2011, 22:53

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to ogólnie na 64bitowych systemach nie było rootkitów, więc duży plus. Ostatnio się trochę pojawiło. Jeśli zaś chodzi ogólnie o system bezpieczeństwa, to nie wiem, ale raczej mało kto bezwarunkowo ufa wbudowanym programom. Chyba tylko typowy laik. Antyvir, firewall, defense+ i piaskownica to raczej podstawa, dla nieprzeciętnego zjadacza chleba.

Dużo ludzi właśnie siedzi na XP z powodu przyzwyczajenia do starego interfejsu, lub obawy, że 7 ich pożre i sobie nie poradzą. Lub też z powodu takiego, że skoro działa, to po co zmieniać i wydawać dodatkowe pieniądze.
W sumie racja. Skoro im XP wystarcza, to po co wydawać dodatkowo 400zł.

Inną sprawą jest też fakt, że wiele firm z czysto ekonomicznych względów pozostaje przy XP, gdyż całe oprogramowanie firmy, oraz baza danych się na nim opiera. Nie dość, że roboty mnóstwo, firma sparaliżowana, to jeszcze koszta wielkie. Nie dość, że systemy, to jeszcze sprzęt dla pracowników. Często też specjalistyczne oprogramowanie jest dedykowane właśnie pod ten system i byłby problem z przejściem na nowy. Jak łatwo zauważy Vista w tym przypadku w ogóle została pominięta. Chociaż z tego co się orientuje, większe firmy, przede wszystkim zagraniczne, robią już podchody pod 7. W tym tempie jednak, obawiam się, że zdążą akurat na premierę Win8 ;)

sakuwbarakushow napisał(a):Oraz kwestia w integralność w windowsie - czyli czy możemy zmienić / wyłączyć wszystko w 7.

Pewnie, że możemy. Trzeba tylko odrobinę chęci i wszystko można zrobić.
ASUS TUF Gaming FX505DT R5-3550H/16GB || XBOX ONE + LG 43UJ6307 || Nintendo Switch ||
Image
"Nothing is true, everything is permitted"
NIE POMAGAM NA PW :!:
Awatar użytkownika
Mikou@j
»ekspert
»ekspert
 
Posty: 12734
Dołączenie: 03 Sty 2006, 21:48
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 1007



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez sakuwbarakushow 16 Lip 2011, 09:37

W firmach w zdecydowanej większości używany jest Windows 7. Tylko zostają jakieś od ludy którzy mają coś starszego niż xp.
sakuwbarakushow
 



Opinie nt. windows xp oraz 7

Postprzez Haczyk 16 Lip 2011, 15:18

Mikou@j napisał(a):Ano zapomniałbym jeszcze, ze posiadając 7 Professional w górę, nie potrzebny mi już XP, bo dostaje go za darmo od M$ i mogę sobie w Virtualu uruchomić ;)

Mikou@j masz może jakiś link go tej informacji ? Tyczy się to wersji BOX czy OEM ? Windowsy z msdnaa też podchodzą pod tą promocję ?

sakuwbarakushow napisał(a):W firmach w zdecydowanej większości używany jest Windows 7. Tylko zostają jakieś od ludy którzy mają coś starszego niż xp.

BZDURY piszesz w tym momencie. Chyba, że pod pojęciem "firmy" rozumiesz organizacje, które zatrudniają 5-10 osób.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Haczyk
~user
 
Posty: 797
Dołączenie: 21 Sty 2006, 16:11
Miejscowość: Drzewica/Bydgoszcz
Pochwały: 62



Następna

Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości