• Ogłoszenie:

Instalacja win xp brak pliku "asms"

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Instalacja win xp brak pliku "asms"

Postprzez Mati92 10 Mar 2011, 16:29

reklama
Witam. Posiadam następujący problem. Podczas instalacji systemu WinXp na laptopie Fujitsu Siemens wszystko działa do momentu i pojawienia się ekranu instalacji. Wtedy Wyskakuje komunikat o tym że potrzebny jest plik "asms". Dodam że płytki sprawdzałem dwie i ciągle to samo. Lecz płytki sa napewno działające gdyż już z nich był instalowany system.

Co może być powodem błędu ?
Awatar użytkownika
Mati92
~user
 
Posty: 369
Dołączenie: 17 Kwi 2006, 16:29



Instalacja win xp brak pliku "asms"

Postprzez tm72 10 Mar 2011, 18:57

Witam,

problem opisany tutaj:
Kod: Zaznacz wszystko
http://support.microsoft.com/kb/311755/pl
Awatar użytkownika
tm72
~user
 
Posty: 1306
Dołączenie: 02 Sie 2004, 09:37
Miejscowość: Tychy/Mississauga
Pochwały: 48



Instalacja win xp brak pliku "asms"

Postprzez Mati92 10 Mar 2011, 20:36

Niestety to nic nie pomaga.

Pozwolę sobie zacytować wiadomość jednego z użytkowników innego forum.
U mnie jest podobnie z tym że posiadam czysta plyte instalacyjna bez zadnych modyfikacji.

Witam,

Pozwolę sobie odgrzebać niniejszy wątek, nie będe zakładał nowego.

Problem mam identyczny jak w poście pierwszym, natomiast ile prób podjąłem, żeby go naprawić to moje, i ciągle nic. To znaczy - raz się udało, ale było to na tyle czasochłonne, że wolałbym znaleźc jakieś inne rozwiązanie.

Komunikat w trakcie odpalenia instalatora (już po restarcie po skopiowaniu plików systemu):
"Potrzebny jest plik 'asms' z: Dysk CD-ROM dodatku Service Pack 3 systemu Windows XP Proffesional"
Ścieżka domyślna w komunikacie:
GLOBALROOT\DEVICE\CDROM0\I386.

Od razu zaznaczam, że wiem co jest przyczyną - mianowicie instalacja systemu z zewnetrznego napędu DVD podłączanego przez USB.
Tylko i wyłącznie wtedy błąd ten występuje.
Co do samej instalki - jest to XP Prof z SP3 i, co ma chyba dośc spore znaczenie, jest to przerobiona przeze mnie n-litem instalka, ważąca bagatela drobne 2,4GB. Ale na każdym, normalnym wewnętrznym napędzie, czy to połączonym ATĄ czy SATĄ działa normalnie i bez problemu.
Co do kompa na którym to próbuję robić - chyba nie jest istotne, bo próbowałem już na kilku i zawsze to samo. A niestety konieczność instalowania z napędu zewnętrznego jest konieczna bo w większości przypadków rzecz się tyczy laptpów bez własnego napędu.

Jedyny raz, kiedy udało mi się to obejść, jak po długich bojach przed samą instalacją skopiowałem na dysk sam folder I386. Zresztą rzecz nie tyczy się samego katalogu "ASMS" - po jego przejściu musiałem jeszcze potwierdzić kolejnych 15 różnych plików, których instalator sam nie mógł sobie znaleźć, ASMS jest po prostu pierwszym z nich.

Od jakiegoś czasu kopię po googlach i wszelkich stronach, w tym angielsko-języcznych za rozwiązaniem tego właśnie mojego przypadku. I nijak się nie udało. Opcja z kopiowaniem wcześniej samego katalogu I386 - niby działa, ale jest czasochłonna a nawet po jej zastosowaniu system wyglądał troche dziwnie i połowa rzeczy w nim nie działała.

Stosowałem już wiele prób i skutek zerowy.
Instrukcja ze strony Microsoftu:
http://support.microsoft.com/kb/311755/pl-pl
Nie działa. Żadna z trzech metod. Metoda pierwsza wysypuje się na samym wstępie - przy próbie odpalenia regedita mam komunikacik: System nie może wykonać okreslonego programu.
Druga metoda odpada, bo jakbym mógł zainstalować system na innje partycji to znaczy, że i na pierwszej tez bym mógł.
Metoda trzecia odpada - płytka jest sprawna i folder AMSM a także resztę potrzebnych plików ma.

Wszelkie podmiany ścieżki dostępu nic nie dają. Skopiować folder I386 z konsoli nie mogę - napęd, podłączony do USB nie jest widoczny pod żadną literą, stąd zresztą tez zapewne w ścieżce "GLOBALROOT". Polecenie "map" nie działa, więc nie mogę się w ten sposób zorientować, wypróbowanie całego alfabetu z klawiatury - nie działa. Napędu niet i koniec.

Dyski formatowane instalatorem, szybki i normalnie, oczywiście NTFS, FAT32 odpada. Wyjmowanie płyty w trakcie i wkładanie jej - nie działa. Odłączanie napędu - nie działa. Ustawienie napędu jako pierwszego do bootowania w BIOSie - nie działa. Nic nie działa.
Podejrzewam coś z tą n-litową kompilacją ale nie doszedłem do tego, co może w tym programie powodować, że akurat w trakcie instalowania z napędu USB to nie idzie jak powinno.

Aha - zrobienie z tej samej kompilacji XP startowego Pendrive'a zaskutkowało dokładnie tym samym.
Po przejrzeniu 100 pierwszych stron wyszukiwania tego problemu w googlach w jęz. polskim i angielskim mam już dosć, stąd zdecydowałem się zapostować.

Jeśli ktoś wpadnie na rozwiązanie - zrobi dobry uczynek o uratuje mój sharatany rozum od przegrzania.

Pozdrawiam


Jakies propozycje ?
Awatar użytkownika
Mati92
~user
 
Posty: 369
Dołączenie: 17 Kwi 2006, 16:29



Instalacja win xp brak pliku "asms"

Postprzez junior9388 16 Lut 2012, 15:07

Witam,
zacznę od tego że również chciałem zainstalować xp pro sp3 na ASUS ee 901 i oczywiście wystąpił ten sam komunikat, kilkukrotny restart nie pomógł, ale nie wiedzieć czemu ruszyło po tym jak wyłączyłem go wyjąłem pendraka i przełożyłem do innego usb i wszystko normalnie się zainstalowało, nie wiem czy to będzie na to sposób czy może bardziej przypadek, spróbuj może pomoże,
Pozdrawiam!
junior9388
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 16 Lut 2012, 15:00




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości