• Ogłoszenie:

Czy da się wgrać pliki ze starego windowsa do nowego?

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Czy da się wgrać pliki ze starego windowsa do nowego?

Postprzez pershing444 30 Gru 2010, 22:38

reklama
Dziś przeinstalowałem windowsa. Zrobilem to bo strasznie denerwował mnie problem z netem, innej opcji nie było, musiałem to zrobić. Oczywiście oba systemy to win 7. Po przeinstalowaniu na dysku C zostały mi pliki ze starego windowsa w folderze "windows_old" , zajmuje on 50gb i są tam wszystkie pliki jakie były na tym dysku. Niestety po przeinstalowaniu mam mase problemów, wygląd systemu jest jakiś inny, opcje są pozmieniane, nie chce mi się tego ustawiać od nowa i tu moje pytanie, czy da się jakoś z tego starego windowsa importować ustawienia wszystkie do nowego? Albo całkiem cofnąć to przeinstalowanie? ale pewnie tak już się nie da.
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz | AsRock A780GHX/128M | A-Data 4GB PC800 CL4 Extreme Edition | Sapphire Radeon HD4850 | Chieftec 450W | Western Digital 640GB SATAII | NEC AD-7243S SATA LabelFlash | Asus Xonar DX/XD | Razer DeathAdder | Razer Lycosa Mirror Special Edition | LG Flatron W1934S | Saitek R220 Digital | Logitech X-540 | Logitech Clear-Chat
Awatar użytkownika
pershing444
 
Posty: 637
Dołączenie: 20 Maj 2008, 19:43
Pochwały: 8



Czy da się wgrać pliki ze starego windowsa do nowego?

Postprzez Mike 30 Gru 2010, 23:40

Szkoda czasu i zachodu, szybciej i łatwiej będzie jak skonfigurujesz obecny czysty system.
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Czy da się wgrać pliki ze starego windowsa do nowego?

Postprzez pershing444 31 Gru 2010, 13:08

A tak przy okazji, nie moge importować plików ze starego firefoxa do nowego, kopiowalem cały folder, ten z ustawieniami i nic, dalej jest czysty nowy firefox. Tam miałem pełno dodatków, pozapamiętywane hasła, historie która była mi potrzebna i mase ustawień, zakładek, które były mi potrzebne.
Jak mam przywrócić to wszystko ze starego firefoxa do nowego?
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz | AsRock A780GHX/128M | A-Data 4GB PC800 CL4 Extreme Edition | Sapphire Radeon HD4850 | Chieftec 450W | Western Digital 640GB SATAII | NEC AD-7243S SATA LabelFlash | Asus Xonar DX/XD | Razer DeathAdder | Razer Lycosa Mirror Special Edition | LG Flatron W1934S | Saitek R220 Digital | Logitech X-540 | Logitech Clear-Chat
Awatar użytkownika
pershing444
 
Posty: 637
Dołączenie: 20 Maj 2008, 19:43
Pochwały: 8



Czy da się wgrać pliki ze starego windowsa do nowego?

Postprzez Thunderas 31 Gru 2010, 13:13

pershing444 napisał(a):Jak mam przywrócić to wszystko ze starego firefoxa do nowego?

Nie wiem jak firefox ale zasadniczo każda przeglądarka ma dane aplikacji na partycji systemowej.
Skoro masz folder
pershing444 napisał(a):"windows_old"
i masz do niego dostęp to wejdx do folderu uzytkownik/nazwa uzytkownika/appdata/ i tam albo w local albo roaming sa zapisane te dane. Powiedzmy odpowiednik danych aplikacji i ustawien lokalnych z xp.
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Czy da się wgrać pliki ze starego windowsa do nowego?

Postprzez MaTi 31 Gru 2010, 13:33

pershing444 napisał(a):A tak przy okazji, nie mogę importować plików ze starego Firefoksa do nowego
Do tego służy MozBackup zawsze wszystko ładnie śmiga, szkoda że nie skorzystałeś z tego wcześniej, z pewnością nie miałbyś żadnych problemów.
Awatar użytkownika
MaTi
@admin
 
Posty: 3620
Dołączenie: 31 Paź 2003, 14:22
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 206



Czy da się wgrać pliki ze starego windowsa do nowego?

Postprzez KamilK 31 Gru 2010, 14:10

Bill radzi:
Bill Gates napisał(a):Aby skopiować pliki do nowego profilu użytkownika

Po utworzeniu profilu możesz do niego skopiować pliki z poprzedniego profilu. Do wykonania tych czynności potrzebne są co najmniej trzy konta użytkownika, w tym konto nowo utworzone.

Zaloguj się na konto użytkownika inne niż właśnie utworzone lub konto, z którego chcesz kopiować pliki.

Otwórz folder Dokumenty, klikając przycisk Start, a następnie klikając polecenie Dokumenty.

Kliknij menu Narzędzia, a następnie kliknij polecenie Opcje folderów.

Jeśli menu Narzędzia jest niewidoczne, naciśnij klawisz ALT.

Kliknij kartę Widok, kliknij opcję Pokaż ukryte pliki i foldery, wyczyść pole wyboru Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego, a następnie kliknij przycisk OK.

Zlokalizuj folder C:\uzytkownicy\stara_nazwauzytkownika, gdzie C oznacza dysk, na którym zainstalowano system Windows, a stara_nazwauzytkownika to nazwa profilu, z którego chcesz kopiować pliki.

Zaznacz wszystkie pliki i foldery znajdujące się w tym folderze oprócz następujących plików:

Ntuser.dat

Ntuser.dat.log

Ntuser.ini

Kliknij menu Edycja, a następnie kliknij polecenie Kopiuj.

Jeśli menu Edycja nie jest widoczne, naciśnij klawisz ALT.

Zlokalizuj folder C:\uzytkownicy\nowa_nazwauzytkownika, gdzie C oznacza dysk, na którym zainstalowano system Windows, a nowa_nazwauzytkownika to nazwa nowo utworzonego profilu użytkownika.

Kliknij menu Edycja, a następnie kliknij polecenie Wklej.

Jeśli menu Edycja nie jest widoczne, naciśnij klawisz ALT.

Wyloguj się, a następnie zaloguj się jako nowy użytkownik.

Jeśli masz wiadomości e-mail w programie takim jak Poczta systemu Windows, musisz je zaimportować wraz z adresami do nowego profilu przed usunięciem starego. Jeśli wszystko działa poprawnie, możesz usunąć stary profil.
Kiedy pije, pije szczerze, kiedy pije Bóg mnie strzeże...
Awatar użytkownika
KamilK
~user
 
Posty: 565
Dołączenie: 14 Lut 2006, 22:55
Pochwały: 20



Czy da się wgrać pliki ze starego windowsa do nowego?

Postprzez pershing444 31 Gru 2010, 14:47

Thunderas, wiem, ze tam. Skopiowałem wszystkie pliki ze starej mozilli do folderu z nową i nic. Kiedyś już miałem taka akcje, to po skopiowaniu wszystko było ok a teraz coś nie idzie.
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz | AsRock A780GHX/128M | A-Data 4GB PC800 CL4 Extreme Edition | Sapphire Radeon HD4850 | Chieftec 450W | Western Digital 640GB SATAII | NEC AD-7243S SATA LabelFlash | Asus Xonar DX/XD | Razer DeathAdder | Razer Lycosa Mirror Special Edition | LG Flatron W1934S | Saitek R220 Digital | Logitech X-540 | Logitech Clear-Chat
Awatar użytkownika
pershing444
 
Posty: 637
Dołączenie: 20 Maj 2008, 19:43
Pochwały: 8



Czy da się wgrać pliki ze starego windowsa do nowego?

Postprzez jarski185 31 Gru 2010, 14:52

Szukaj przyczyny w nazwie folderu z profilem firefoxa i zawartości ....AppData/Roaming/Mozilla/Firefox/profiles.ini.
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Czy da się wgrać pliki ze starego windowsa do nowego?

Postprzez helan 08 Sty 2011, 09:38

Nice thread! Thank you ..
:ok:
helan
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 08 Sty 2011, 09:30




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości