• Ogłoszenie:

Plik ntldr, nowy dysk

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Plik ntldr, nowy dysk

Postprzez mroziu 11 Sie 2010, 02:38

reklama
Witam,
zakupiłem nowy dysk 500gb i podpiąłem go zamiast starego 160gb(ma służyć do przenoszenia danych przez usb), po restarcie systemu brak pliku ntldr, pozmieniały się literki partycji i nie chciało ruszyć, zainstalowałem ponownie Win7, w międzyczasie po instalacji podpinałem dysk 160gb przez usb, no i po restarcie znowu brak pliku ntldr..., w końcu dałem na first boot - hdd usb i uruchomił się Win7 zainstalowany przed zmianami z dyskami... Cały czas operowałem na dyskach z danymi, systemowych nie ruszałem. Jak zrobić żeby te literki się same nie zmieniały po jakiejkolwiek zmianie z hdd? Na razie mam cały czas podpięty hdd usb bo jak odepnę to znów się zwali.. jak z tego wyjść?
Jak być mądrym?... Ukrywać swoją głupotę ...
Awatar użytkownika
mroziu
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 16 Maj 2006, 17:21
Miejscowość: Zagłębie
Pochwały: 20



Plik ntldr, nowy dysk

Postprzez Thunderas 11 Sie 2010, 08:30

mroziu napisał(a):Jak zrobić żeby te literki się same nie zmieniały po jakiejkolwiek zmianie z hdd?

panel sterowania - narzędzia administracyjne i zarządzanie dyskiem.
Możesz sobie postawiać partycje jak chcesz tylko, ze nie da się ruszyc partycji C: na której jest system.
Jesli drugi dysk który podpinasz też ma aktywna partycję to ona sie wcisnie jako D:
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Plik ntldr, nowy dysk

Postprzez mroziu 11 Sie 2010, 22:53

Dobra, poradziłem sobie :P Wychodzi na to że system był zainstalowany na jednym dysku, a plik ntldr był na drugim(tym który odłączyłem). Zostawiłem podłączony tylko dysk z systemem i z pomocą płytki z Win7 udało się naprawić, teraz wszystko śmiga jak powinno :ok:
Jak być mądrym?... Ukrywać swoją głupotę ...
Awatar użytkownika
mroziu
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 16 Maj 2006, 17:21
Miejscowość: Zagłębie
Pochwały: 20




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości