• Ogłoszenie:

Komputer działa poprawnie tylko w trybie awaryjnym.

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Komputer działa poprawnie tylko w trybie awaryjnym.

Postprzez maciej95r 26 Kwi 2010, 21:12

reklama
Oglądałem sobie tydzień temu film i nagle WMP się zawiesił a po chwili wywaliło komunikat, że plik z filmem jest uszkodzony. No to wypakowałem jeszcze raz i po następnej próbie odpalenia system rzeczbiorąc się zawiesił - kursor latał ale nie szło nic zrobić. Po twardym resecie to samo - kursor lata a próba uruchomienia czegokolwiek kończy się na czekaniu. Uruchomiłem tryb awaryjny, przeskanowałem McAffee i Spybotem, nic nie znalazło i na normalnych ustawieniach z komputerem nadal nie da się pracowac. W trybie awaryjnym uruchomilem Total Commandera i przez niego usunąłem ten film. System (Windows 7) zaczął działać poprawnie. Chyba jednak nie dałem rady wyleczyć kompa do końca. Wczoraj identycznie jak tydzień temu znowu zdarzyła się podobna historia - korzystam opery - nagle kompletna zmułka. No i zauważyłem że robiła się w tle (jak tydzien temu) kopia zapasowa (przez przypadek wlaczylem ze ma sie robic co niedziele o 19 ), którą tak wtedy jak i teraz przerwałem, ale komputer po przerwaniu dalej mulił. Spróbowałem już defragmentacji dysku ale nie pomaga. Ktoś ma jakieś rady, bo komputer w trybie awaryjnym to nie szczyt moich marzeń...
maciej95r
~user
 
Posty: 1148
Dołączenie: 09 Kwi 2006, 21:25
Pochwały: 4



Komputer działa poprawnie tylko w trybie awaryjnym.

Postprzez kliszka 27 Kwi 2010, 06:53

Pasowałoby zrobić log OTL -em i poprosić o jego przejrzenie na forum.. albo zrobić instalację nakładkową - w takim przypadku zachowujesz wszystkie pliki i foldery na innych partycjach niż systemowa i masz nowy system..
Jest jeszcze jedna opcja Dr.Web LiveCD- to narzędzie antywirusowe pomocne przy próbie przywrócenia komputera do stanu sprzed infekcji. Jeśli stacja robocza nie może się uruchomić z dysku twardego, Dr.Web LiveCD sprawdzi i wyczyści system ze wszystkich podejrzanych i szkodliwych plików oraz podejmie próbę wyleczenie zainfekowanych obiektów.
AMD Phenom II X4 955 Black Edit - AsRock 870 Extreme3 /AMD 870/ , HIS Radeon HD 6870 , Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 , 4 GB RAM KINGSTON - HiperX DDR3 , bequiet! PurePower L7 430W 80+
System : Windows 7 Home Premium - 64
Awatar użytkownika
kliszka
~user
 
Posty: 493
Dołączenie: 06 Kwi 2010, 15:51
Pochwały: 38



Komputer działa poprawnie tylko w trybie awaryjnym.

Postprzez Okocza 27 Kwi 2010, 18:23

maciej95r, wrzuć tu loga z RSIT oraz gmer, tylko wcześniej usuń sobie wszystkie programy do emulacji napędów + plik sptd.sys
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Komputer działa poprawnie tylko w trybie awaryjnym.

Postprzez maciej95r 27 Kwi 2010, 19:06

Nie chciało mi się bawic w logi i po prostu od nowa postawiłem system. Temat do zamknięcia,
maciej95r
~user
 
Posty: 1148
Dołączenie: 09 Kwi 2006, 21:25
Pochwały: 4




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości