• Ogłoszenie:

Windows 7 - problem z instalacją modemu/sterowników do neta

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Windows 7 - problem z instalacją modemu/sterowników do neta

Postprzez Reveler 07 Sty 2010, 20:19

reklama
Witam!

Kope lat mnie tu nie było, ale nadarzyło się wrócić (na ile się zobaczy)..

Mam problem z Windows 7.. Wczoraj zainstalowałem na nowym sprzęcie w wersji x64 wszystko cacy prócz neta.. Zainstalowałem stery pobrane wcześniej stąd:
http://www.download.net.pl/397/Thomson-SpeedTouch-330-Driver-Windows-Vista/

Modem oczywiście Thomson SpeedTouch 330.

Pierwszy problem: nie chce odpalić instalki. Na szczęście dało się wypakować jak WinRara. Po instalacji przez Menadżera niby ok ale nie chciało się łączyć z netem i pojawiało się okno:

Image

Jedynym rozwiązaniem było zainstalować przez instalke w folderze po wypakowaniu.
Instalacja przebiega poprawnie >> PPPoE >> 0.35 (netia na łączu tpsa), przy ustanawianiu połączenia instalator odmawia posłuszeństwa ale mimo to można się połączyć przez Windowsowe połączenie sieciowe.
No i wszystko ok net działa aż do restartu kompa lub odłączenia modemu od kompa (raz się zdarzyło), wtedy ekran się "psuje" i pojawia się bluescreen:

Image

Restart kompa. Po nim jeśli wejdę normalnie to przy załadowaniu systemu po dźwięku kolejny bluescreen i tak w kółko. Jak wejdę w awaryjny to ok ale to mi tylko umożliwia odinstalowanie sterów do modemu.

Ogółem jeśli mam odpięty modem przy zainstalowanych sterach to system się uruchamia bez zarzutu. Również jeśli mam podłączony modem ale bez sterów wgranych.
Problemy zaczynają się jak dwie rzeczy są razem kiedy system je wita :ok:

No i teraz potrzebuję waszej pomocy w postawieniu neta na tym jakże kochanym systemie :wink: bez koniecznosci reinstalacji sterów przy każdym uruchamianiu komputera.

Próbowałem na modemie Sagem 800 ale tego sterów w ogóle system nie chce instalować, tak jak stery pod Thomsona z XPka..
Ostatnio edytowany przez Reveler, 07 Sty 2010, 20:39, edytowano w sumie 1 raz
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Windows 7 - problem z netem

Postprzez jarski185 07 Sty 2010, 20:31

jako administrator probowales instalowac? ogolnie obawiam sie, ze tego nie zrobisz-http://forum.pcformat.pl/thread-170813.html podobny problem, zmien nazwe tematu na wlasciwa
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Windows 7 - problem z instalacją modemu/sterowników do neta

Postprzez Reveler 07 Sty 2010, 20:40

Dla mnie nazwa była ok ale co tam :D

Z admina nie próbowałem, bo moje konto jest na prawach admina, ale popróbować mogę..
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Windows 7 - problem z instalacją modemu/sterowników do neta

Postprzez jarski185 07 Sty 2010, 20:43

Reveler napisał(a):bo moje konto jest na prawach admina

ale jest UAC wlaczony domyslnie-no chyba, ze wylaczyles, a co do nazwy teraz jest fajniej:D
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Windows 7 - problem z instalacją modemu/sterowników do neta

Postprzez Reveler 07 Sty 2010, 20:57

UAC wyłączyłem bo mnie wkurzał ciągłymi pytaniami..
Co do instalacji jako Administrator to lipa - po restarcie dalej to samo..

No nic może ktoś będzie miał podobny problem, go rozwiąże i jakimś cudem da tu odpowiedź..
A na razie zostaje mi szukanie dalej :)
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości