• Ogłoszenie:

Instalacja xp - instalator nie może uzyskać dostępu do dysku

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Instalacja xp - instalator nie może uzyskać dostępu do dysku

Postprzez RIO 13 Paź 2009, 19:01

reklama
Witam.
Mam problem z instalacją XP. Zaczęło się od zacięcia komputera podczas gry w gta 4.Zresetowałem, wtedy podczas uruchamiania pasek xp ładował się w nieskończoność. Postanowiłem wgrać na nowo system, włożyłem cd z xp i zaczęła się instalacja. W momencie w którym mam wybrać/usunąć/zakończyć partycje wciskam enter/d/f3 (każdej opcji już próbowałemm na dole pisze jeszcze że, instalator nie może uzyskać dostępu do dysku) wyskakuje mi blue screen. Pisze tam komputer zostanie wyłączony itp na dole pisze : "*** stop: 0x00000050 (0xfof00000, 0x00000000, 0x.80819481, 0x00000000)" i coś o jakimś pliku setupdd. Jestem kompletnie zielony w tych sprawach, jak ktoś może to niech podpowie co mam zrobić krok po kroku.(Gdzieś na forum czytałem że, moze być to wina ram. Próbowałem każdą kostkę w każdym gniazdku, nic. mam 2x 2gb ddram2, płytę s775 asus p5kpl,tysk twardy sata II 16mb seagate)
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam.
niezgodna wielkość sygnaturki - usunięta.
Awatar użytkownika
RIO
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 08 Maj 2008, 16:26



Instalacja xp - instalator nie może uzyskać dostępu do dysku

Postprzez MUTOPOMPKA 13 Paź 2009, 22:13

RIO napisał(a):W momencie w którym mam wybrać/usunąć/zakończyć partycje wciskam enter/d/f3 (każdej opcji już próbowałemm na dole pisze jeszcze że, instalator nie może uzyskać dostępu do dysku) wyskakuje mi blue screen. Pisze tam komputer zostanie wyłączony itp na dole pisze : "*** stop: 0x00000050 (0xfof00000, 0x00000000, 0x.80819481, 0x00000000)" i coś o jakimś pliku setupdd.
RIO napisał(a):twardy sata II 16mb seagate

1. Czy ten dysk jest widoczny w biosie?
2. Czy masz możliwośc wybory partycji podczas instalowania systemu?

Jeśli jest dysk widoczny w biosie i podpięty pod SATA -> zmień tryb pracy kontrolera, gdyż instalator XP-ka nie widzi kontrolerów SATA w trybie AHCI. Musisz zaemulować kontroler IDE i wtedy poleci.

PS. Ram sprawdzałeś memtestem? Było zero błędów?
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Instalacja xp - instalator nie może uzyskać dostępu do dysku

Postprzez RIO 14 Paź 2009, 13:26

Nic nie sprawdzałem. Jak zobaczyć czy widoczny jest w biosie ? wiem jak włączyć biosa ale nic więcej;]
Dysk jest widoczny w biosie.
niezgodna wielkość sygnaturki - usunięta.
Awatar użytkownika
RIO
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 08 Maj 2008, 16:26



Instalacja xp - instalator nie może uzyskać dostępu do dysku

Postprzez MUTOPOMPKA 14 Paź 2009, 20:18

Skoro w biosie wykrywa dysk -> jest lepiej.

Teraz trzeba by było się przyjrzeć strukturze dysku. Musiałbyś sprawdzić dysk pod kątem błędów (mowa tu o błędach bad block, lub innych błędów, np. wpisów w obszarze MBR-u, FAT-u itp). Musiałbyś ściągnąć program np. MHDD i sprawdzić dysk na wypadek błędów. Instalka jest "wrażliwa" na błędy dyskowe i jeśli będzie błąd dysku -> od razu się wywali.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Instalacja xp - instalator nie może uzyskać dostępu do dysku

Postprzez RIO 14 Paź 2009, 20:44

Tylko że, ja nie mogę odpalić kompa. Znaczy systemu.
niezgodna wielkość sygnaturki - usunięta.
Awatar użytkownika
RIO
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 08 Maj 2008, 16:26



Instalacja xp - instalator nie może uzyskać dostępu do dysku

Postprzez MUTOPOMPKA 14 Paź 2009, 20:55

Ok. To tak. Niech któryś z kumpli Ci ściągnie Hiren's BootCD, wypali na CD. Jest to płytka z wieloma przydatnymi programami reanimującymi kompa. Więc jak będziesz miał już tę płytkę odpal ją u siebie (jest to kompakcik bootujący) więc po przestawieniu w biosie startu systemu z płytki) odpal narzędzia dyskowe i jest tam programik MHDD. Odpal go i po wskazaniu swojego dysku przetestuj go.

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html -> tu jest instrukcja opisująca ten program.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Instalacja xp - instalator nie może uzyskać dostępu do dysku

Postprzez RIO 14 Paź 2009, 21:20

MUTOPOMPKA napisał(a):
Jeśli jest dysk widoczny w biosie i podpięty pod SATA -> zmień tryb pracy kontrolera, gdyż instalator XP-ka nie widzi kontrolerów SATA w trybie AHCI. Musisz zaemulować kontroler IDE i wtedy poleci.

Jak mam to zrobić?
niezgodna wielkość sygnaturki - usunięta.
Awatar użytkownika
RIO
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 08 Maj 2008, 16:26



Instalacja xp - instalator nie może uzyskać dostępu do dysku

Postprzez MUTOPOMPKA 14 Paź 2009, 21:26

Musisz wejść do biosu, wyszukać ustawienia kontrolera SATA i tam powinna być jedna z opcji w stylu Emulated IDE, NON AHCI czy podobnie.
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787



Instalacja xp - instalator nie może uzyskać dostępu do dysku

Postprzez RIO 15 Paź 2009, 17:45

Kurcze, nie moge znaleźć :|, jakieś namiary na to moge uzyskać ?
niezgodna wielkość sygnaturki - usunięta.
Awatar użytkownika
RIO
~user
 
Posty: 85
Dołączenie: 08 Maj 2008, 16:26



Instalacja xp - instalator nie może uzyskać dostępu do dysku

Postprzez CzarekJ 29 Wrz 2010, 12:18

MUTOPOMPKA napisał(a):Ok. To tak. Niech któryś z kumpli Ci ściągnie Hiren's BootCD, wypali na CD. Jest to płytka z wieloma przydatnymi programami reanimującymi kompa. Więc jak będziesz miał już tę płytkę odpal ją u siebie (jest to kompakcik bootujący) więc po przestawieniu w biosie startu systemu z płytki) odpal narzędzia dyskowe i jest tam programik MHDD. Odpal go i po wskazaniu swojego dysku przetestuj go.

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html -> tu jest instrukcja opisująca ten program.

Hej.
Odświeżę temat.
Jest tak - komp nie chciał odpalać.
Zastosowałem HDDRegenerator ale po przeskanowaniu ok 16GB powierzchni (z 320GB)dysku i naprawie ok 3000 badsektorów przrwałem skan i mając do dyspozycji płytkę Norton Ghost udało się przywrócić system ale nie działał stabilnie i powtórnie sie "wyłożył"
Powtórne zastosowanie odzysku z Nortona nic nie dawało bo system się wieszał więc zeskanowałem HDDRegeneratorem całośc dysku - trwało to tydzień sciana a w efekcie zostały utracone wszystkie partycje dysku i dane.(Norton odpala ale nie widzi kopii zapasowej)
Próby postawienia systemu od nowa z CD nic nie daje bo "instalator nie może uzyskać dostępu do dysku"
Ściagnąłem Hiren's BootCD ale co dalej? - MHDD tam chyba nie ma bo wyswietla sie tak:
Image
test pamięci zrobiony - jest OK ale co dalej?
CzarekJ
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 12 Kwi 2007, 11:03
Miejscowość: Kwidzyn



Instalacja xp - instalator nie może uzyskać dostępu do dysku

Postprzez marcin19 02 Paź 2010, 18:57

Weź DOS Programs i tam będzie ten program.
Podpis:
Opcjonalny podpis, który może pojawiać się na dole Twoich wiadomości.
marcin19
~user
 
Posty: 921
Dołączenie: 01 Lip 2006, 11:43
Pochwały: 22




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości