• Ogłoszenie:

Czy taki laptop może tak mulić?

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Czy taki laptop może tak mulić?

Postprzez Kwic 14 Wrz 2009, 11:44

reklama
Witam,

laptop stary bo stary, ale po wymianie dysku muli niesamowicie. Wcześniej nie pamiętam, żeby tak siekał, ale kto wie...
W każdym razie laptop : PIII 1,13Ghz, 256 ramu(SD), 32 mega karta graficzna (oddzielna, niezintegrowana), Win XP PRO SP3.
Najbardziej mnie martwi internet. Znacie stronke filmwebu? Bo to tam aktualnie jest taka duuuża reklama FLASH, na całą stronę. I żeby przejść dalej, to trzeba coś kliknąć na tej reklamie. Niestety gdy pojawia się Flash, to komp mi tak muli, że nie mogę zrobić praktycznie nic w obrębie przeglądarki... Totalna zacinka.
Need For Speed Porshe 2000 chodził mi na tym laptopie, a Flash nie chce pójść? :/
W ogóle jest jakiś program, żebym mógł sprawdzić, czy ten dysk obecny który posiadam jest "w porządku"?
Bo wydaje mi sie, że coś z nim nie tak. Bo o ile wszystko się kopiuje / wycina / wkleja tak samo szybko jak na poprzednim, to niestety gdy robię 3 rzeczy na raz, to już wszystko zaczyna mulić (nie przypominam sobie takiego działania na poprzednim dysku), a przecież to nie jest celeron 400 :/

Będę wdzięczny za odpisanie odnośnie Flasha i odnośnie sprawdzenia wydajności dysku. Może jest jakiś program który robi szereg testów i jeśli wynik jest zbyt niski to jest jakaś czerwona kreska czy cuś ^^

pzdr
Sprzęt: Athlon 2x3600+ (oc na 2x2,3Ghz), 2x1GB DDR2 DUAL GOOD RAM, 250GB Seagate, GF8600GT 600/1600 Palit Sonic, Abit Kn9 Nforce4, monitor 17', myszka optyczna a4tech opto 429, klawiatura hama.
<<<By Kwic>>>
Awatar użytkownika
Kwic
~user
 
Posty: 135
Dołączenie: 19 Cze 2004, 14:29
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 3



Czy taki laptop może tak mulić?

Postprzez jarski185 14 Wrz 2009, 11:56

proponuje na poczatek tym sprawdzaczem windowsowym sprobowac sprawdzic dysk- http://forum.programosy.pl/optymalizacja-windowsa-xp-vt89133.html optymalizacja tez nie zaszkodzi
potem programik do monitorowania dysku np taki: http://www.programosy.pl/program,active-hard-disk-monitor.html lub
do flasha takie cos np. http://adas.jogger.pl/2006/12/11/jak-blokowac-reklamy-flash-w-operze/ pewnie jest wiecej takich sposobow-trzeba by poszukac
Awatar użytkownika
jarski185
~user
 
Posty: 4459
Dołączenie: 10 Lut 2008, 18:49
Pochwały: 285



Czy taki laptop może tak mulić?

Postprzez kahoona 14 Wrz 2009, 17:26

A ja inaczej zapytam - czy pofatygowałeś się zainstalować na nowym dysku (zakładam, że istotnie NOWY) przy okazji instalacji nowego systemu - sterowniki do laptopa? Wszystkie, jak leci?
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Czy taki laptop może tak mulić?

Postprzez Kwic 14 Wrz 2009, 21:00

jarski185 < dzięki, niebawem sprawdzę i jak dalej będzie muliło to napiszę :)

kahoona < wiesz, dysk jest niby nowy (niby...), ale od początku jakoś mi się nie podoba. Na starym dysku wszystko jakoś śmigało (na możliwości tego laptopa), a teraz nie mogę przewijać stron na necie, gdzie są jakieś filmiki i duże obrazki bo mi tnie ekran... Co do sterowników, to jedynie do karty graficznej instalowałem. Długo musiałem szukać dobrych, bo jak ściągnąłem kulawe, to już w ogóle była porażka. Do niczego innego sterowników nigdy nie instalowałem osobno (inne niż Windows'owskie), nawet na tym poprzednim dysku, a chodziło wszystko. Tak więc to raczej nie przez to.
Dysk wydaje mi się, że trochę strzela od czasu do czasu, ale nie jestem pewny w 100%, czy to on (ale cóż innego). A od jakiegoś czasu już mam tak, że jak zamknę "pokrywę" laptopa (bez wyłączania z windowsa), to gdzieś z środka laptopa wydobywa się taki piskliwy dźwięk (nie jest zbyt głośny). Chyba z okolic dysku nawet.
Muszę dopiero otworzyć laptopa i przytrzymać 5 sekund przycisk do wyłączania, żeby to piszczenie ustało.
Mam tak za każdym razem. To tak na marginesie. Chętnie oddałbym ten dysk kolesiowi od którego kupiłem na Allegro, bo mam taką możliwość, ale muszę mieć dowody, że dysk jest lewy. Nie powiem mu, że "chyba strzela i chyba piszczy i chyba działa za wolno".

pozdro
Sprzęt: Athlon 2x3600+ (oc na 2x2,3Ghz), 2x1GB DDR2 DUAL GOOD RAM, 250GB Seagate, GF8600GT 600/1600 Palit Sonic, Abit Kn9 Nforce4, monitor 17', myszka optyczna a4tech opto 429, klawiatura hama.
<<<By Kwic>>>
Awatar użytkownika
Kwic
~user
 
Posty: 135
Dołączenie: 19 Cze 2004, 14:29
Miejscowość: Katowice
Pochwały: 3



Czy taki laptop może tak mulić?

Postprzez MUTOPOMPKA 14 Wrz 2009, 21:06

Sprawdź, HDTach-em wydajność jego. Do tego sprawdź MHDD czy nie ma żadnych błędów (sprawdza dokładnie powierzchnię). Te programy są na płytce Hiren's BootCD (do ściągnięcia w necie) :)
Ubuntu user (Lucid - 10.04)
Awatar użytkownika
MUTOPOMPKA
^zasłużony
 
Posty: 9184
Dołączenie: 17 Lis 2004, 21:38
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 787




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości