• Ogłoszenie:

System się nie ładuje, blue screen

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

System się nie ładuje, blue screen

Postprzez JLB 08 Lut 2009, 19:34

reklama
Witam.

Mam następujący problem:
Gdy włączam komputer i dochodzi do momentu, gdy powinien pojawić się pasek Windowsa, który się ładuje to komputer się restartuje, a przedtem jeszcze wyskakuje blue screen, ale nawet przez sekunde go nie ma. Szukałem w google rozwiązania, ale nie znalazłem. Zrobiłem naprawę systemu z płytki, ale nie pomogło. Pilnie proszę o pomoc.

Pozdrawiam
JLB
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 08 Lut 2009, 19:28



System się nie ładuje, blue screen

Postprzez waski_rk 08 Lut 2009, 20:41

To może być prawdziwa kicha. A próbowałeś odpalić system na awaryjnym trybie? Może coś ostatnio instalowałeś, jakiś program lub aktualizacje, po czym się posypał system, i włącza się bluescreen - ekran śmierci. Jaki masz system? Może spróbuj przywrócić system z punktu przywracania, o ile takowe robiłeś.
Awatar użytkownika
waski_rk
~user
 
Posty: 108
Dołączenie: 29 Lip 2006, 18:17
Miejscowość: Wejherowo
Pochwały: 1



System się nie ładuje, blue screen

Postprzez JLB 08 Lut 2009, 22:16

tryb awaryjny się nie włącza, bo jak chcę włączyć to się restartuje komputer. Nic nie instalowałem, miałem już z pudłem problem od dłózszego czasu, strasznie mi mulił i nie chciał odpalić. System Win XP Pro. Muszę odzyskać pilnie dane..
JLB
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 08 Lut 2009, 19:28



System się nie ładuje, blue screen

Postprzez waski_rk 08 Lut 2009, 22:36

Mimo wszystko coś się sypnęło. Skoro już dłuższy czas zamulał, może to był jakiś wirus, jakiś syf się wdarł do systemu, zrobił swoje, na grzebał tak w systemie że teraz się przeładowuje przy uruchomieniu. Może też na to wskazywać iż system się ładuje i dopiero w ostatniej fazie, czyli uruchamianie explorera wykonuje zrzut pamięci. Trzeba było odrazu reagować jak system zaczął ciężko chodzić ;) Może jest nasmrodzone właśnie w plikach explorera. Ciężko określić. Najkrótszą drogą by odzyskać dane to odpal inny system z wymiennego nośnika, np. DOS z dyskietki, lub któryś z linuksów w wersji live CD, i na nich skopiuj ważne dla ciebie pliki. Potem sformatuj partycję i na nowo instalka WIN ;). Inną droga, by odzyskać system może być zdecydowanie dłuższa i żmudniejsza. Najważniejsze by odpalić system, po tem już z górki. Może przeskanuj twardziela na innym kompie? Może podepnij go do innego sprzętu i spróbuj odpalić. Może być tak że wystąpił konflikt sprzętowy po aktualizacji sterowników, chociaż te raczej nie prowadzą do aż tak drastycznych wywrotów systemu.
Awatar użytkownika
waski_rk
~user
 
Posty: 108
Dołączenie: 29 Lip 2006, 18:17
Miejscowość: Wejherowo
Pochwały: 1



Re: system się nie ładuje, blue screen

Postprzez leegree 08 Lut 2009, 23:00

Przede wszystkim temat powinien znaleźć się w dziale Systemy Windows. Proponuję na początek przeczytać "instalowanie i korzystanie z konsoli odzyskiwania" w tym dziale właśnie, jeśli nie pomoże FIXMBR i FIXBOOT, dopiero można szukać innego rozwiązania problemu.
Image
leegree
~user
 
Posty: 379
Dołączenie: 21 Paź 2008, 19:46
Miejscowość: Głuchołazy PL/Warrington UK
Pochwały: 37



System się nie ładuje, blue screen

Postprzez JLB 08 Lut 2009, 23:18

FIXMBR i FIXBOOT nie nadpisze mi partycji, na której mam system ? Mam na jedną partycję z systemem i danymi..

Dodano Dzisiaj, 22:41:
Stwierdzono, że ten komputer ma niestandardowy lub nieprawidłowy główny rekord rozruchowy.

FIXMBR może uszkodzić tabele partycji, w przypadku kontynuowania operacji.

W wyniku tego wszystkie partycje bieżącego dysku mogą stać się niedostępne.

Jeżeli nie ma problemów z dostępem do dysku, nie należy kontynuować tej operacji.


Co teraz ?
JLB
~user
 
Posty: 7
Dołączenie: 08 Lut 2009, 19:28




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości