• Ogłoszenie:

Vista na xp

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Vista na xp

Postprzez gemboyrob2 19 Gru 2008, 16:54

reklama
Szukałem odpowiedzi na moje pytanie, zapewne nieudolnie, ponieważ odpowiedzi nie znalazłem, a temat jest dosyć powszechny. A więc, chodzi mi o instalację Visty na Xp-eka. Chciałbym zmienić system na Vistę Ultimate SP1, a obecnie mam XP SP2. Czy Vista nadpisze Xp jak będę sobie tego życzył? Czy nie utracę przy tym ustawień i zakładek Firefoxa i np. moich dokumentów? Czy wszystkie programy, które są obecnie zainstalowane na dysku będą dalej chodziły na Viście bez re-instalacji?

Dzięki za pomoc.
gemboyrob2
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 26 Lis 2005, 08:53



Vista na xp

Postprzez Thunderas 19 Gru 2008, 17:06

gemboyrob2 napisał(a):chodzi mi o instalację Visty na Xp-eka.
sciana
Ale po kolei
gemboyrob2 napisał(a):Czy nie utracę przy tym ustawień i zakładek Firefoxa

Powinno sie dac wszystko wyexportowac i przywrócić. Nie na 100% pewne bo nie uzywam. Zawsze mozna ręcznie kopie odpowiednich plików zrobić.
gemboyrob2 napisał(a):i np. moich dokumentów

To folder więc zawartośc możesz skopiować gdzie chcesz i przywrócic odwrotnie.
gemboyrob2 napisał(a):Czy wszystkie programy

Nie wszystkie. Niestety kilka zawsze sie znajdzie które trzeba przeinstalowac ale na 90% nie widze problemu. Sam mam programy na innej partycji i wiem, ze tylko kilka musze zainstalowac po "odświerzeniu" systemu.
na pewno programy "chroniace" system oczywiście jak sie je ma. Więc anty-wirus ogniomurek drukarka te muszę przeinstalować.
Nie jest to takie straszne
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Vista na xp

Postprzez Dementor 19 Gru 2008, 17:08

Nie polecam instalowac System na sytem najlepiej na osobnej partycji jesli chcesz miec 2 systemy,jesli jeden to formatujesz partcje systemowa C i instalujesz Viste
gemboyrob2 napisał(a): Czy nie utracę przy tym ustawień i zakładek Firefoxa

Zakładki mozesz zapisac i potem skopiowac
gemboyrob2 napisał(a): i np. moich dokumentów

Jezeli twoje dokumnty sa na pulpicie lub na dysku c to przed formatem zgraj sobie je na partycje inna
gemboyrob2 napisał(a): Czy wszystkie programy, które są obecnie zainstalowane na dysku będą dalej chodziły na Viście bez re-instalacji?

Nie Trzeba instalowac od nowa

Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać?
Lepiej swe życie zmień!
Awatar użytkownika
Dementor
~user
 
Posty: 3475
Dołączenie: 23 Paź 2006, 22:39
Miejscowość: SŁUPSK *Pomorskie
Pochwały: 192



Re: vista na xp

Postprzez gemboyrob2 19 Gru 2008, 17:25

Zadaję pytanie na temat nadpisania XP, ponieważ wyczytałem w kilku miejscach, że Vista może zrobić upgrade XP. Dlatego moje pytanie jest skierowane do osób, które instalowały Vistę zastępując starszego Windowsa, a także posiadających Vistę i korzystających z niej.

Nie chcę 2 systemów, chcę zastąpić XP instalując Vistę.
gemboyrob2
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 26 Lis 2005, 08:53



Vista na xp

Postprzez marcin19 19 Gru 2008, 21:26

Najprościej będzie zainstakiwać Vistę od zera, poinstalować wszystkie programy i stery i co tam jeszcze sobie chcesz i zrobić obraz partycji systemowej Ghostem lub programem o podobnym działaniu.
Podpis:
Opcjonalny podpis, który może pojawiać się na dole Twoich wiadomości.
marcin19
~user
 
Posty: 921
Dołączenie: 01 Lip 2006, 11:43
Pochwały: 22



Vista na xp

Postprzez Okocza 20 Gru 2008, 23:03

Thunderas napisał(a): gemboyrob2 napisał(a):chodzi mi o instalację Visty na Xp-eka.

sciana


po raz kolejny widzę Twój komentarz który jest antyVistowy. Ja używam Visty od przeszło pół roku (na 2 komputerze) i jestem zadowolony w 100%, system jest o wiele stabilnieszy niż XP'ek. Ale jak to się mówi:

"de gustibus non est disputandum"


Włóż płytę z Vistą, zbootuj, usuń partycję z XP, rozszerz ją do jakich 20 - 30GB i instaluj wtedy system.
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Re: vista na xp

Postprzez BZIKU 21 Gru 2008, 02:09

Okocza napisał(a):Ja używam Visty od przeszło pół roku i jestem zadowolony w 100%, system jest o wiele stabilnieszy niż XP'ek.

Ja tez nie narzekam,szczerze to nie chce mi sie wracac do XP...
Chyba wiem o co chodzi autorowi posta..
gemboyrob2 napisał(a):Zadaję pytanie na temat nadpisania XP, ponieważ wyczytałem w kilku miejscach, że Vista może zrobić upgrade XP.

Kod: Zaznacz wszystko
Upgrade - dosł. wyższa klasa, po polsku ulepszenie. Może to być ulepszenie sprzętu tzw. wymiana gorszego sprzętu, na nowy lepszy z lepszymi częstotliwościami i parametrami, albo gry. W wypadku gry upgrade to inaczej patch (poprawiający błędy, ulepszenie gameplay'u czy wprowadzenie propozycji graczy) lub data-dysk (wprowadzający nową funkcjonalność).Upgrade w programach polega na usunięciu błędów tzw 'bugów', zmianę interfejsu bądź wprowadzenie nowych funkcji poprawiających działanie programów. Przeciwieństwem funkcji upgrade jest funkcja downgrade

Niestety nic nie wiem na ten temat-ale podziel się z nami info..moze cos wyczytamy.Chyba że ten "upgrade" jak to nazywasz to chodzi Ci o mozliwość przywrócenia poprzedniego systemu-dajmy nato XP-jeśli Vista Cie nie uszczęsliwi...Jesli tak,to istnieje taka mozliwość.Musisz mieć wtedy tak dużą partycję aby zainstalować Viste bez deinstalki XP.Instalator Visty wtedy Cię zawiadomi że "stary" system znajdziesz w folderze Windows.old.No ale taka operację jak opisałem to raczej nazwałbym "downgrade" ;)
Przywracanie do poprzedniego stanu krok po kroku znajdziesz czytając tutaj.....
Co do miszcza się nie wypowiadam - ja tylko idealnie gram na nerwach i mistrzowsko potrafię wku....ać ludzi ©by Kahoona


Image
Awatar użytkownika
BZIKU
^zasłużony
 
Posty: 2849
Dołączenie: 31 Gru 2005, 12:37
Miejscowość: PL-CYBINKA NL-EINDHOVEN
Pochwały: 158



Re: vista na xp

Postprzez gemboyrob2 22 Gru 2008, 17:02

Przepraszam, że nie odpowiadałem tak długo, ale zasilacz odmówił posłuszeństwa i zostałem bez komputera. Wracając do tematu, chodziło mi o możliwość nadinstalowania XP Vistą, czyli mając XP instaluje Vistę na jego miejscu i po instalacji mam wszystko tak jak wcześniej, ale w Viście. Widzę jednak, że niepotrzebnie się łudziłem po zobaczeniu jakiejś głupoty w necie, mimo to dzięki za pomoc.

EDIT: Ściągnąłem taki programik doradzający jaką Vistę powinienem kupić itd. i to jest napisane w tym raporcie: "System Windows Vista Business to doskonały wybór dla komputera, zaprojektowany z myślą o małych i średnich organizacjach — z zaawansowanym wykonywaniem kopii zapasowych, nowymi narzędziami zabezpieczeń, wszechstronnym środowiskiem sieciowym oraz dedykowanymi zasobami ułatwiającymi pracę. Bieżącą wersję systemu Windows można uaktualnić, zachowując pliki, ustawienia i programy. Aby połączyć najlepsze dostępne funkcje biznesowe z funkcjami rozrywkowymi, należy wybrać wersję Windows Vista Ultimate. "
gemboyrob2
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 26 Lis 2005, 08:53



Vista na xp

Postprzez Okocza 22 Gru 2008, 21:52

gemboyrob2, osobiście odradzam, musisz mieć dużą partycję, sama Vista (ultimate) zajmuje ok 10 - 15 GB natomiast XP 3 - 4 GB to max...
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości