• Ogłoszenie:

Instalacja visty

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Instalacja visty

Postprzez fiona2000 13 Gru 2008, 20:04

reklama
witam, mam problem - sypnela mi sie vista h p eng na dellu studio 1535, gdy chce ja ponownie zainstalowac w momencie gdy mam wybrac dysk, mam partycje recovery (ktora niestety jest za mala aby zainstalowac tam) i samo puste miejsce ;| gdy chce zrobic partycje, wywala mi sie blad 0x8004240f, wczesniej instaluje sterowniki z plytki do dysku sata, ale to nic nie daje. co robic ludzie???
fiona2000
~user
 
Posty: 208
Dołączenie: 10 Maj 2005, 14:39
Pochwały: 1



Re: instalacja visty

Postprzez Lu-CyfeR 18 Gru 2008, 13:52

w momencie partycjonowania shift + F10.
> diskpart [enter]
> select disk 0 [enter]
> clean [enter]
> create partition primary size=jakis_rozmiar [enter]
> assign letter=C [enter]
> active [enter]
> format fs=ntfs quick [enter]
> exit [enter]
<exit
klikasz odśwież i robisz reszte opertycji :) Daj znać co i jak.
Intel Core2Duo E8400 @ 3.0 GHz; 4GB RAM DDR2 Geil Ultra @ 800 MHz, Asus P5Q; NVIDIA GeForce 8600GTS 512MB; HDD Samsung F1 640GB, Chieftec 500W, Thermaltake Tsunami Black Window, Thermaltake BeeTle ...
Awatar użytkownika
Lu-CyfeR
~user
 
Posty: 54
Dołączenie: 01 Wrz 2006, 02:12
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 2



Instalacja visty

Postprzez Ronald 03 Wrz 2009, 09:45

Kupiłem dysk 1TB Seagate ST31000528AS. Zamiast 1TB widział mi 32MB. Flashowanie biosu do nowszej wersji nic nie dało. Trzeba było odblokować pełną pojemność za pomocą specjalnego programu. Gdy już to zrobiłem podczas instalacji Visty 64bit, gdy system przekopiowal pliki/rozpakował je tuż po pierwszym ponownym uruchomieniu systemu pojawił mi się błąd " MBR Error 1 ". Domyśliłem się ze nie mam partycji aktywnej. Utworzenie jej za pomocą programu Acronis dało kolejne błędy podczas instalacji, a mianowicie:

Nie można utworzyć partycji w wybranym miejscu. [Błąd:8004240f]

System Windows nie może znaleźć woluminu systemowego spełniającego kryteria instalacji.

Formatowanie z poziomu instalatora nic nie dawało, usunąć partycje się da lecz stworzyć nową już nie. I tak trafiłem na to forum :) Aż specjalnie się zarejestrowałem żeby móc odpisać Lu-Cyf'owi że jego metoda działa! :) Nigdzie na innych forach nie napisali tak konkretnie jak tu! Wadą tego rozwiązania jest to że dysk zostaje kompletnie wyczyszczony, wszystkie dane utracone. No ale działa.

Prośba do użytkownika Lu-CyfeR. Podaj krok po kroku jak w trybie cmd podczas instalacji Visty mozna by poradzić sobie z błędem 8004240f tak aby nie tracić danych znajdujących się na dysku :)
Ronald
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 03 Wrz 2009, 09:29




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości