• Ogłoszenie:

Klucz do visty

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Klucz do visty

Postprzez an 22 Wrz 2008, 15:47

reklama
Witam,
przy zakupie komputera dostałam Vistę - była od razu zainstalowana. Oczywiście, otrzymałam także płytę, ale...nie wiem skąd mogę wziąć klucz potrzebny do ponownej instalacji - w przypadku formatowania na przykład..Bo chyba nie jest to jakaś jednorazowa płyta..? ( pewnie banalne pytanie, ale niestety nie orientuje się zbytnio). Ani na płycie, ani na żadnej z załączonych karteczek nic takiego nie było. Ze sprzedawcą się skontaktować nie mogę, bo nie kupowałam w Polsce.
Z góry dzięki za odp.
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Klucz do visty

Postprzez Dementor 22 Wrz 2008, 15:52

Klucz instalacyjny jest umieszczany pod spodem obok Baterii

Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać?
Lepiej swe życie zmień!
Awatar użytkownika
Dementor
~user
 
Posty: 3475
Dołączenie: 23 Paź 2006, 22:39
Miejscowość: SŁUPSK *Pomorskie
Pochwały: 192



Re: klucz do visty

Postprzez amiit 22 Wrz 2008, 17:01

up:

baterii ?

@ moj kolega ma naklejona naklejke z kluczem z tylu obudowy komputera.
Holland stoppen LALALALALA
Awatar użytkownika
amiit
~user
 
Posty: 83
Dołączenie: 09 Kwi 2008, 19:57
Miejscowość: Szczecin
Pochwały: 1



Klucz do visty

Postprzez Magik 22 Wrz 2008, 17:04

amiit napisał(a):up:

baterii ?

@ moj kolega ma naklejona naklejke z kluczem z tylu obudowy komputera.



Dementor mial na mysli zapewne lapka, wiec albo rzeczywiscie na spodzie lapka, albo jesli to stacjonarka to z tylu obudowy
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Re: klucz do visty

Postprzez an 22 Wrz 2008, 17:56

Faktycznie - jest pod spodem.(laptop) Nie pomyślałam, dzięki wielkie!
I od razu pytanko - czy mogę zainstalować tą Vistę na drugim komputerze? Osobiście, nie przeprowadzałam żadnej rejestracji, chyba , ze zrobiono to automatycznie przy instalowaniu w sklepie, więc nie bardzo się orientuję, czy mogę tak zrobić..
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Klucz do visty

Postprzez Magik 22 Wrz 2008, 17:59

an napisał(a):I od razu pytanko - czy mogę zainstalować tą Vistę na drugim komputerze? Osobiście, nie przeprowadzałam żadnej rejestracji, chyba , ze zrobiono to automatycznie przy instalowaniu w sklepie, więc nie bardzo się orientuję, czy mogę tak zrobić..



zalezy Ci na legalnosci?? na ile kompow jest ta licencja?? zapewne skoro dolaczona do lapka wiec , przeznaczona tylko dla niego.........Zainstalowac mozesz ale na drugim kompie to juz bedzie nielegalne
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Re: klucz do visty

Postprzez an 22 Wrz 2008, 18:08

Generalnie chodzi mi o to, że..w przypadku gdy zarejestrowana została konkretna wersja windowsa ( miałam tak w poprzednim komputerze) to gdy zainstalowałam tą samą na drugim kompie, automatycznie zrobiła mi się wersja na 30 dni, po czym nastąpił KONIEC. Musiałam na nowo instalować system zupełnie inną wersją.
Dlatego pytałam, czy może istnieje praktyka rejestrowania systemu podczas instalacji przez sprzedawcę, żeby właśnie legalnego podejścia do tematu uczyć..Bo chyba ja w żaden sposób nie mogę sprawdzić tego, czy moja wersja systemu została zarejestrowana (?), a nie chcę zaczynać instalowania w drugim komputerze i wywalania starego systemu skoro nie wiem, czy nie skończy się podobnie..
an
~user
 
Posty: 235
Dołączenie: 29 Gru 2006, 00:01



Klucz do visty

Postprzez Magik 22 Wrz 2008, 18:16

an napisał(a):Generalnie chodzi mi o to, że..w przypadku gdy zarejestrowana została konkretna wersja windowsa ( miałam tak w poprzednim komputerze) to gdy zainstalowałam tą samą na drugim kompie, automatycznie zrobiła mi się wersja na 30 dni, po czym nastąpił KONIEC. Musiałam na nowo instalować system zupełnie inną wersją.



jesli postepuje sie zgodnie z prawem, klucz jest przypisany do jednej kopii i przy aktywacji/rejestracji zostaje zapisany, uzywany wielokrotnie na innej konfiguracji sprzetowej-->zablokowany

an napisał(a):Dlatego pytałam, czy może istnieje praktyka rejestrowania systemu podczas instalacji przez sprzedawcę,


nie tyle rejestracji, co aktywacji tak
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości