• Ogłoszenie:

Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez klej30 10 Gru 2013, 19:43

reklama
Wgrałem od nowa system, chciałem go zaktualizować ale cały czas jest napisane "Trwa sprawdzanie najnowszych aktualizacji przeznaczonych dla tego komputera" i latający ciągle pasek postępu. Mam tak cały czas.
Cały czas jest 100% zużycia procesora, wiem, że główną tego przyczyną są automatyczne aktualizacje. Jak to naprawić?


Log OTL: http://wklej.systemclinic.pl/3814/

Log Extra: http://wklej.systemclinic.pl/3815/
klej30
~user
 
Posty: 300
Dołączenie: 24 Cze 2008, 20:14



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez scofi 10 Gru 2013, 20:00

nie da się nic z tym zrobić bo problem jest po stronie Microsoftu, pewnie to kolejne wymuszenie na użytkownikach zmiane xp na najnowszy system czyli gówienka-okienka itd.
scofi
 



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez klej30 10 Gru 2013, 20:10

ale do kwietnia przecież jest wsparcie, a na starym kompie to nowszy windows odpada
klej30
~user
 
Posty: 300
Dołączenie: 24 Cze 2008, 20:14



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez ToServeAndProtect 10 Gru 2013, 20:19

Wyłącz automatyczna aktualizacje i rób ja ręcznie. Przynajmniej nie powinno zapychac svhosta
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez klej30 10 Gru 2013, 20:31

ToServeAndProtect napisał(a):Wyłącz automatyczna aktualizacje i rób ja ręcznie. Przynajmniej nie powinno zapychac svhosta


też tak zrobiłem ale problem nadal występuje
klej30
~user
 
Posty: 300
Dołączenie: 24 Cze 2008, 20:14



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez scofi 11 Gru 2013, 04:34

wyłącz w menadzerze zadań proces svchost który pobiera najwięcej mocy procesora a po tym zrób restart systemu
scofi
 



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez Garu 11 Gru 2013, 08:38

Pobierz na pulpit i uruchom ten fix it microsoftu: http://support.microsoft.com/mats/windows_update/pl ale trzeba włączyć aktualizacje, aby naprawa poskutkowała.
Wyłączanie procesy w czasie aktualizacji, to nie jest dobry pomysł, gdy się nie wie, jakie będą skutki. Czasem taka niepoprawnie pobrana aktualizacja może nękać z pół roku. Naprawianie svchost, związanego z windows update, to nie takie proste.
http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=auto&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.technibble.com%2Fhow-to-fix-svchost-using-100-cpu-memory-leak%2F
Wyłączenie automatycznych aktualizacji, to też nie jest 'dobry pomysła'. Ma być włączony, tylko ustawiony na informuj, ale nie pobieraj i nie instaluj. Wtedy, gdy się ukażą, możemy pozostawić kilka, a resztę odznaczyć. Nawet nie zaznaczać ukrywanie, tylko OK i zacząć instalować po trochę.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez klej30 11 Gru 2013, 11:32

Próbowałem fix-item ale nie dało rady, tylko rozwala mi BITS
klej30
~user
 
Posty: 300
Dołączenie: 24 Cze 2008, 20:14



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez XMan 1 11 Gru 2013, 13:42

Wygląda na to że jakieś oprogramowanie blokuje Windows Update.
To może być pobrana aplikacja, albo taka która wlazła.
Może być to wina nawet zainstalowanego antywirusa/firewalla.

Przeczyść komputer programem CCleaner.
U góry po lewej "Cleaner" na dole Analiza - Uruchom Cleaner
później "Rejestr" Skanuj by znaleźć problemy - Napraw zaznaczone problemy.
CCleanera używaj po częstym surfowaniu po internecie oraz po każdej deinstalacji programów i sterowników.

kliknij aby powiększyć:
Image Image

Przeczyść komputer programem Eusing Free Registry Cleaner.
(dokładniej czyści rejestr)
Wybierasz język / language / Polish.
Przewiń --> Skanuj rejestr --> Napraw rejestr.

Image Image Image

Sprawdź chwilowo przy wyłączonym antywirusie/firewallu, jeżeli będzie poprawa to zmień na innego.

Przeskanuj komputer programem Malwarebytes Anti-Malware
Zaktualizuj bazę wirusów.
Pełne skanowanie
(nie instaluj wersji PRO tylko Freeware)
W razie wykrycia infekcji usuń zainfekowane pliki.
Usuń zarażone pliki z kwarantanny.
Po skanowaniu wrzuć z niego raport na:
http://www.wklej.eu/
Podaj link do niego.

Cały czas jest 100% zużycia procesora, wiem, że główną tego przyczyną są automatyczne aktualizacje. Jak to naprawić?

Często włączone aktualizacje automatyczne na Windows XP SP3 powodują zużycie procesora do 100% (svchost.exe).
U mnie również.
Jeżeli masz włączone to wyłącz i włączaj co drugą środę m-ca czyli raz na m-c.
Po aktualizacji wyłącz ponownie.
http://forum.dobreprogramy.pl/temat/123874-svchostexe-100-cpu-zobacz-co-z-tym-zrobi%C4%87/
Jak zainstalujesz aktualizacje użyj p/w programów do czyszczenia komputera.

Proponuję jeszcze aby podane logi ktoś sprawdził z działu Bezpieczeństwo.
Do tego może będzie potrzebne sprawdzenie Autoruns co tam siedzi ?
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez klej30 11 Gru 2013, 18:35

niestety dalej problem występuje
klej30
~user
 
Posty: 300
Dołączenie: 24 Cze 2008, 20:14



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez balu 11 Gru 2013, 19:47

Też zainstalowałem XP-ka wczoraj, i podobne problemy. Czytałem gdzieś, że Microsoft wcześniej zakończył wspieranie XP-ka. Żeby pozbyć się zasobożernego procesu zatrzymałem i wyłączyłem usługę "aktualizacje automatyczne".
balu
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 22 Mar 2009, 15:37



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez Garu 11 Gru 2013, 20:25

No nie. Pozbywać się Windows Update? Przecież, dopóki frameworki, office, silverlight, essentials, internet explorer itp dostają poprawki bezpieczeństwa i aktualizacje, to pozbywanie się WU, jest co najmniej nierozsądne. Jeszcze cztery miesiące XP będzie dostawać poprawki bezpieczeństwa. To zawsze dużo więcej, niż nic, czyli goły system, gołe produkty Microsotfu, wystawione na zagrożenia i wirusy. System śmiga, a problemy trzeba rozwiązać. Tak kombinują, wyłączają systemowe zabezpieczenia i zabezpieczenia produktów Microsotfu, że potem trzeba im usuwać kupa badziewia, bo napuszczał Kasperski, czy jakiś Avast.
Mądrzejszy radzi, żeby powyłączać Win Update, a głupsi mają się stosować, bo to sposób?
Cokolwiek się podłącza, to XP automatycznie znajduje sterowniki do głupiej myszy i byle klawiatury, czy jakiegoś huba. XP chodzi i jeszcze jakie do 2020 roku będzie chodził, a pośrednio, przez aktualizacje produktów Microsotfu, będzie zabezpieczany.
Autor postu, pewnie nie pochylił się jeszcze, nad naprawianiem svchost od WU.
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17




Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez balu 12 Gru 2013, 15:07

Czy ktoś, instalując ostatnio XP-peka, miał podobne problemy? Porady przedstawione tutaj, nie pomagają :( .
balu
~user
 
Posty: 5
Dołączenie: 22 Mar 2009, 15:37



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez XMan 1 12 Gru 2013, 18:13

klej30 napisał(a):niestety dalej problem występuje

Gdzie jest raport z MBAM, czy zostały sprawdzone logi oraz Autoruns :?:
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez carollo 06 Sty 2014, 14:20

Możecie sobie darować logi itp. Windows Update zasadniczo nie wspiera już XP. Uruchamianie skryptów, fix-itów itp mija się z celem, jedyny efekt...BITS przestało działać
W pracy właśnie szykowałem 20 szt komputerów na darowiznę z XP i na żadnym nie działają aktualizacje. Próbowałem z różnymi płytami ( wszystkie nośniki oryginalne z MS) i efekt zawsze ten sam. Żeby wykluczyć problemy z łączem, testowaliśmy w kilka osób, z różnych sieci i nic. Problem z wirusami itp też odpada bo na nowym dysku z pudełka, po sformatowaniu, windows update nie działa.
Jedyne rozwiązanie to WSUS i instalacja poprawek w trybie offline.
carollo
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 06 Sty 2014, 14:04



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez XMan 1 06 Sty 2014, 14:42

Bardzo dziwne co piszecie ?
Aktualizowałem w piątek swojego XP-ka SP3 i były aktualizacje.
Co jedno to dopiero włączyły się za pół godziny.
Tak więc radzę włączyć i poczekać przez dłuższy czas...
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez ToServeAndProtect 06 Sty 2014, 17:31

carollo, bzdury gadasz. system jest nadal wspierany do 8 kwietnia 2014. Nawet po tej dacie mając XP będziesz mógł ściągnąć wszystkie aktualizacje wydane do tego dnia.
| MSI X470 GAMING PLUS | AMD Ryzen 7 2700 | Kingston HyperX DDR4 Fury Black 16GB | PNY GeForce GTX 1080 XLR8 8GB GDDR5X | AOC Q3279VWFD8 31.5" + IIYAMA ProLite E2407HDS 24" |
| SSD Samsung 860 Evo 512GB + SSD Samsung 830 128GB + SSHD Seagate 2TB + WD Caviar Blue 650GB + WD Caviar Green 1TB | Powered by Supremo FM2 Gold 750W |

Image

Image
Awatar użytkownika
ToServeAndProtect
»ekspert
 
Posty: 14516
Dołączenie: 12 Maj 2006, 16:36
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 461



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez XMan 1 07 Sty 2014, 18:14

Oprócz tego już istnieją tzw.
Nieoficjalne pakiety aktualizacji
WinSPatcher XP

Po zakończeniu wspierania będą następne i przedłużony "żywot" tego systemu tak samo jak na starszych systemach:
http://www.osinfo.pl/windows/dodatki-i-uaktualnienia/nieoficjalne-pakiety-aktualizacji
Gdzieś jeszcze widziałem dodatkowo na dwóch stronach ale myślę że to wystarczy :wink:
Nie toleruję wulgaryzmu, chamstwa oraz kłamstwa.
"Mniej adrenaliny, więcej endorfin"

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
XMan 1
~user
 
Posty: 681
Dołączenie: 11 Paź 2013, 20:39
Miejscowość: PL
Pochwały: 40



Brak możliwości aktualizacji windows xp sp3

Postprzez Garu 07 Sty 2014, 21:42

carollo - piszesz dość dziwnie, że szykowałeś 20 komputerów z XP na darowizny, czy jak, ale, że w każdym nie działa windows update. Jeśli na moim ponad 7 lat XP działa windows update i działa stronka microsoftu, która także wyszukuje aktualizacje, to głupi są ci, którym działa WU, czy domyśl się reszty.
Napisz dokładnie, jak instalowałeś XP, jakie to te XP, czy nie robione n-lite, co zatrzymywałeś z usług, jak ustawiałeś system.
Wiesz dobrze, że jedne usługi są zależne od drugich i inne usługi zależą od tych usług.
Co robisz tak, że WU nie działa wszędzie?
Bajkonury sypią plotami, że microsoft już utrudnił aktualizowanie XP i nie będzie aktualizacji, ale to sensacje zaczerpnięte z głupich wpisów w necie. A bo XP to jedyny produkt microsoftu działający na XP? Jeśli office 2007 działa na win7, to nie będzie aktualizowany w XP? Czy frameworki, które działają na XP, a także win7, czy win8?
Człowiek widzi rzeczy, jakimi są i oby to była prawda.
Awatar użytkownika
Garu
~user
 
Posty: 538
Dołączenie: 11 Kwi 2013, 14:52
Pochwały: 17



Następna

Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości