• Ogłoszenie:

[lenovo n100 3000] formatowanie dysku c

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

[lenovo n100 3000] formatowanie dysku c

Postprzez Salvien 21 Cze 2011, 18:54

reklama
Cześć !
Posiadam dosyć starego laptopa lenovo n100 3000 i chciałem zrobić na nim format, włożyłem płytkę lecz formatowanie zatrzymuje się przy 15 %, zaś szybki format działa normalnie, niestety po tym drugim i zainstalowaniu systemu , laptop jakoś dziwnie zamula. Jeśli przewijam strony scrollem to się zacina i zamula, również ten samo problem jest jak chcę przesunąć dane okienko.
Posiadam tam tylko jeden dysk więc formatowania poprzez mój komputer -> ... , nie da rady zrobić.
Dla ścisłości sprawdzałem obie płytki i na każdej jest tak samo.
System instaluje się normalnie tylko z tym mam problem.
Istnieje jakiś program dzięki któremu mogę to zrobić ?
Jak wchodzę w bios to mam do wyboru : main, advanced, security, boot, i oczywiście exit.
P.S Istnieje jakaś paczka plików które trzeba zainstalować od razu po formacie ?
Czy trzeba ściągać po jednym pliku ze strony producenta ? ( lenovo )
Bo kiedy instaluję jakiś plik to "na kratkę" włącza się niebieski ekran i trzeba zresetować komputer .
Nie wiem czemu, ale laptop po formacie nie widzi żadnej sieci, nawet tej podłączanej kablem, stało się to po tym jak zainstalowałem sterowniki do karty sieciowej.
System jaki instalowałem to taki jaki był wcześniej czyli Windows Xp.
Jeszcze jest jeden problem dotyczący windowsa, a mianowicie kiedy wyjmę płytę z napędu system się dalej nie uruchamia.
Na czarnym tle jest napisane : błąd ładowania systemu operacyjnego.
Byłbym wdzięczny za pomoc.

Dodano Dzisiaj, 21:34:
jak wchodze w opcje formatu lub usuwania.part. to partycja c jest nieznana, poniewaz ja usunalem i zrobilem nowa to sie da jakos zmienic ? czy to nie ma wplywu ?
PROCESOR: Intel Core i5 2500K 3,3GHz, CHŁODZENIE : Zalman CNPS10x PERFORMA, PŁYTA GŁÓWNA : AsRock P67 PRO3(B3) Intel P67 LGA 1155, PAMIĘĆ RAM : DDR3 4096MB PC1333 CL9 (x2), KARTA GRAFICZNA : ASUS GEFORCE GTX570 1280MB/DDR5, NAPĘD OPTYCZNY : LG/LiteOn, DYSK TWARDY : Seagate 1TB Sata II /7200/16MB, OBUDOWA : Aerocool PGS-RS9, MONITOR: SAMSUNG 226BW, ZASILACZ : Seasonic 12II - 520 W, KLAWIATURA : Microsoft SideWinder X4, MYSZ : SteelSeries Xai
Awatar użytkownika
Salvien
~user
 
Posty: 424
Dołączenie: 31 Paź 2009, 01:26
Miejscowość: Olsztyn



[lenovo n100 3000] formatowanie dysku c

Postprzez koralm 25 Cze 2011, 13:21

sprawdź dysk, czy nie ma przypadkiem BADów, np. HDTUNE.
Awatar użytkownika
koralm
~user
 
Posty: 302
Dołączenie: 19 Lip 2006, 16:26
Pochwały: 23



[lenovo n100 3000] formatowanie dysku c

Postprzez Dudix3 26 Cze 2011, 12:24

Ja w takich przypadkach używam programu KILL DISC, polecam pobrać i nagrać na płytkę. Trochę to potrwa, ale dysk później IGŁA.
Dudix3
 




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron