• Ogłoszenie:

Problem z działaniem komputera.

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Problem z działaniem komputera.

Postprzez ykes 02 Maj 2009, 11:40

reklama
Witam, mam kilka wątpliwości odnośnie funkcjonowania mojego komputera, przede wszystkim, od czasu do czasu, komputer zawiesza się w dziwny sposób przy uruchamianiu - przez 10 min pojawiają się jedynie pierwsze trzy "etapy"(ekran z płytą główna, Booting GRLDR itd.) włączania a później komputer się całkowicie zawiesza, trzeba resetować. Poza tym czasem przed uruchomieniem windowsa trzeba się logować, klikając na ikonkę użytkownika, a czasem nie. Mam tez wątpliwości co do wydajności systemu, nie ma możliwości na przykład żeby jednocześnie odtwarzać muzykę, kopiować coś i przeglądać internet bez ciągłego rwania. Ilość pamięci Ram jest prawie zawszę zaniżana przez rożne programy, a ogólnie wydajność czy ilość fps jest niższa niż wynikałoby to z testów. Zastanawiam się czy może to nie wina Visty, nigdy wcześniej z niej nie korzystałem, więc może nie jestem do niej przyzwyczajony. :)

Jeszcze informacje o sprzęcie i windowsie:

Vista Ultimate SP1
Intel Core i7 CPU 920, 2.67 GHz
4 GB RAM
NVIDIA GeForce GTX 280
GIGABYTE EX58-UD5
Awatar użytkownika
ykes
~user
 
Posty: 185
Dołączenie: 14 Kwi 2006, 22:10
Miejscowość: Kraków



Problem z działaniem komputera.

Postprzez MichuPower 02 Maj 2009, 12:01

zoptymalizuj sobie system (przeczysc rejestr np. CCleaner'em, wyrzuc niepotrzebne aplikacje z autostartu)
Komp jest czysty pod kątem wirusow? Mozliwe ze to syfy powodują takie problemy.
MichuPower = MaxPower
Awatar użytkownika
MichuPower
~user
 
Posty: 1903
Dołączenie: 02 Wrz 2008, 19:51
Miejscowość: Kraków
Pochwały: 203



Problem z działaniem komputera.

Postprzez Dementor 02 Maj 2009, 12:09

Podaj jeszcze marke i moc zasilacza.Dodatkowo poprosze screen z programu Everest zakładka Czujnik

Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać?
Lepiej swe życie zmień!
Awatar użytkownika
Dementor
~user
 
Posty: 3475
Dołączenie: 23 Paź 2006, 22:39
Miejscowość: SŁUPSK *Pomorskie
Pochwały: 192



Problem z działaniem komputera.

Postprzez ykes 02 Maj 2009, 13:51

Zasilacz to Chieftec 650 W, ale teraz to już nie ma znaczenia. Wyłączyłem komputer żeby sprawdzić jaki mam zasilacz a później już nie chciał się uruchomić. Na monitorze pojawiała się informacja "No Imput Signal" (testowałem dwa, więc to nie wina monitora) i tyle, w tle chyba pracował normalnie(chociaż bios dość długo piszczał), bo udało mi się go zamknąć klawiszami alt, f4 i enterem. Po wielu próbach w końcu się włączył, ale za to przy uruchamianiu everesta(sprawdzałem 2 razy) komputer się zacina i wywala "bluscreena", informując potem o poważnym błędzie. Niestety bluescreen pojawia się tylko na sekundę więc nie zdążyłem przeczytać - spróbuje zrobić zdjęcie. To pewnie coś poważnego, więc chyba pozostaje mi tylko serwis. :x
Awatar użytkownika
ykes
~user
 
Posty: 185
Dołączenie: 14 Kwi 2006, 22:10
Miejscowość: Kraków



Problem z działaniem komputera.

Postprzez Dementor 02 Maj 2009, 13:53

No coś z karta graficzną jest.Zobacz czy jest dobrze włożona w slot PCI-Express.I czy podłaczone jest dodatkowe zasilanie do niej

Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać?
Lepiej swe życie zmień!
Awatar użytkownika
Dementor
~user
 
Posty: 3475
Dołączenie: 23 Paź 2006, 22:39
Miejscowość: SŁUPSK *Pomorskie
Pochwały: 192



Problem z działaniem komputera.

Postprzez ykes 02 Maj 2009, 14:14

Pamiętam, że na początku miałem problem z grafiką, dopiero instalacja nowych sterowników pomogła. Wydaję mi się, że wszystko jest w porządku, karta jest stabilnie przyczepiona do płyty głównej, jeden kabel nie jest używany, mały z czarną końcówką z mniej więcej takim wejściem :::.: i napisem AC'97.
Awatar użytkownika
ykes
~user
 
Posty: 185
Dołączenie: 14 Kwi 2006, 22:10
Miejscowość: Kraków




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości