• Ogłoszenie:

Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez Quirel 01 Sty 2009, 23:02

reklama
Czyli po prostu czego oczekujemy od nowego dziecka M$, co podoba nam się w siódemce a co chcielibyśmy zmienić?
Może nasze opinie i oczekiwania nie wpłyną na ostateczny kształt systemu, ale dlaczego trochę nie ponarzekać?\

Osobiście mogę stwierdzić, że na moim komputerze windows ten chodzi o wiele szybciej niż VISTA, nawet dorównuje pod tym względem XP.
Początkowo denerwował mnie nowy pasek zadań (ten z menu start etc) ale teraz się do niego przyzwyczaiłem i naprawdę mi się spodobał.
Dodatkowo ekran bootowania przypadł mi do gustu, jest trochę bardziej interesujący (aczkolwiek mniej gustowny) od tego znanego z poprzednich wersji windows.

Dołączam od siebie 4 zrzuty ekranu z tegoż systemu:
Image
Image
Image
Image
Ostatnio edytowany przez Quirel, 01 Sty 2009, 23:18, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Quirel
~user
 
Posty: 394
Dołączenie: 17 Maj 2006, 19:22
Pochwały: 20



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez apg2312 01 Sty 2009, 23:06

Adam

I have no right to ask this of any of you... but will you follow me...one last time ?

QuadCore Intel Core i7-6700K/Asus Z170 Pro Gaming/4x4GB Kingston HyperX Fury Black 2400/Gigabyte RTX 3060 VISION OC 12 GB/SSD Patriot VIPER VPN100 256GB M.2 PCIe x4 NVMe + SSD Plextor M6S 128GB SATA3 + Toshiba P300 1TBB/HL-DT-ST DVDRAM GH24NSB0/Philips 240V5QDSB/OCZ ZS 550W
Awatar użytkownika
apg2312
~user
 
Posty: 1308
Dołączenie: 29 Lip 2008, 20:09
Miejscowość: هورشاو
Pochwały: 85



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez Quirel 01 Sty 2009, 23:26

Widzę, że pokrywa się to w znacznym stopniu z moimi opiniami na temat tego systemu :)
Denerwuje mnie jedna rzecz w tym systemie - windows media player v12 nie jest już tak intuicyjnym odtwarzaczem i musiałem się naszukać kilku opcji w nim...
Awatar użytkownika
Quirel
~user
 
Posty: 394
Dołączenie: 17 Maj 2006, 19:22
Pochwały: 20



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez Okocza 01 Sty 2009, 23:30

Quirel, powiedz mi, na jakim sprzęcie odpaliłeś tego Windowsa i czy Microsoft udostępnia go do testów za darmo?
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez DeadOrAlive 01 Sty 2009, 23:32

Wygląd i ekrany startowe to są "pierdoły".
Napisz lepiej o funkcjonalności w stosunku do Visty, czy zmieniona została organizacja plików, system plików itp. :?:
Poza tym dostępna wersja piracka to wersja beta (innej zresztą nie ma) więc trudno wyrobić sobie opinię o czymś co nie zostało jeszcze do końca zrobione.
Awatar użytkownika
DeadOrAlive
~user
 
Posty: 10790
Dołączenie: 02 Cze 2005, 19:58
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 511



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez Quirel 01 Sty 2009, 23:43

To zainstalowałem na lapku Aristo Prestige:


Kod: Zaznacz wszystko
    Komputer:
      Typ komputera                                     ACPI x86-based PC  (Mobile)
      System operacyjny                                 Microsoft Windows Vista Ultimate
      Dodatek service pack systemu operacyjnego         [ TRIAL VERSION ]
      Internet Explorer                                 8.0.7000.0
      DirectX                                           DirectX 10.0
      Nazwa komputera                                   XXXXXXXXXXX-PC
      Nazwa użytkownika                                 XXXXXXXXXXX
      Domena logowania                                  [ TRIAL VERSION ]
      Data / Czas                                       2009-01-01 / 22:37

    Płyta główna:
      Typ procesora                                     Mobile DualCore Intel Core 2 Duo T5750, 2000 MHz (12 x 167)
      Nazwa płyty głównej                               Asus Z96S Series Notebook
      Mikroukład płyty głównej                          Intel Crestline-PM PM965
      Pamięć fizyczna                                   [ TRIAL VERSION ]
      DIMM3: GoodRAM GR667S264L5/2G                     [ TRIAL VERSION ]
      Typ BIOS'u                                        AMI (06/16/08)

    Ekran:
      Karta wideo                                       NVIDIA GeForce 8600M GS  (256 MB)
      Karta wideo                                       NVIDIA GeForce 8600M GS  (256 MB)
      Akcelerator 3D                                    nVIDIA GeForce 8600M GS
      Monitor                                           Chi Mei N154I2-L02  [15.4" LCD]

    Multimedia:
      Karta dźwiękowa                                   Realtek ALC883 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller

    Magazyn:
      Kontroler IDE                                     Intel(R) ICH8M Ultra ATA Storage Controllers - 2850
      Kontroler IDE                                     Ricoh Memory Stick Host Controller
      Kontroler IDE                                     Ricoh MMC Host Controller
      Kontroler IDE                                     Ricoh xD-Picture Card Controller
      Kontroler IDE                                     Standard AHCI 1.0 Serial ATA Controller
      Dysk fizyczny                                     ST9250827AS ATA Device  (250 GB, 5400 RPM, SATA-II)
      Napęd dysków optycznych                           MATSHITA DVD-RAM UJ-850S ATA Device  (DVD+R9:4x, DVD-R9:4x, DVD+RW:8x/8x, DVD-RW:8x/6x, DVD-RAM:5x, DVD-ROM:8x, CD:24x/16x/24x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
      Status dysków SMART                               OK

    Partycje:
      C: (NTFS)                                         [ TRIAL VERSION ]
      D: (NTFS)                                         97221 MB (237 MB wolne)
      E: (NTFS)                                         76747 MB (3098 MB wolne)
      Rozmiar całkowity                                 [ TRIAL VERSION ]

    Urządzenia wejściowe:
      Klawiatura                                        Standard PS/2 Keyboard
      Mysz                                              PS/2 Compatible Mouse

    Sieć:
      Podstawowy adres IP                               [ TRIAL VERSION ]
      Podstawowy adres karty (MAC)                      00-1D-60-86-5B-B8
      Karta sieciowa                                    Realtek RTL8169/8110 Family PCI Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0)  (192. [ TRIAL VERSION ])
      Modem                                             Motorola SM56 Data Fax Modem

    Urządzenia zewnętrzne:
      Drukarka                                          Fax
      Drukarka                                          Microsoft XPS Document Writer
      Kontroler FireWire                                Ricoh RL5C832 IEEE1394 Controller (PHY: Ricoh RL5C832)
      Kontroler USB1                                    Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
      Kontroler USB1                                    Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
      Kontroler USB1                                    Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
      Kontroler USB1                                    Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
      Kontroler USB1                                    Intel 82801HBM ICH8M - USB Universal Host Controller
      Kontroler USB2                                    Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
      Kontroler USB2                                    Intel 82801HBM ICH8M - USB2 Enhanced Host Controller
      Urządzenie USB                                    Generic Bluetooth Adapter
      Urządzenie USB                                    USB2.0
      Bateria                                           Microsoft AC Adapter
      Bateria                                           Microsoft ACPI-Compliant Control Method Battery
      Bateria                                           Microsoft Composite Battery

    DMI:
      DMI: producent BIOS'u                             American Megatrends Inc.
      DMI: numer wersji BIOS'u                          0803
      DMI (system): producent                           ASUSTeK Computer INC.
      DMI (system): nazwa                               Z96S
      DMI (system): numer wersji                        1.0
      DMI (system): numer seryjny                       [ TRIAL VERSION ]
      DMI (system): identyfikator UUID                  [ TRIAL VERSION ]
      DMI (płyta główna): producent                     ASUSTeK Computer INC.
      DMI (płyta główna): nazwa                         Z96S
      DMI (płyta główna): numer wersji                  1.00
      DMI (płyta główna): numer seryjny                 [ TRIAL VERSION ]
      DMI (obudowa): producent                          ASUSTek Computer INC.
      DMI (obudowa): numer wersji                       1.0
      DMI (obudowa): numer seryjny                      [ TRIAL VERSION ]
      DMI (obudowa): metka środka trwałego              [ TRIAL VERSION ]
      DMI (obudowa): typ                                Notebook
      DMI (pamięć): całkowita liczba / liczba wolnych gniazd2 / 1



Ale chcę zobaczyć jak będzie działać na starym kompie domowym z 768MB ram i prockiem intel P4 2,4 GHz

System znaleziony w necie, wystarczyło troszkę poszperać :]
Do testów jeszcze go nie udostępniają za free, oficjalnie jeszcze pierwszej bety nie udostępnili, ale podobno mają zrobić to lada dzień.
System plików to dalej poczciwy NTFS. Organizacja plików systemowych bez zmian (od tego z visty), system stosunkowo stabilny (jeszcze nic się nie posypało), UAC nie jest natrętny i odezwał mi się dopiero 2x w ciągu ostatnich 3 godzin (w trakcie instalacji gry i sterownika).
Odpaliłem na nim grę FarCry, chodzi w moim subiektywnym odczuciu podobnie jak na XP ale szybciej niż na systemie VISTA Business (ach ten MSDN AA dla studentów XD )
Detekcja sprzętu w miarę poprawna, obecnie brakuje mi tylko 1 sterownika, sterowniki do sprzętu który był nierozpoznany po instalacji (karta graficzna + czytnik kart pamięci) pobrały się ładnie z internetu po wejściu do menadżera urządzeń.
Awatar użytkownika
Quirel
~user
 
Posty: 394
Dołączenie: 17 Maj 2006, 19:22
Pochwały: 20



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez UszatyPL 02 Sty 2009, 00:22

no wg mnie nie będzie zmian pokoroju 98 a XP, ale licze że bedzie bardziej kompilaktywny niż Vista, licze także na podobięnstwa do Xp, graficznie prezetnuje się wyśmienicie :D
Nigdy nie mów nigdy..
Intel Core 2 Duo E8400 3GHz + 4 GB RAM + GeForce GTX 280 :)
Zapraszam na mój kanał na youtube :) znajduje się tam mój serial zrobiony w GTA IV
Awatar użytkownika
UszatyPL
~user
 
Posty: 458
Dołączenie: 10 Gru 2008, 21:53
Miejscowość: Pomorze
Pochwały: 2



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez DeadOrAlive 02 Sty 2009, 00:30

DeadOrAlive napisał(a):Wygląd i ekrany startowe to są "pierdoły".
Napisz lepiej o funkcjonalności w stosunku do Visty, czy zmieniona została organizacja plików, system plików itp. :?:
Poza tym dostępna wersja piracka to wersja beta (innej zresztą nie ma) więc trudno wyrobić sobie opinię o czymś co nie zostało jeszcze do końca zrobione.
Awatar użytkownika
DeadOrAlive
~user
 
Posty: 10790
Dołączenie: 02 Cze 2005, 19:58
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 511



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez Quirel 02 Sty 2009, 00:37

UszatyPL, co to znaczy komplikatywny? Tego słowa to ja w słoniku j. polskiego nie widzę :3:
Chodzi Ci o responsywność systemu? Jeśli tak to w moim odczuciu jest on bardziej responsywny od VISTY i podobny szybkością działania do XP. Zjada tylko "trochę" więcej ramu od niego, ale i tak mniej od VISTY. U mnie 7 zużywa ok. 500mb ram.
A co do podobieństwa do XP - nie masz co na to liczyć, system ten bardziej przypomina VISTę niż XP.
Kiedyś na tym forum pisałem, ze VISTA to etap przejściowy pomiędzy XP a 7 podobnie jak Win ME był przejściowym pomiędzy 98 a win 2k (czy XP). Chyba miałem rację, jeśli nie popsują jeszcze 7 do daty wydania.
Co do funkcjonalności - jestem człowiekiem który lubi nowinki i uwielbia eksperymentować :]
I jak narazie jestem pozytywnie zaskoczony co do wstecznej kompatybilności programów. Nawet antywirus KASPERSKY AV 2009 zainstalował się bez problemu. Wszystkie programy jakie dotychczas zainstalowałem chodzą bez problemu. Jeden program wywalił mi komunikat o nierozpoznanej wersji windows, ale zainstalował się bez problemów i chodzi OK.
System po instalacji zajmuje ok. 6,5 GB bez hiberfila i odliczonym miejscem zajętym przez pagefile (wersja ultimate).
Wg. mnie jest to po prostu naprawiona VISTA.
Awatar użytkownika
Quirel
~user
 
Posty: 394
Dołączenie: 17 Maj 2006, 19:22
Pochwały: 20



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez DeadOrAlive 02 Sty 2009, 01:28

Quirel napisał(a):VISTA to etap przejściowy pomiędzy XP a 7 podobnie jak Win ME był przejściowym pomiędzy 98 a win 2k (czy XP).

Toś mnie rozbawił porównaniem <rotfl>

W dalszym ciągu żadnych konkretów co do lepszej funkcjonalności od Visty i ew. nowego systemu plików.
Awatar użytkownika
DeadOrAlive
~user
 
Posty: 10790
Dołączenie: 02 Cze 2005, 19:58
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 511



Re: windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez UszatyPL 02 Sty 2009, 01:32

Quirel napisał(a):UszatyPL, Nawet antywirus KASPERSKY AV 2009 zainstalował się bez problemu. Wszystkie programy jakie dotychczas zainstalowałem chodzą bez problemu. Jeden program wywalił mi komunikat o nierozpoznanej wersji windows, ale zainstalował się bez problemów i chodzi OK.


człowieku i to chodzi, jeżeli tak jest to wszystko będzie wg moich oczekiwań , i sforłumownie twoje ze jest to poprawiona wersja VISTY bardzo mnie ucieszyło.Jeżeliw wszystko co tu naspisałeś okażę się prawdą to będe bardzo zadowolony, a co do wyglondu to i tak wybieram vistę niż XP więc wygond wg mnie możę być tylko lepszy^^
Nigdy nie mów nigdy..
Intel Core 2 Duo E8400 3GHz + 4 GB RAM + GeForce GTX 280 :)
Zapraszam na mój kanał na youtube :) znajduje się tam mój serial zrobiony w GTA IV
Awatar użytkownika
UszatyPL
~user
 
Posty: 458
Dołączenie: 10 Gru 2008, 21:53
Miejscowość: Pomorze
Pochwały: 2



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez Mike 02 Sty 2009, 18:48

http://www.windows7.pl/nowosci/windows_7_build_6956_kontra_vista_i_xp.php
Awatar użytkownika
Mike
*mod
 
Posty: 10264
Dołączenie: 16 Gru 2005, 13:30
Pochwały: 989



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez Quirel 02 Sty 2009, 20:20

DeadOrAlive, a powiedz, że tak nie jest XD
Zobacz że M$ wypuścił po Win98SE system o nazwie WinMe który nie nadawał się do niczego, dopiero kolejna wersja (win 2k i jego rozbudowany następca WinXP) nadawały się do użytku.
Teraz historia się powtarza. Dobry jak na M$ system WinXP => nie nadający się do użytku Win Vista => Win7 - system, w którym już w wersji beta widać, że nadaje się do użytku.
Awatar użytkownika
Quirel
~user
 
Posty: 394
Dołączenie: 17 Maj 2006, 19:22
Pochwały: 20



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez numerant* 02 Sty 2009, 20:27

Quirel napisał(a):nie nadający się do użytku Win Vista


Quirel napisał(a):Win7 - system, w którym już w wersji beta widać, że nadaje się do użytku.


Przepraszam, ale to głupie gadanie. Vista to bardzo dobry system, o niebo stabilniejszy niż XP. Kwestia odpowiedniej konfiguracji / odchudzenia w vLite.

Poza tym -> skoro mówisz, że Vista nie nadaje się do użytku, to na pewno masz z nią jakieś doświadczenie i jesteś w stanie wykazać, co takiego jest w Win 7 czego nie ma Vista i z tego powodu jest nieużywalna? Tak się składa, że używałem buildu 6801 i 6956 przez jakiś czas, i oprócz nowego paska dolnego, bootscreena, oraz niewielkiej poprawy wydajności, nastąpiły tylko zmiany kosmetyczne. Beta 1 pewnie też nie wprowadza wiele nowego.
Laptop: Asus K53SV-SX187V || Ubuntu 12.04 | Mac OS X Lion | Windows 7 Home Premium x64
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji.
Awatar użytkownika
numerant*
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 19 Sie 2005, 18:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 89



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez Okocza 02 Sty 2009, 20:50

numerant* napisał(a):Vista to bardzo dobry system, o niebo stabilniejszy niż XP.


potwierdzam, poza jednym przypadkiem nie możności zainstalowania SP1 nie narzekam na Vistę w ogóle. Używam jej ~pół roku i jestem w pełni zadowolony, bardziej niż z XP w którym co i rusz wyskakiwał BSoD lub jakiś inny błąd.
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez Quirel 02 Sty 2009, 20:55

Dobrze, a więc w takim razie jedno pytanie, skoro VISTA to taki dobry system to dlaczego na tym forum ok. 1/3 wątków dotyczy VISTY gdy VISTA jest na ok. 10%?
Dodatkowo na tym lapku obok Win XP i Debiana Gnu/Linux miałem VISTĘ, która to w moim subiektywnym odczuciu była systemem ociężałym, gubiącym ustawienia (sic!) etc.
numerant*, napisałeś również o optymalizacji vLite, odpowiedniej konfiguracji (czyżby wyłączenie części usług, zmiana zmiennych środowiskowych etc?) ale czy zwykły szary użytkownik windowsa podejmuje takie działania? Nie każdy jest informatykiem, to że część ludzi (mały procent użytkowników komputerów) potrafi sama zainstalować Win OS, zainstalować antywirusa, firefoxa czy operę, ale czy znają np. gpedit.msc , services.msc msconfig? Szczerze wątpię. Dlatego uważam iż dobry system powinien działać szybko i stabilnie bez nadmiernego działania użytkownika. Oczywiście powinien też dawać możliwość zaawansowanej konfiguracji dla bardziej doświadczonych użytkowników.
Okocza, BSODa na XP nie widziałem wieki (no chyba że pogrzebałem w rejestrze, ale to na własne życzenie), na VISCIE wystarczyło odpalić AllPlayera żeby go zobaczyć....
I jakoś u mnie XP chodził szybciej od XP.
Awatar użytkownika
Quirel
~user
 
Posty: 394
Dołączenie: 17 Maj 2006, 19:22
Pochwały: 20



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez numerant* 02 Sty 2009, 21:04

Dlaczego? Gdyż w Viście w stosunku do XP sporo się pozmieniało, i ludzie przyzwyczajeni do XP mogą sobie nie radzić. Jeśli w 7 zmieni się wiele - będzie z nią podobnie.

numerant* napisał(a):jesteś w stanie wykazać, co takiego jest w Win 7 czego nie ma Vista i z tego powodu jest nieużywalna?


Dalej czekam na odpowiedź.
Laptop: Asus K53SV-SX187V || Ubuntu 12.04 | Mac OS X Lion | Windows 7 Home Premium x64
Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji.
Awatar użytkownika
numerant*
~user
 
Posty: 1083
Dołączenie: 19 Sie 2005, 18:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 89



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez Okocza 02 Sty 2009, 21:16

Quirel napisał(a):systemem ociężałym, gubiącym ustawienia (sic!)


Ociężałym? Mało ramu, grafika słaba. Fakt, Vista ma duże wymagania, 1GB ramu żeby działać stabilnie, ale w moim odczuciu (znam osobę która odpaliła Windowsa 2008 na 40MB ramu) nie jest to też strasznie dużo. Ojciec na 1GB ramu gra w gry i ma Vistę zainstalowaną, więc te wymagania są trochę zawyżone.

Quirel napisał(a):Dobrze, a więc w takim razie jedno pytanie, skoro VISTA to taki dobry system to dlaczego na tym forum ok. 1/3 wątków dotyczy VISTY gdy VISTA jest na ok. 10%?


A czemu 3/4 tych tematów dotyczy laptopów z PREINSTALOWALNĄ Vistą której użytkownicy chcą się jej pozbyć bo naczytali się różnych rzeczy na jej temat? Osobiście używałem 2 wersji. Home Premium i Ultimate (mam caly czas zainstalowaną) i obydwie chodzą stabilnie i o wiele łatwiej jest niż na XP. Poza tym, na laptopie był Home Premium - praktycznie wszystko to samo co w Ultimate dla przeciętnego użtkownika, który na pewno nie korzysta z jakichś zaawansowanych technologii Visty Ultimate.

Quirel napisał(a):Szczerze wątpię. Dlatego uważam iż dobry system powinien działać szybko i stabilnie bez nadmiernego działania użytkownika


Patrz wypowiedź parę linijek wyżej.

Quirel napisał(a):BSODa na XP nie widziałem wieki


Wystarczyło wyjąć kartę grafiki do przeczyszczenia, włożyć ją spowrotem aby uzyskać 'ciekawy' BSoD (hard error) jest nawet mój temat w hardware.

Quirel napisał(a):na VISCIE wystarczyło odpalić AllPlayera żeby go zobaczyć.


Proszę, proszę, testowany program na 3 komputerach i na ŻADNYM ani śladu BSoD przy użytkowaniu...
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez DeadOrAlive 02 Sty 2009, 21:36

Quirel napisał(a):nie nadający się do użytku Win Vista


to stwierdzenie tylko świadczy o Twoim totalnym braku wiedzy nt. systemów operacyjnych. Najgorsze, że chcesz wyrażać kategoryczne opinie i być traktowanym poważnie.
Żadnych konkretów nie napisałeś, a pytania były konkretne. Zresztą jak można wyrażać opinie jak ma się do czynienia z kradzionym oprogramowaniem....
Awatar użytkownika
DeadOrAlive
~user
 
Posty: 10790
Dołączenie: 02 Cze 2005, 19:58
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Pochwały: 511



Windows 7 - oczekiwania a rzeczywistość

Postprzez Quirel 02 Sty 2009, 23:19

Wady Windows VISTA:
1. Brak możliwości odtwarzania wideo w jakości HD gdy sprzęt zostanie uznany za "niekompatybilny"
2. Digital Rights Management
3. Olbrzymie wymagania sprzętowe, system ma być jedynie podstawą do uruchamiania programów a nie kobyłą zajmującą połowę zasobów komputera
4. Przy naprawdę intensywnym wykorzystywaniu (czyt. instalacja wielu programów) system zaczyna chodzić o wiele wolniej (właściwie jest to wina wszystkich windowsów, w przeciwieństwie do *nixów)
5. Miałem okazję testować już m. in. kolejno:
Win 3.11
Win95
Win98
Win2k
WinMe
WinXP
WinServer 2k
WinServer 2k3
WinServer 2k8
Win Vista Business
Win 7
Linux Fedora
Linux Ubuntu
Linux Gentoo
GNU/Linux Debian
Linux Slackware
Linux Yoper
NetBSD
MacOS X (Leopard)
i uwierz mi nie spotkałem systemu tak ociężałego jak Vista, jego responsywność jest godna pożałowania... Zresztą nie jest to moje subiektywne odczucie ale zostało to wykazane w wielu testach. Wystarczy otworzyć google.pl
O dziwo system działający na tym samym jądrze co VISTA - WinServer 2k8 - działa o wiele wydajniej od VISTY. Nawet po włączeniu AERO i obsługi multimediów.
6. UAC - nie powiem, idea słuszna, jedna sposób wprowadzenia niezbyt udany, nie dość że często do wykonania wielu bezpiecznych z punku widzenia OSa rzeczy wymaga potwierdzenia praw, to bardo łatwo można obejść te zabezpieczenia. => Tutaj widać zaletę Win7, komunikaty zostały znacznie zredukowane, pojawiają się dopiero gdy użytkownik uruchamia program, który naprawdę może coś zrobić w systemie operacyjnym.
7. System ten nie pozwala na modyfikowanie niektórych elementów systemu nawet administratorowi!
Aby to ominąć ludzie wykorzystują lukę w systemie:
http://www.pcworld.pl/artykuly/56864/Vista.wio.html
8. "Energooszczędność" systemu, jakby nie patrzeć ten sam laptop z zainstalowanym WinXP działa nawet o godzinę dłużej niż na VISCIE, nawet na profilu Laptop.
9. System jest wolniejszy w grach oraz kopiowaniu plików zarówno na HDD jak i przez sieć:
http://www.firingsquad.com/hardware/amd_nvidia_windows_vista_driver_performance_update/page8.asp
http://pclab.pl/news30656.html
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=7952&Vista+SP1+kopiuje+przez+siec+trzy+razy+szybciej
10. Vista to system niedopracowany, co przyznał sam Balmer podczas MPV Global Summit:
http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15&n=8751&MVP+Global+Summit+2008
11. Wsparcie dla Win VISTA skończy się szybciej niż dla systemu WinXP :]

A co do oryginalności Windows 7, VISTA była wydana Betatesterom bez konieczności aktywacji, podobny krok M$ podjął przy Win7, system po prostu nie prosi o klucz, ale w czasie instalacji przypomniał że jest to wersja testowa etc.
I jeśli chodzi o licencję na produkty z rodziny Windows to wystarczy licencja MSDNAA, a część z tych systemów była dostępna czasem jako dodatek do gazet w wersji 180-dniowej.

Informacje na temat nowości w Win7:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows_7
Ale najważniejsza zaleta Windows 7 to optymalizacja kodu systemu. System ten zajmuje już po instalacji mniej miejsca niż vista.
Ostatnio edytowany przez Quirel 02 Sty 2009, 23:31, edytowano w sumie 2 razy
Awatar użytkownika
Quirel
~user
 
Posty: 394
Dołączenie: 17 Maj 2006, 19:22
Pochwały: 20



Następna

Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości