• Ogłoszenie:

Komputer nie chce się włączyć...

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Komputer nie chce się włączyć...

Postprzez gemboyrob2 27 Gru 2008, 16:06

reklama
W myśl mojego poprzedniego tematu, przeszedłem na Vistę. Dopiero co ją zainstalowałem, zainstalowałem także sterowniki do grafiki. Potem zaryzykowałem(niestety głupio) klikając w niezaufanym programie jakiś plik, który dodał mi, z tego co zdążyłem wyczytać jakieś pojedyncze biblioteki do rejestru, po tym komputer się zrestarował. Po restarcie wszystko jest ok do momentu, aż ma się zacząć ładować Windows, jeśli wcisnę jakiś przycisk to pojawiają się jakieś dziwne znaczki(w instrukcji do tego programu pisało, że mogą wystąpić błędy i mam potwierdzać wszystko o co windows będzie pytał, a jeśli będzie coś poważniejszego to resetować, ale nie mam żadnego wyboru, nie miałem żadnych opcji kliknięcia), coś podobnego jak tzw. "artefakty", tylko że są to symbole, które migają, a jeśli nic nie wcisnę to komputer znów się restartuje. Oczywiście mogę wejść do BIOS-u i moją pierwszą reakcją była ponowna instalacja Visty z płyty przez BIOS. Po przestawieniu w opcjach bootowania, że najpierw z płyty ma się system uruchamiać, to wtedy pojawia się czarny ekran i po pewnym czasie włącza się czarny ekran związany z instalacją Windowsa na nowo, ale tak dosłownie na sekundę i znowu włączają się te dziwne znaczki. I teraz pytanie: Co mam zrobić? Oczywiście, jeśli format partycji systemowej będzie dostępny z pozycji w której jestem, to biorę go w ciemno. Dzięki za pomoc.
Ostatnio edytowany przez gemboyrob2, 27 Gru 2008, 16:14, edytowano w sumie 1 raz
gemboyrob2
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 26 Lis 2005, 08:53



Komputer nie chce się włączyć...

Postprzez Hellfire 27 Gru 2008, 16:10

Po włączeniu komputera naciskaj F8 -> wyskoczy menu i będziesz miał kilka opcji do wyboru, między innymi Tryb Awaryjny i ten tryb właśnie wybierz. System powinien się uruchomić ze zredukowanami możliwościami - włącz ten niezaufany program i spróbuj cofnąć to co tam zrobiłeś. Jeśli to nie pomoże, to w tym samym menu w którym wybrałeś tryb awaryjny spróbuj uruchomić system za pomocą opcji Ostatnia znana dobra konfiguracja.
<rotfl>
Awatar użytkownika
Hellfire
~user
 
Posty: 2753
Dołączenie: 04 Sty 2006, 18:24
Miejscowość: Kluszkowce
Pochwały: 162



Re: komputer nie chce się włączyć...

Postprzez gemboyrob2 27 Gru 2008, 16:20

Już sformatowałem dysk C z poziomu instalatora i instaluje na nowo Vistę, nie musiałem wybierać trybu awaryjnego, bo udało się, że w końcu nie wyskoczyły te dziwne znaczki.

EDIT: Wszystko jest już ok, Vista sprawuje się jak dotąd nieźle, chociaż wczoraj musiałem instalować ją 3(!) razy...., problem rozwiązany - do zamknięcia.
gemboyrob2
~user
 
Posty: 44
Dołączenie: 26 Lis 2005, 08:53




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości