• Ogłoszenie:

edycja pliku boot.ini

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Edycja pliku boot.ini

Postprzez Jan 06 Cze 2008, 08:09

reklama
Dzięki. Z pendrivem już sobie poradziłem.
Mam zainstalowane na komputerze dwa systemy windows XP (Home oraz Professional). Jak usunąć jeden z nich tzn. Professionala?
makler5
Jan
~user
 
Posty: 123
Dołączenie: 06 Gru 2006, 02:37



Postprzez j23 06 Cze 2008, 08:38

edytujesz boot.ini usuwajac pozycje dotyczaca tego professionala, bedac na home usuwasz z partycji na ktorej jest professional katalog %windir% no i dla pewnosci w konsoli fixboot i fixmbr

mozesz tez w konsoli przerobic boot.ini, ewentualnie zrekonstruowac gdyby cos sie sypnelo:

Kod: Zaznacz wszystko
bootcfg /rebuild: przeszukuje wszystkie instalacje windy, z ktorych mozesz wybrac ktora chcesz dodac.
j23
~user
 
Posty: 742
Dołączenie: 04 Lut 2006, 08:17
Pochwały: 47



Postprzez Jan 06 Cze 2008, 08:55

A gdzie wpisuję ten kod, który podałeś boofcfg/rebuild ?
makler5
Jan
~user
 
Posty: 123
Dołączenie: 06 Gru 2006, 02:37



Postprzez j23 06 Cze 2008, 09:25

Jan napisał(a):A gdzie wpisuję ten kod, który podałeś boofcfg/rebuild ?

konsola odzyskiwania, no ale zrobmy moze tak: podaj zawartosc boot.ini tutaj w tagach code a my podamy co bedzie musialo tam byc, oki? :D

przydaloby sie zeby modzi ten watek oddzielili

pzdr
j23
~user
 
Posty: 742
Dołączenie: 04 Lut 2006, 08:17
Pochwały: 47



Postprzez Magik 06 Cze 2008, 12:01

Jan napisał(a):Dzięki. Z pendrivem już sobie poradziłem.
Mam zainstalowane na komputerze dwa systemy windows XP (Home oraz Professional). Jak usunąć jeden z nich tzn. Professionala?



Prawy Przycisk myszy :arrow: Moj komputer :arrow: wlasciwosci :arrow: zaawansowane :arrow: Uruchamianie i odzyskiwanie :arrow: zmiany i wybierz jeden system z listy

Wsio

Pozdrawiam


edit by emo

Pozwolilem sobie podzielic ten temacik
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Jan 06 Cze 2008, 17:17

Dzięki. Pomogło. Teraz się już oba nie wyświetlają. Lecz tem professional chyba tkwi na dysku. Jak go moge skutecznie wyrzucic? Nie wolno mi go trzymać na kompie.

Mam kolejny problem: gdy przewijam stronę to storna faluje nie przesuwa się płynnie. Jak to przestawić, gdyż dzieje sie to we wszystkich aplikacjach?

Musze powiedzieć, że pierwszy raz mam tak duże problemy po zainstalowaniu XP, a robiłem to już nie raz. Nie działa mi tez głos, bo nie chyba nie ma sterownika ani karta graficzna, bo nie idzie mi gra Germany, która do tej pory chodziła (brak jakiegos akceleratora) . Ponadto zdarza się, że wywala mnie w taakcie przyglądania internetu BIOSA. Ponadto często się zawiesza. Istny chaos. A może ten (zdradzony) profesional robi jakiś konflikt.
makler5
Jan
~user
 
Posty: 123
Dołączenie: 06 Gru 2006, 02:37



Postprzez Okocza 06 Cze 2008, 17:20

Jan napisał(a):gdy przewijam stronę to storna faluje nie przesuwa się płynnie. Jak to przestawić, gdyż dzieje sie to we wszystkich aplikacjach?


nowe stery od grafiki zainstaluj - widocznie jakieś stare masz ;)
eMachines E730G - Core i5-430M, 2GiB RAM, ATI Mobility Radeon HD5470, WD 320GiB; Cort Z-44,DR 0.09-0.42, Peavey Backstage
Mac OS X 10.7.4 Lion // Windows 7 Professional x64 // NIE POMAGAM NA PW/GG/E-MAIL
Image
"Moje Ego i Anima spotykają się i wymieniają przepisami na ciasteczka" - Maynard James Keenan
Awatar użytkownika
Okocza
~user
 
Posty: 8001
Dołączenie: 19 Mar 2006, 11:53
Pochwały: 406



Postprzez Magik 06 Cze 2008, 17:23

Jan napisał(a):Mam kolejny problem: gdy przewijam stronę to storna faluje nie przesuwa się płynnie. Jak to przestawić, gdyż dzieje sie to we wszystkich aplikacjach?

Musze powiedzieć, że pierwszy raz mam tak duże problemy po zainstalowaniu XP, a robiłem to już nie raz. Nie działa mi tez głos, bo nie chyba nie ma sterownika ani karta graficzna, bo nie idzie mi gra Germany, która do tej pory chodziła (brak jakiegos akceleratora) . Ponadto zdarza się, że wywala mnie w taakcie przyglądania internetu BIOSA. Ponadto często się zawiesza. Istny chaos. A może ten (zdradzony) profesional robi jakiś konflikt.


Najlepsza opcja bylby calkowity format i instalka czystego XP........
Te systemy sa na jednej partycji czy 2 roznych??
Jak na jednej to nie masz co sie bawic tylko format..........
Mozesz usunac katalog WINNT jednego z systemow, ale zostana wpisy w rejestrze itd.........I dalej bedzie chaos


Jan napisał(a):Mam kolejny problem: gdy przewijam stronę to storna faluje nie przesuwa się płynnie. Jak to przestawić, gdyż dzieje sie to we wszystkich aplikacjach?


Firefox
Opcje -> Zaawansowane -> Przegladanie -> Włacz płynne przewijanie

Do reszty konieczna instalacja sterownikow od karty graficznej

Pozdrawiam
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Jan 06 Cze 2008, 17:30

dzięki. To słuszna rada. Mam jeszcze pytanie, gdyż już trochę poinstalowałem innych programów uzytkowych a także mam troche plików. To wszystko jest na partycji C razem z obydwoma windowsami. Na wolnej partycji D mam blisko 30 GB więc wszystko zmieszczę. Słyszałem, że wszystko mozna przenieść na partycję D poprzez mapwwanie dysku. Co to jaest i jak się robi? czy w ten sposób nie przeniosę sobie równiez windowsów na D ?
makler5
Jan
~user
 
Posty: 123
Dołączenie: 06 Gru 2006, 02:37



Postprzez Magik 06 Cze 2008, 17:36

Jan napisał(a):poprzez mapwwanie dysku. Co to jaest i jak się robi?


http://banita.pl/konf/smbmap.html

Jan napisał(a):Słyszałem, że wszystko mozna przenieść na partycję D poprzez mapwwanie dysku.


yyyyyyyyy..........

Jan napisał(a):a także mam troche plików. To wszystko jest na partycji C razem z obydwoma windowsami. Na wolnej partycji D mam blisko 30 GB więc wszystko zmieszczę


to pliki przenies i juz
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez j23 06 Cze 2008, 18:14

emo Magik napisał(a):Najlepsza opcja bylby calkowity format i instalka czystego XP........

no to juz przesada O_O w sasiednim temacie widnieje ze poster nie ma zadnych sterow na windzie, moze po prostu je zainstalowac. format to pojscie na latwizne, chyba ze nie ma zadnego oprogramowania

zadbaj aby stery byly wszystkie wrzucone - mainboard, sound, graphics, etc etc...

aaa czy dobrze widze czy masz 2 systemy na 1 partycji?? jesli tak to czy maja osobne katalogi? jesli tak to czy maja osobne zestawy w documents and settings?
emo Magik napisał(a):Jak na jednej to nie masz co sie bawic tylko format..........

to nie tak magik, patrz j/w..
j23
~user
 
Posty: 742
Dołączenie: 04 Lut 2006, 08:17
Pochwały: 47



Postprzez Magik 06 Cze 2008, 19:27

j23 napisał(a):no to juz przesada O_O


nie moze byc przesada........Bo 2 windowsy na tej samej partycji :arrow: rejestry i wpisy odnoszace sie do nich :arrow: 2X Documents&Settings

j23 napisał(a):format to pojscie na latwizne


to w tej sytuacji....... :arrow: co pociagnie dluzej :?:
:arrow: nowo postawiony system
:arrow: czy system wyciagniety nazwijmy z "tarapatow"
:arrow: i ktory z nich bedzie pewniejszy :?:
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez j23 07 Cze 2008, 17:16

ja rozumiem ale to jest tak:

2 systemy na 1 partycji, czyli:

1. domniemam ze sa w osobnych katalogach czyli jedna winda w c:\windows a druga c:\winnt albo inaczej jak kto woli a wiec nie bedzie konfliktow rejestru wspolnego

2. documents and settings - w tym katalogu beda po 2 katalogi. domniemamy ze user to np j23, wiec:

dla 1 inst windy to beda:

j23
all users
default user
localservice
networkservice

dla 2giej windy:
j23.WINDOWS
all users.WINDOWS
default user.WINDOWS
localservice.WINDOWS
networkservice.WINDOWS

:D zero konfliktow ustawien indywidualnych w trybie user mode

mialem home i pro kiedys na jednej partycji (bo chcialem wylapywac roznice - taki experyment)

home zainst w kat c:\winhome, a pro w c:\windows

wiec dlatego sugeruje ze usuwanie 1 systemu to duzo prostsze rozwiazanie

pzdr :mrgreen:
j23
~user
 
Posty: 742
Dołączenie: 04 Lut 2006, 08:17
Pochwały: 47



Postprzez Jan 07 Cze 2008, 17:49

Dzieki wszystkim. Rozwiązałem problem salomonowo formatując dysk i instalując ponownie windows home. Nic się nie stało, gdyż miałem bacupu plików. Jest jeszcze jeden problem, który miałem też poprzednio. Otóż nie mam żadnej fonii. Komputer jest niemy. Nic nie mogę odtwarzać ani z płyty ani netu. Nawet windows media player sygnalizuje mi błąd.
Dodam, że w menedżerze urządzeń obok Kontroler urządzeń audio jest żółty znak zapytania. Coś tu nie gra, ale jak to naprawić?
makler5
Jan
~user
 
Posty: 123
Dołączenie: 06 Gru 2006, 02:37



Postprzez j23 07 Cze 2008, 17:53

a stery sa? jaka plyta glowna i karta dzwiekowa (jesli nie zintegrowana)? poszukamy dobrych sterow
j23
~user
 
Posty: 742
Dołączenie: 04 Lut 2006, 08:17
Pochwały: 47



Postprzez Magik 07 Cze 2008, 18:08

j23 napisał(a):1. domniemam ze sa w osobnych katalogach czyli jedna winda w c:\windows a druga c:\winnt albo inaczej jak kto woli a wiec nie bedzie konfliktow rejestru wspolnego


ale oba XP wiec katalogi WinNT
j23 napisał(a):ero konfliktow ustawien indywidualnych w trybie user mode

mialem home i pro kiedys na jednej partycji (bo chcialem wylapywac roznice - taki experyment)

home zainst w kat c:\winhome, a pro w c:\windows

wiec dlatego sugeruje ze usuwanie 1 systemu to duzo prostsze rozwiazanie

pzdr



szanuje zdanie ale bede obstawal ze lepiej zrobic raz a porzadnie :!:

Jan napisał(a):odtwarzać ani z płyty ani netu. Nawet windows media player sygnalizuje mi błąd.
Dodam, że w menedżerze urządzeń obok Kontroler urządzeń audio jest żółty znak zapytania. Coś tu nie gra, ale jak to naprawić?


musowo zainstaluj sterowniki albo podaj nam nazwe karty dzwiekowej to zarzucimy linkiem
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Jan 07 Cze 2008, 20:50

Przy pomocy Everestu znalazłem następujące dane:
- w zakładce dźwięk PCI/PnP

nVIDIA MCP2 - S
nVIDIA MCP2 - S - Audio Processing Unit (Dolby Digital)

- w zakładce Dźwięk Windows nie ma nic.
makler5
Jan
~user
 
Posty: 123
Dołączenie: 06 Gru 2006, 02:37



Postprzez Magik 07 Cze 2008, 20:55

Jan napisał(a):Przy pomocy Everestu znalazłem następujące dane:
- w zakładce dźwięk PCI/PnP

nVIDIA MCP2 - S
nVIDIA MCP2 - S - Audio Processing Unit (Dolby Digital)

- w zakładce Dźwięk Windows nie ma nic.


Podaj jeszcze nazwe i producenta plyty glownej.....Bo ta karta dzwiekowa jest zintegrowana

Ewentualnie zainstaluj sterowniki z plytki od plyty glownej
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Jan 07 Cze 2008, 21:03

Podaję:

ID płyty głównej 08/16/2004-MS-6570E-6A61BM4KC-00

Nazwa płyty głównej MSI K7N2 Delta2 (MS-6570E)

Nazwa firmy Micro-Star International
makler5
Jan
~user
 
Posty: 123
Dołączenie: 06 Gru 2006, 02:37



Postprzez Magik 07 Cze 2008, 21:10

Wybierasz to
NVIDIA nForce2 System Drivers for MCP2 of SB

http://global.msi.com.tw/index.php?func=downloaddetail&type=driver&maincat_no=1&prod_no=519
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Następna

Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości