
Mój dysk podzielony był na 4 partycje : 2 po 35 gb, jedną linuxową (ext3) na której miałem zainstalowany Linux Mandriva i partycję NTFC na której miałem win XP.
Przy reinstalacji Linuxa (mandrivy) w oknie zarządzania partycjami sformatowałem tę partycję linuxową i (chyba przypadkowo) partycję NTFC. Pojawił się komunikat o zapisanych zmianach na dysk. Zainstalowałem Mandrivę i wszystko ok.
Jednak gdy chciałem zainstalować WIN XP wystąpił problem następujący. Przy wyborze którejkolwiek partycji (program Diskpart), ba nawet gdy kasuję którąś z obecnych i tworzę surową, po wybraniu tejże pojawia się komunikat w stylu: Na dysku twardym nie ma partycji zgodnej z systemem Win XP, nie można zainstalować systemu.
Jak rozwiązać ten problem?