• Ogłoszenie:

maleje mi wolne miejsce na dysku jak włączam pewien program

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

maleje mi wolne miejsce na dysku jak włączam pewien program

Postprzez Nutka 12 Mar 2006, 12:31

reklama
Mam windowsa 98 i dwa dyski: C: i D: . mają mały rozmiar (C: ok. 3,5 gb; D: 15gb) ale mi to całkowicie wystarcza :)

Na dysku C: mam wolne ok. 1gb bo prawie wszystko co mam na kompie mam na D:. Niestety jak uruchamiam photoshopa (7.0) to zaobserwowałąm że miejsce maleje do 50mb :/:/ i nie mogę nic robić na photoshopie (scrath disks are full). Miejsce na D: się nie zmienia (7gb).

Robiłam wczoraj defragmentację i scandiska i miejsce mi się zmniejszyło do 300mb :/:/
Czy format jest konieczny?? Bardzo prosze o wszelką pomoc.

Jeśli taki temat już istnieje to bardzo przepraszam i prosiłabym o linka do niego bo w wyszukiwrce nic takiego nie znalazłam :(:(
Mężczyźni rozwijają się do 3 roku życia... dalej tylko rosną :)
Nutka
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 27 Paź 2005, 23:19



Postprzez fluid 12 Mar 2006, 13:08

to jest normalne bo komputer potrzebuje wiecej zasobow i zaczyna uzywac pliku wymiany na dysku C
najlepszym rozwiazaniem byloby utworzenie na dysku dodatkowej partycji o rozmiarze okolo 2GB (ustawiony na sztywno) i w systemie FAT32 i tam umiescic plik wymiany
jest to najlepsze rozwiazanie ale niestety wymaga troche wiekszej znajomosci komputerow niz ty posiadasz
wiec musialabys kogos o to poprosic
samemu o ile umiesz to mozesz zwiekszyc rozmiar partycji C zabierajac troche z partycji D (za pomoca partition magic) ale jezeli nei wiesz jak to zrobic to lepiej sie nei zabieraj za to bo tylko sobie zaszkodzisz
Sprzedam zestaw perkusji do GUITAR HERO na x360 - chetni pisacna PW
Each EMO can suck my ballsack but one in particular...
NIE POMAGAM NA PW, CHCESZ POMOCY - PISZ NA FORUM W ODPOWIEDNIM TEMACIE
GalkaPL - nieważne jaki będzie twój nowy nick my ZAWSZE będziemy pamiętać własnie ten...
Awatar użytkownika
fluid
*mod
 
Posty: 14746
Dołączenie: 12 Gru 2004, 00:38
Miejscowość: Warszawa
Pochwały: 947



Postprzez pinger 12 Mar 2006, 14:22

Ja polecam dokupic trosze pamieci RAM

P.S.

No nie ma co. Pojechales Panne na maxa...;) Brawo Jasiu
masz problem? :) dzwon:P Skype: pinger
Awatar użytkownika
pinger
~user
 
Posty: 232
Dołączenie: 29 Sty 2004, 09:47
Miejscowość: wroc.pl
Pochwały: 5



Postprzez Nutka 12 Mar 2006, 14:50

Ech.. wiem co to partition magic, wczoraj to sobie ściągnęłam :P

Sprubuję jakos znaleść w necie przewodniki czy co.. a jak nic nie pomoze to faktycznie postaram się o więcej pamięci. :)
dzięki za podpowiedzi :P

(przyznaję się bez bicia: nie jestem na waszym poziomie jeśli chodzi o informatykę, i właśnie dlatego sie was tutaj radzę :PP)
Mężczyźni rozwijają się do 3 roku życia... dalej tylko rosną :)
Nutka
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 27 Paź 2005, 23:19



Re: maleje mi wolne miejsce na dysku jak włączam pewien prog

Postprzez Reveler 12 Mar 2006, 14:55

Nutka napisał(a):jak uruchamiam photoshopa (7.0) to zaobserwowałąm że miejsce maleje do 50mb(...)Miejsce na D: się nie zmienia (7gb).

Przeinstaluj Photoshopa na partycje D:... wtedy dysk C: będzie mniej obciążony... BTW, powinna byc po instalacji informacja że lepiej zainstalować program na innej partycji niż systemowa...
Image
Lost in the night, wandering alone.Try as I might to escape the fire, it never lets me go.Oh no, oh no, I've got to find a way. A way, a way, a way to rise above it all.
Awatar użytkownika
Reveler
~user
 
Posty: 3091
Dołączenie: 10 Lut 2006, 02:19
Pochwały: 150



Postprzez pinger 12 Mar 2006, 15:01

To jakas glupota.. po instalacji wyskauje informacja "zalecamy instalacje na innym dysku niz systemowy" ?? po pierwsze to troche za pozno na taki komunikat. Po drugie pohotohopa instalowalem wiele razy i nigdy nie widzalem takiej informacji. Po trzecie jakie to ma znaczenie gdzie jest zainstalowany. Po czwarte. W ustawieniach photoshowa ustawiasz gdzie ma zapisywac swoje dane podczas pracy. CTRL+K dla wtajemniczonych i nie. Zakladka Dysku magazynujace. Pierwsz, drugi trzeci i czwarty.. widzimy? pierwszy to 'Uruchamianie'. Wystarczy ze ustawimy tam inna partycje niz C i gotowe. Nie trzeba instalowac Photoshopa na innej partycji i .."system bedzie mniej obciazony".

Autor postu otrzymał pochwałę
masz problem? :) dzwon:P Skype: pinger
Awatar użytkownika
pinger
~user
 
Posty: 232
Dołączenie: 29 Sty 2004, 09:47
Miejscowość: wroc.pl
Pochwały: 5



Re: maleje mi wolne miejsce na dysku jak włączam pewien prog

Postprzez Nutka 12 Mar 2006, 17:12

Reveler napisał(a):Przeinstaluj Photoshopa na partycje D:... wtedy dysk C: będzie mniej obciążony...


Photoshopa instalowałam własnie na D:

Co do rady Pingera: dzięki, sprubuję, jak tylko uda mi się włączyć photoshopa :P (w to nie byłam wtajemniczona ;])

Mam jeszcze jedno pytanie. Z tego co się orientuję to w windowsie XP można usuwać bez rzadnych konsekwencji folder WINDOWS/TEMP.
Czy w win.98 też można?? Bo widzę że ten folder zajmuje mi 778 cennych MB...
Mężczyźni rozwijają się do 3 roku życia... dalej tylko rosną :)
Nutka
~user
 
Posty: 8
Dołączenie: 27 Paź 2005, 23:19



Postprzez MaciekSc 12 Mar 2006, 22:43

tak, bo to pliki tymczasowe
lubie chłopców...
MaciekSc
~user
 
Posty: 797
Dołączenie: 01 Paź 2005, 20:54
Miejscowość: Sosnowiec
Pochwały: 11




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości