• Ogłoszenie:

Problem z dźwiękiem windows xp

Wszystko odnośnie systemów z rodziny Microsoft

Problem z dźwiękiem windows xp

Postprzez husiek20031 19 Sty 2018, 22:43

reklama
Witam mam problem ponieważ ma windows xp i nie mam tam dźwięku. Sterowniki zainstalowane dostaje powiadomienie że podłączono urządzenie. Nie wiem co może być przyczyną. Będę wdzięczny za pomoc. PS temat jest powiązany z moim poprzednim postem dotyczącym tego samego systemu windows xp pro 64bit
husiek20031
~user
 
Posty: 228
Dołączenie: 09 Mar 2016, 21:43



Problem z dźwiękiem windows xp

Postprzez bladi1492 24 Sty 2018, 17:43

Najważniejsze rzeczy jakie nie napisałeś:
1. Jaka płyta główna -> Model
2. Jaki dodatek Service Pack ?
3. Jak i nie podałeś informacji w jakiej kolejności były wgrywane sterowniki.

Po podaniu danych informacji, postaramy się tobie pomóc.
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Problem z dźwiękiem windows xp

Postprzez husiek20031 25 Sty 2018, 10:43

Ok Przepraszam
1. Płyta to asus p5q-vm.
2. Service Pack 2 ale będzie 3.
3. Sterowniki były wgrywane za pomocą programu SlimDrivers.
Nie pamiętam w jakiej chyba jako 3 był te sterownik najpierw były od karty LAN później chyba karta graficzna.
Na Windows 7 też nie działa dźwięk.
husiek20031
~user
 
Posty: 228
Dołączenie: 09 Mar 2016, 21:43



Problem z dźwiękiem windows xp

Postprzez bladi1492 26 Sty 2018, 14:23

Witam ciebie husiek20031,
husiek20031 napisał(a):2. Service Pack 2 ale będzie 3.

To powinno rozwiązać problem z dźwiękiem w Windows XP, aczkolwiek z drugiej strony dlaczego:
husiek20031 napisał(a):Na Windows 7 też nie działa dźwięk.

Po tych dwóch informacjach bardziej bym stawiał na to że wina stoi po stronie samego urządzenia audio , i że jest albo uszkodzone albo zworka na płcie głównej jest usunięta przez co jest wyłączone.
Tylko nie mam pewności czy dana płyta główna posiada takie zabezpieczenie. Na twoim miejscu zaopatrzył bym się w opcjonalną kartę dzwiękową i to by na pewno naprawiło problem, ponieważ nie uważam że to wina jest oprogramowania, gdyż sprzęt audio na płycie głównej to" Realtek® ALC 1200 8 -kanałowy High-Definition Audio" z którą bez problemu system Windows 7 powinien sobie poradzić.
"Nie rozmawiaj z idiotą bo najpierw zniżysz się do jego poziomu a potem on pobije Cię doświadczeniem..."
Awatar użytkownika
bladi1492
~user
 
Posty: 695
Dołączenie: 12 Cze 2007, 11:00
Miejscowość: Cybinka-Słubice
Pochwały: 51



Problem z dźwiękiem windows xp

Postprzez husiek20031 27 Sty 2018, 17:15

Na Windows xp już jest pack 3, ale nie rozwiązało to problemu. Na płycie głównej jest dużo zworek i pamiętam, że je wyjmowałem ale raczej później odłożyłem na miejsce. Wyjmowałem je ponieważ miałem problemy z tą płytą, w ostateczności poszedłem do serwisu, gdzie zdiagnozowali przyczynę. Dziwi mnie to ponieważ gdy podłączam głośniki lub słuchawki to dostaje powiadomienie, że zostały podłączone. Ale widziałem karty dźwiękowe na USB, jak myślisz coś takiego by się nadawało? Czy lepiej zainwestować w taką na złącze PCI?
husiek20031
~user
 
Posty: 228
Dołączenie: 09 Mar 2016, 21:43



Problem z dźwiękiem windows xp

Postprzez Debik17 29 Sty 2018, 03:48

Witam. Mam podobny problem. Po czym rozpoznać ze zintegrowana karta dzwiękowa pada albo już padła ? Obecnie mam zainstalowany system Windows 10 64bit pro. Moja płyta to Gigabyte Ga-z68a-d3-b3, karta dzwiękowa to Realtek ALC 889. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki z Windows Update pod Windows 10. Dzwięk ogólnie działa tylko nie działa mi w menedzerze realtek hd audio np. efekty dzwiękowe czy korektor wszystko inne wydaje się być w porządku. Po protu po wybraniu odpowiedniego efektu dzwiękowego-środowisko, nic się nie zmienia. Czy jest to wina źle dopracowanych sterowników czy sprzętu ?
Debik17
 



Problem z dźwiękiem windows xp

Postprzez husiek20031 03 Lut 2018, 15:11

Zakupiłem kratę dźwiękową na USB za 35 zł z allegro. I szczerze jestem pod wrażeniem. Działa pięknie głos i nagrywanie z mikrofonu niczego sobie. A może kiedyś znajdę rozwiązanie tego problemu.

Dodano Dzisiaj, 16:18:
Debik17 napisał(a):Witam. Mam podobny problem. Po czym rozpoznać ze zintegrowana karta dzwiękowa pada albo już padła ? Obecnie mam zainstalowany system Windows 10 64bit pro. Moja płyta to Gigabyte Ga-z68a-d3-b3, karta dzwiękowa to Realtek ALC 889. Mam zainstalowane najnowsze sterowniki z Windows Update pod Windows 10. Dzwięk ogólnie działa tylko nie działa mi w menedzerze realtek hd audio np. efekty dzwiękowe czy korektor wszystko inne wydaje się być w porządku. Po protu po wybraniu odpowiedniego efektu dzwiękowego-środowisko, nic się nie zmienia. Czy jest to wina źle dopracowanych sterowników czy sprzętu ?


Radził bym ci wypalić na płycie lub jeżeli nie masz napędu to na pendrive i zrobić botowalny nośnik z systemem najlepiej ubuntu i tam sprawdź jak dźwięk będzie się zachowywał. Jeżeli będzie tak samo jak na Windows 10 to oznacza że karta dźwiękowa pada, a jeżeli będzie wszystko dobrze to oznacza że coś z systemem.
husiek20031
~user
 
Posty: 228
Dołączenie: 09 Mar 2016, 21:43



Problem z dźwiękiem windows xp

Postprzez husiek20031 20 Lut 2018, 22:54

Odpowie ktoś zależy mi na naprawieniu tego...

Dodano Dzisiaj, 20:19:
Dzięki za pomoc
husiek20031
~user
 
Posty: 228
Dołączenie: 09 Mar 2016, 21:43




Powróć do System Windows

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości