• Ogłoszenie:

odkrzurzacz - wyczyścił wszystko co sie da

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

odkrzurzacz - wyczyścił wszystko co sie da

Postprzez pershing444 28 Cze 2008, 23:20

reklama
Witam, mam problem taki, poniewaz robilem optymalizacje windowsa z tego przyklejonego tematu i po zainstalowaniu tego programu "odkurzacz" wybralem szybkie oczyszczanie dysku i to co sie stalo to mnie zdziwilo bardzo, wszystko z paska zadan, z menu start, z pulpitu i wszystkie skroty itd zostaly skasowane... nie zostalo nic, wiec wziąłem sie za przywracanie systemu, po przywroceniu, gdy wszedlem w Firefoxa to nie bylo zakladek historii, chciaem wiec poszukac folderu "dane aplikacji" ktorego nie bylo... zniknał... Da sie go jakos przywrocic jeszcze?
Ostatnio edytowany przez pershing444, 29 Cze 2008, 10:18, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
pershing444
 
Posty: 637
Dołączenie: 20 Maj 2008, 19:43
Pochwały: 8



Postprzez Magik 29 Cze 2008, 00:37

mozesz robic tak:

http://forum.programosy.pl/mozilla-firefox-kasuja-sie-zakladki-vt79358.html?highlight=firefox+zak%B3adki

http://forum.programosy.pl/firefox-znikajace-zakadki-vt72554.html?highlight=firefox+zak%B3adki

jak nie zadziala to trudno

BTW,

pershing444 napisał(a):ematu i po zainstalowaniu tego programu "odkurzacz" wybralem szybkie oczyszczanie dysku i


trzeba patrzec co ten program usuwa.........Tego typu programy uzywa sie z duza doza ostroznosci
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez pershing444 29 Cze 2008, 10:30

emo Magik napisał(a):jak nie zadziala to trudno

Nie zadzialalo... :/
Chociaz bardziej interesuje mnie to, czy mozna przywrócic dane aplikacji, programu Ares, bo skasowalo mi liste pobierania a naprawde mi duzo pobralo... :/ Wogole ten program to jakis glupi jest, podobno mial czyścic z niepotrzebnych plików, jest wybrany tryb bezpieczny i co z tego? usuneło mi tyle z kompa, praktycznie jak po formacie...

edit MaTi: No nie wiem czy "głupi" raczej źle go użyłeś, patrzy się co się usuwa, i z tego co wiem jest opcja kopii... Więc "głupi" to on raczej nie jest, ja go używałem i wszystko było ok.
Awatar użytkownika
pershing444
 
Posty: 637
Dołączenie: 20 Maj 2008, 19:43
Pochwały: 8



Postprzez Jasinek 29 Cze 2008, 10:39

pershing444 napisał(a):Wogole ten program to jakis glupi jest, podobno mial czyścic z niepotrzebnych plików, jest wybrany tryb bezpieczny i co z tego? usuneło mi tyle z kompa, praktycznie jak po formacie...

Używałem Odkurzacza przez rok i nie było takich problemów. Musialeś coś zmienić w opcjach.


pershing444 napisał(a):wszedlem w Firefoxa to nie bylo zakladek historii

Może to coś pomoże....
RufusFCB napisał(a):W menu FF wchodzi do: Zakładki Zarządzaj zakładkami przycisk Importu z pliku HTML (czy jakos tak)
I teraz w okienku wybierasz nastepujacy katalog:
X:\Documents and Settings\xxx user\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\gikghkgk.default\bookmarkbackups

Zaznaczas plik ze wczorajszą datą i powinny zostać przywrócone wszystkie zakładki.




pershing444 napisał(a):chciaem wiec poszukac folderu "dane aplikacji" ktorego nie bylo... zniknał... Da sie go jakos przywrocic jeszcze?

Wiem że to banalne stwierdzenie ale folder ten jest ukryty. Jak weźmiesz POKAŻ UKRYTE PLIKI I FOLDERY to nadal go nie ma :?:
"Żyj tak, aby Twoim znajomym zobiło się nudno, kiedy umrzesz" - Julian Tuwim

Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnoleść ltier przy zpiasie dengao solwa.
Awatar użytkownika
Jasinek
 
Posty: 1454
Dołączenie: 09 Lut 2008, 01:05
Pochwały: 56



Postprzez pershing444 29 Cze 2008, 10:48

Jasinek napisał(a):Może to coś pomoże....
RufusFCB napisał:
W menu FF wchodzi do: Zakładki Zarządzaj zakładkami przycisk Importu z pliku HTML (czy jakos tak)
I teraz w okienku wybierasz nastepujacy katalog:
X:\Documents and Settings\xxx user\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\gikghkgk.default\bookmarkbackups

Zaznaczas plik ze wczorajszą datą i powinny zostać przywrócone wszystkie zakładki.

Juz to sprawdzalem.... nie da rady nie odzyskuje...

Jasinek napisał(a):Wiem że to banalne stwierdzenie ale folder ten jest ukryty. Jak weźmiesz POKAŻ UKRYTE PLIKI I FOLDERY to nadal go nie ma Question

Chodzilo mi o to, ze skasowalo wszystkie dane... gg, firefox, ares... co do gg to zrobilem backupa profilu, ale firefox ani ares nie byl zabezpieczony i w ten sposob wszystko poszlo... do tego sciagalem 5 plikow po kilka giga, i byly juz mniej wiecej po polowie, jeden mial 90% i wszystko poszlo.... jakby sie dalo odzyskac liste tych plików, bo na kompie sa...
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz | AsRock A780GHX/128M | A-Data 4GB PC800 CL4 Extreme Edition | Sapphire Radeon HD4850 | Chieftec 450W | Western Digital 640GB SATAII | NEC AD-7243S SATA LabelFlash | Asus Xonar DX/XD | Razer DeathAdder | Razer Lycosa Mirror Special Edition | LG Flatron W1934S | Saitek R220 Digital | Logitech X-540 | Logitech Clear-Chat
Awatar użytkownika
pershing444
 
Posty: 637
Dołączenie: 20 Maj 2008, 19:43
Pochwały: 8



Postprzez Halfdoopeck 29 Cze 2008, 11:27

Rada na przyszłość: Sprawdzać listę wyszukanych (nawet w trybie" bezpiecnym") listę wyszukanych "zbędnych" plików przez odkurzacz.exe.
Nie odznaczać tam tworzenia opcji kopii zapasowych usuwanych plików.
Odkurzacz domyślnie usuwa- między innymi- backupy firefoxa i wszystkie pliki tymczasowe- a taki status mogły na przykad nie końca ściągniete z sieci dane. Jeśli nie masz kopii w odkurzaczu i nie pomaga przywracanie systemu to... "po ptokach"
Awatar użytkownika
Halfdoopeck
~user
 
Posty: 167
Dołączenie: 30 Cze 2005, 22:08
Pochwały: 21



Postprzez kahoona 29 Cze 2008, 12:00

Rada na przyszłość - nie usuwać danych indeksowania dysku, kiedy się ma partycje FAT32. To nie błąd "odkurzacza", ale windowsa.

Jedyne, co zostaje - to odzyskiwanie danych jakimś programem typu Recuva lub file recovery.
...no to żegnam... i kropka.
kahoona
~user
 
Posty: 5637
Dołączenie: 24 Kwi 2006, 10:19
Pochwały: 475



Postprzez pershing444 29 Cze 2008, 12:40

a taki status mogły na przykad nie końca ściągniete z sieci dane

Ale nie usunelo tyych danych, tylko nie ma listy w aresie... nie wykrywa tych plików, chociaz sa na dysku, musialy pojsc dane aplikacji....
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz | AsRock A780GHX/128M | A-Data 4GB PC800 CL4 Extreme Edition | Sapphire Radeon HD4850 | Chieftec 450W | Western Digital 640GB SATAII | NEC AD-7243S SATA LabelFlash | Asus Xonar DX/XD | Razer DeathAdder | Razer Lycosa Mirror Special Edition | LG Flatron W1934S | Saitek R220 Digital | Logitech X-540 | Logitech Clear-Chat
Awatar użytkownika
pershing444
 
Posty: 637
Dołączenie: 20 Maj 2008, 19:43
Pochwały: 8



Postprzez marcin19 29 Cze 2008, 13:17

nie mozesz sciagnac jeszcze raz plikow torrent i shashowac??
Podpis:
Opcjonalny podpis, który może pojawiać się na dole Twoich wiadomości.
marcin19
~user
 
Posty: 921
Dołączenie: 01 Lip 2006, 11:43
Pochwały: 22



Postprzez pershing444 29 Cze 2008, 16:18

tymonn napisał(a):shashowac

Mam skroty od tych torrentów, ale co to znaczy shashowac?
AMD Phenom II X3 720 /2.8GHz | AsRock A780GHX/128M | A-Data 4GB PC800 CL4 Extreme Edition | Sapphire Radeon HD4850 | Chieftec 450W | Western Digital 640GB SATAII | NEC AD-7243S SATA LabelFlash | Asus Xonar DX/XD | Razer DeathAdder | Razer Lycosa Mirror Special Edition | LG Flatron W1934S | Saitek R220 Digital | Logitech X-540 | Logitech Clear-Chat
Awatar użytkownika
pershing444
 
Posty: 637
Dołączenie: 20 Maj 2008, 19:43
Pochwały: 8



Postprzez Magik 29 Cze 2008, 16:40

pershing444 napisał(a):Mam skroty od tych torrentów, ale co to znaczy shashowac?


http://news.torrent.pl/p2pedia/Hash
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez Jasinek 30 Cze 2008, 17:02

Przecież Odkurzacz robi kopię bezpieczeństwa usuniętych plików ;)
Nie możesz ich przywrócić :?:

(Uruchamiasz Odkurzacz --> Kopie bezpieczeństwa i raporty [koło ratunkowe]) :twisted:
"Żyj tak, aby Twoim znajomym zobiło się nudno, kiedy umrzesz" - Julian Tuwim

Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnoleść ltier przy zpiasie dengao solwa.
Awatar użytkownika
Jasinek
 
Posty: 1454
Dołączenie: 09 Lut 2008, 01:05
Pochwały: 56



Postprzez marcin19 30 Cze 2008, 18:43

pershing444 napisał(a):shashowac?

pobierasz ze strony, z ktorej masz te pliki torrent, jeszcze raz je i klikasz dwa razy tak jakbys chcial dodac do sciagania, ale podajesz folder, w ktorym masz zapisane sciagniete pliki, bedzie ci przechodzil pasek postepu(a'la sciaganie) i po tym bedzie ci udostepnialo.
Ewentualnie jesli plik sie zle sciagnal, to dociagnie uszkodzone czesci
Podpis:
Opcjonalny podpis, który może pojawiać się na dole Twoich wiadomości.
marcin19
~user
 
Posty: 921
Dołączenie: 01 Lip 2006, 11:43
Pochwały: 22




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości