• Ogłoszenie:

Przywracanie nadpisanych plików - da się odzyskać?

Wszystko na temat programów: skąd pobrać, instalacja, użytkowanie, problemy, poszukiwane programy.

Przywracanie nadpisanych plików - da się odzyskać?

Postprzez Laura 09 Mar 2005, 15:28

reklama
Dane dane i jeszcze raz dane...

Nadpisalam zle dane:(

Pracowalam na udostepnionym dysku w sieci kolegi, choc myslalam ze pracuje na swoim lokalnym no i po pelnej modyfikacji dane przezucilam mu na dysk.. i co sie okazalo.. podmienilam je odwrotnie... bo to dane z jego dysku powinnam przerzucic na swoj:( co mam zrobic? sa jakies programy dzieki ktorym na sieciowym dysku bede mogla odzyskac podmienione pliki ? ani w tempie ich nie ma ani w programie dreamweaver na ktorym pracowalam.. jest jakas szansa na odzyskanie plikow? :(

Help
Ostatnio edytowany przez Laura, 09 Mar 2005, 16:19, edytowano w sumie 1 raz
Po to człowiek stworzył słowo, by przemilczeć to i owo :)
Laura
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 01 Mar 2005, 13:19
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Pochwały: 1



Postprzez Tom@szek 09 Mar 2005, 15:53

Widze , że koleżanka nie czytała regulaminu.
Jak stawiać nowe tematy. :?: http://forum.programosy.pl/rules.php
Zmień temat "edytuj"
Popatrz na tej stronie - temat przyklejony. Jak odzyskać utracone dane.
Obszerny artykuł autorstwa D!eselek
Tom@szek
 



kemod

Postprzez Laura 09 Mar 2005, 16:19

Hej,

Czyatalam - i tam nie ma tego tematu :(
Niestety komputery czasami sa sprytniejsze i nie da sie plikow odzyskac:(

Ostrzezenie nie bylo potrzebne...
Po to człowiek stworzył słowo, by przemilczeć to i owo :)
Laura
~user
 
Posty: 4
Dołączenie: 01 Mar 2005, 13:19
Miejscowość: Grodzisk Mazowiecki
Pochwały: 1



Postprzez Magik 09 Mar 2005, 16:36

Witam
Czy można odzyskać nadpisany plik?
Otwierając do edycji zapisany plik program tworzy plik tymczasowy. Zapisanie pliku o tej samej nazwie jak plik istniejący w rzeczywistości nie powoduje fizycznego zastąpienia.
A oto dowód. Utworzyłem plik Worda o nazwie ala.doc i zapisałam na dysku E. Po zamknięciu otworzyłem ponownie plik, zmodyfikowałem jego treść i zapisałem nie zmieniając nazwy pliku ani lokalizacji. Cała operacja nie trwała dłużej jak 1 minutę. Posługując się Programem PC Innspector Recovery ustaliłem, że plik w nowej postaci został zapisany w klastrze 62156.
Image

Z kolei w katalogu Recycled (sposób oznaczania plików oznaczonych jako usunięte) znalazłem plik tymczasowy zapisany w klastrze 62150, zmieniłam jego nazwę na ala_stary.tmp i zapisałem na dysku. Moje podejrzenie co do zbieżności plików okazało się słuszne.
Image

Oto po lewej zawartość nowego pliku, a po prawej - jego pierwotna treść odtworzona z pliku tymczasowego usuniętego przez aplikację po zakończeniu pracy.
Image
Image

Jak z tego wynika, stary plik zostaje po prostu oznaczony jako skasowany, a jego zmodyfiko- wana wersja zapisana jako nowy plik w zupełnie innych klastrach. Możliwe jest zatem odzyskanie pliku nadpisanego na przykład w wyniku pomyłki.

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez leesek 09 Mar 2005, 18:43

D!eselek 1.9T czy to aby napewno dziala na dyskach sieciowych tak jak napisales, czy systemy operacyjne z ktorych "dobieramy sie" do pliku nie ma wplywu?? Przeczytalem dokladnie co napisales i mam prawie pewnosc ze na serwerach to tak nie jest ale moge sie mylic. Inaczej to administratorzy mieli by od ... i ciut ciut roboty zeby uzytkownikom nadpisane pliki odzyskiwac. Jesli ktos ma doswiadczenie z plikami (jak w temacie) na serwerach to jestem ciekaw. Odtwarzanie z backupu oczywiscie nie wchodzi w gre.
leesek
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 16 Lut 2005, 17:42
Miejscowość: to tu to tam



Postprzez Magik 09 Mar 2005, 19:33

Oczywiscie sposob, ktory napisalem dotyczy samodzielnej stacji roboczej....

leesek napisał(a):Jesli ktos ma doswiadczenie z plikami (jak w temacie) na serwerach to jestem ciekaw


A interesuje Cie tylko te pod winda??
jesli moznaby w to wlaczyc server pod linuxem to moglbym troche napisac

PZDR
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886



Postprzez leesek 10 Mar 2005, 13:00

Tak interesuja mnie te pod wide i linuxa. Jak cos przydatnego znasz jeszcze pod novella to jestem zainteresowany. Pod novella znam tylko fillera (odzskuje wszystko nawet usuniete) ale dziala tylko do zapuszczenia purge-inga.
leesek
~user
 
Posty: 11
Dołączenie: 16 Lut 2005, 17:42
Miejscowość: to tu to tam



Postprzez scv 27 Lut 2008, 13:06

Witam,
no i mam ten sam problem. Nadpisałem plik excelowski na lokalizacji sieciowej i teraz modle sie o możliwość przywrocenia poprzedniej wersji pliku. Czy znacie jakiś sposób/ program do tego? Na googlach najczęściej znajduje programy wogóle do odzyskiwania skasowanych plików a nie zawaartości plików.
scv
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 27 Lut 2008, 12:57



Postprzez Thunderas 27 Lut 2008, 14:25

scv napisał(a):odzyskiwania skasowanych plików a nie zawaartości plików

i czytasz nie do końca właściwie.
jesli modyfikujesz plik jest on zapisywany w innym miejscu a tamten stary idzie odzyskać ponieważ jest zapisany w innym.
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Postprzez scv 27 Lut 2008, 15:01

rozumiem że jest zapisywany w innym miejscu ale:
1. wczesniejsze wypowiedzi odnosiły się do plików na dyskach lokalnych a mnie chodzi o dysk sieciowy (jak w pierwszym poście)
2. z tego co wyczytałem wyżej musiałbym mieć pozatym dostep do kosza na tej lokalizacji problem polega na tym że takowego nie posiadam


PS.po przewertowaniu różnych stron odkąd wpisałem poprzedni post musze stwierdzić że chyba jednak niema takiej możliwości w mojej sytuacji :( (chyba że kogoś olśni i jednak coś wymyśli :D )
scv
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 27 Lut 2008, 12:57



Postprzez Thunderas 27 Lut 2008, 15:41

scv napisał(a):niema takiej możliwości w mojej sytuacji

Zasadniczo jest mozliwość ale trochę inaczej to trzeba zrobić.
jak, że to dysk sieciowy to gdzies ten dysk sie znajduje fizycznie.
jesli jest do w sieci lokalnej lub masz możliwośc kontaktu fizycznie z tym komputerem to na tamtej maszynie takie rzeczy sie robi.
Jasli jest to dysk jakiegos portalu to
scv napisał(a):jednak niema takiej możliwości
Proc: AMD FX 4300 Quad Core 3.8 GHz
Ram:16 GB DDR3 Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500w
Płyta główna: Gigabyte 78LMT-USB3 Grafika:ASUS Radeon RX 580 4GB
Dysk 1 WD Caviar Green WD5000AADS 500 Gb
Dysk 2 SSD Sandisk cruzer edge 60 gb
Dysk 3 Seagate Pipeline HD.2 ST3500312CS 500 GB
Awatar użytkownika
Thunderas
~user
 
Posty: 2742
Dołączenie: 18 Lis 2005, 11:53
Miejscowość: Redditch
Pochwały: 141



Postprzez scv 27 Lut 2008, 16:26

jest to dysk fizycznie znajdujący się w serwerowni w firmie, jakkolwiek nie mam do niego dostępu (brak mi uprawnień) a softowo z połączenia do dysku niestety, ale jak już to doszło do mojej świadomości "nie da sie zrobic"
scv
~user
 
Posty: 3
Dołączenie: 27 Lut 2008, 12:57



Re: help:( - przywracanie nadpisanych plików - da się odzyskać?

Postprzez mmichall 21 Paź 2008, 15:42

Czy mógłbym prosić jak krok po kroku odzyskać ten plik.
Ściągnąłem program PC Innspector Recovery ale nie wiem jak znaleźć utracony plik w tym programie. Program nie pokazuje ani nowej ani starej wersji pliku.
mmichall
~user
 
Posty: 1
Dołączenie: 21 Paź 2008, 15:35



Help:( - przywracanie nadpisanych plików - da się odzyskać?

Postprzez Magik 21 Paź 2008, 15:45

mmichall napisał(a):Czy mógłbym prosić jak krok po kroku odzyskać ten plik.
Ściągnąłem program PC Innspector Recovery ale nie wiem jak znaleźć utracony plik w tym programie. Program nie pokazuje ani nowej ani starej wersji pliku.


Przeczytaj ten topic

poza tym nic wiecej nie zdzialasz
Image Image
Awatar użytkownika
Magik
~user
 
Posty: 7956
Dołączenie: 08 Maj 2004, 09:17
Miejscowość: Głogów
Pochwały: 886




Powróć do Programy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 43 gości